Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

Επικοινώνησα την Παρασκευή με ΕΚΧΑ και με ενημέρωσαν ότι απαιτείται φυσική παρουσία για υποβολή αίτησης αγοράς Α/Φ. Ισχύει?

 

Την βρήκα την προεπισκόπηση Χαράλαμπε, ευχαριστώ πολύ.

Edited by msxoin
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα την Παρασκευή με ΕΚΧΑ και με ενημέρωσαν ότι απαιτείται φυσική παρουσία για υποβολή αίτησης αγοράς Α/Φ. Ισχύει?

 

Την βρήκα την προεπισκόπηση Χαράλαμπε, ευχαριστώ πολύ.

Δεν νομιζω να ισχυει....ολοι δηλαδη εμεις που εομαστε εκτος Αθηνων τι θα καναμε για μια αεροφωτογραφια...ταξιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ισχυει....ολοι δηλαδη εμεις που εομαστε εκτος Αθηνων τι θα καναμε για μια αεροφωτογραφια...ταξιδια!!!

 

Έχεις πάρει Α/Φ από ΕΚΧΑ χωρίς φυσική παρουσία? Γιατί κι εμένα μέχρι χθές μου φαινόταν αδιανόητο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάρει Α/Φ από ΕΚΧΑ χωρίς φυσική παρουσία? Γιατί κι εμένα μέχρι χθές μου φαινόταν αδιανόητο.

εχεις δικιο...δεν ηταν απο ΕΚΧΑ αλλα απο ΓΥΣ.

Πιστευω ομως και απο ΕΚΧΑ θα ισχυει...πχ με κουριερ

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο...δεν ηταν απο ΕΚΧΑ αλλα απο ΓΥΣ.

Πιστευω ομως και απο ΕΚΧΑ θα ισχυει...πχ με κουριερ

Δυστυχως αποτι μου ειπε η κα που μιλησα δεν γινεται. Μαλιστα ηταν και εριστικη. Εχω το ονομα της αν θες να επικοινωνξσεις και εσυ μαζι της για να ρωτησεις. Στειλε πμ αν θες να σου το πω
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αποτι μου ειπε η κα που μιλησα δεν γινεται. Μαλιστα ηταν και εριστικη. Εχω το ονομα της αν θες να επικοινωνξσεις και εσυ μαζι της για να ρωτησεις. Στειλε πμ αν θες να σου το πω

Δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα να το ανακοινωσεις εδω και το ονομα και το τηλεφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΚΧΕ έκανε αποστολές με κουριερ. Η ΕΧΚΑ οχι και ο βασικός λόγος είναι η απαγορευση ερευνας - αναζητησης της κατάλληλης α/φ εξ αποστάσεως. Και αυτό πλεον γίνεται (η ερευνα) ψηφιακα, αλλά για το μισό αρχείο μονο που ειναι ψηφιοποιημενο.

Εάν ΞΕΡΕΙΣ ποια να παρεις τότε δεχονται, αν συνεχίζει να σου λεει βλακειες ζήτα τον προιστάμενο. Εγώ έχω πάρει (αλλά ήξερα ποια θελω και αλλαζα τα x,y της μεγεθυνσης απλά).

Επίσης εχω παραγγειλει και εχω παρει χαρτη εξ αποστασεως (με εκχα).

Εννοείται ότι τα καταφερα μετά από πολλά τηλεφωνα γκρινια κλπ κλπ κλπ, μάλλον και γω στην ίδια εριστική είχα πεσει αρχικα, γιατί στο Ελλαντα τίποτα δεν ειναι αυτονοητο ακομα.

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω, αλλά δεν θα σκάσω κιόλας. Τίθεται καραμπινάτο ζήτημα αθέμιτου ανταγωνισμού προς όφελος των Αθηναίων συναδέλφων, οπότε με το που μου κουνηθεί κάποιος έχει ήδη καταδικαστεί και δεν το ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κι ας μην ξεχνάμε ότι, τα έξοδα απόκτησης αεροφωτογραφίας τα πληρώνει ο αγαπητός ιδιοκτήτης - πελάτης μας!!!

Να λοιπόν μια καλή ευκαιρία για ταξιδάκι αστραπή στην Αθήνα, συνδυασμένο μ' ό,τι θέλει κανείς!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.