Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλά έχεις άδεια του 2004?

Και ούτε ο πελάτης σου, ούτε εσύ, ούτε κανείς δεν έχει ένα θεωρημένο αντίγραφο της άδειας????

Λοιπον η αδεια υπαρχει αλλα λοιπουν τα αρχιτεκτ. απο μεσα το ερωτημα ειναι αν μπορουμε να κανουμε δουλεια με το ΔΚ της πυροπροστασιας επισης εχω και τα εγκεκριμενα σχεδια του ΕΟΤ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κάνεις με τα υπόλοιπα εγκεκριμένα σχέδια.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις με τα υπόλοιπα εγκεκριμένα σχέδια.....

Ιασονα εισαι σιγουρος? Γιατι συναδελφος μου λεει οτι μπορει να εχω προβλημα με το ΔΚ της πυροπροστασιας

Edited by MarkG
Link to comment
Share on other sites

Διότι ποτέ δεν είσαι βέβαιος ότι, τα σχέδια που χρησιμοποιήθηκαν για τις υπόλοιπες μελέτες, είναι ίδια (δηλαδή, ταυτίζονται απόλυτα) με τα τελικά εγκεκριμένα αρχιτεκτονικά σχέδια...... Υπάρχουν σχεδόν πάντα ..."μικροδιαφορές"!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι εγω τι κανω? Εχω κατοψεις οψεις τομες εγκεκριμενες απο ΕΠΑΕ και ΔΚ απο πυροπροστασια.. τι διαφορες να εχουν δηλαδη τα 2 ΔΚ και αν εχουν τις ευθυνες τις εχουν αυτοι που εκλεισαν την Ο.Α με διαφορετικα σχεδια και εδωσαν την τελικη εγκριση λεω εγω τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το έκανα χωρίς απολύτως καμία επιφύλαξη!!! Εσύ πράξε αναλόγως......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το έκανα χωρίς απολύτως καμία επιφύλαξη!!! Εσύ πράξε αναλόγως......

ξερεις μηπως αν χρειαζεται τοπογραφικο της αδειας για οριστικη υποβολη  αν εχεις παραβασεις μονο κατ3 και 1 λοιπες παραβ. ρωταω γτ δεν υπαρχει στην Ο.Α υπαρχει μονο ΔΚ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι, σε περίπτωση διαμερίσματος σε οικοδομή προ 75 που κλασσικά έχει χαθεί ο φάκελος και δεν υπάρχει δυνατότητα για ανασύσταση (λόγω χρόνου και κόστους), μπορούμε να το δηλώσουμε στο 500σάρικο και να ξεμπερδεύουμε;;  Ευχαριστώ πολύ.

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.