Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

ρε παιδιά εγώ μπήκα για αεροφωτογραφία στο ΓΥΣ και είδα ότι έχει.

Μπήκα και στην προεπισκόπηση αλλά να σας πω την αλήθεια από το ύψος

που τραβήχτηκε η φωτο δεν νομίζω να φαίνεται εάν υπηρχε η αποθήκη τότε.

Να την παραγγήλω ή δεν έχει νόημα?

Link to comment
Share on other sites

την προεπισκόπηση σου την δίνει σαν δυνατότητα η σελίδα του ΓΥΣ. Τιμές δεν θυμάμαι αλλά γράφει, ανάλογα με τι θα παρεις.

Link to comment
Share on other sites

την προεπισκόπηση σου την δίνει σαν δυνατότητα η σελίδα του ΓΥΣ. Τιμές δεν θυμάμαι αλλά γράφει, ανάλογα με τι θα παρεις.

 

Μα δεν έχω βρει κάτι για προεπισκόπηση στην σελίδα της ΓΥΣ. Τεσπα θα το ξαναψαξω. Έτσι κι αλλιώς το site ειναι πανάθλιο. Στην καλύτερη το έφτιαξε κανένας φαντάρος για 30 μέρες τιμητική και στη χειρότερη καμιά εταιρεία που θα πήρε 100.000 Ε.

 

Όσον αφορά τις τιμές, ρώτησα συγκεκριμένα από ΕΚΧΑ, γιατί οι Α/Φ της ΓΥΣ δεν με καλυπτουν χρονολογικά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ μπήκα για αεροφωτογραφία στο ΓΥΣ και είδα ότι έχει.

Μπήκα και στην προεπισκόπηση αλλά να σας πω την αλήθεια από το ύψος

που τραβήχτηκε η φωτο δεν νομίζω να φαίνεται εάν υπηρχε η αποθήκη τότε.

Να την παραγγήλω ή δεν έχει νόημα?

δικα σου τα χρηματα ή του πελατη σου ....δικια σου και η αποφαση.

Κανονικα θελει φωτοερμηνεια για να δειξει τι υπάρχει......αν ομως εσυ κρινεις οτι δεν φαινεται κατι απο εκει και δεν σε συμφερει...τοτε μην το χρησιμοποιεις-μην το παραγγελνεις

Link to comment
Share on other sites

Τα κόστη δεν είναι σημαντικά συνάδελφε, από 10 ευρώ απλή κόπια ή απλή σάρωση, μέχρι 30 ευρώ μεγέθυνση ή υψηλή σαρωση. Επιπλέον, εάν η φωτό είναι έγχρωμη ( έτη 1999 και μετά αν θυμάμαι καλά) τα παραπάνω κόστη είναι ~ 35 ευρώ / 75 ευρώ.

Τα παραπάνω είναι τάξεις μεγέθους.  

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την προεπισκόπηση: πας γεωευρετήριο, πατάς τις συντεταγμένες του σημείου, μετά πατάς στα αεροφωτογραφικά και κλικάρεις και δίπλα στις αεροφωτογραφίες, πατάς το ?, και επιλέγεις τη χρονολογία που θέλεις. Όταν σου βγάλει τις φωτογραφίες που έχει στον χάρτη, από κάτω σου βγάζει πίνακα με τις φωτογραφίες που έχει. Εκεί πατάς δεξιά που έχει "πληροφορίες" και σου ανοίγει νέο παράθυρο. Στο τελικό αυτό παράθυρο έχει επιλογή quickloo.k. Το πατάς και σου δείχνει την φωτό σου

 

Εάν δεν το καταφέρεις ξαναπές μου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.