Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α17] Ειδικές ομάδες πληθυσμού (ΑμεΑ, Παλιννοστούντες, Πολύτεκνοι, Τρίτεκνοι κ.τ.λ.)


Recommended Posts

..'ψιλά γράμματα' που λένε!!!Αν το πάρουν χαμπάρι ομως και μυριστουν οτι έχει ψωμί η ιστορία να δεις τι ωραία που θα πεταξουν το μπαλάκι στους μηχανικους που δεν εφάρμοσαν το 'γραμμα του νόμου'....Ειναι παγια τακτική τους και μας το χουν αποδείξει και εμπράκτως!!!

Εχω υποθεση που 'περιμένει' γιατι δεν τολμω να πω το μικρο προστιμο ακομη.Κραταω πισινη με δαυτους...

 

 

τις καλημέρες μου!!!

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 διαφορετικά πράγματα.

 

Αυτό που βλέπεις ως μικρότερη έκπτωση,

είναι απλά ο χρήση του συντελεστή ΚκΜ (0,40) αντί του άλλη κατοικία (0,50 ή 0,60).

ssouanis αυτό που με προβληματίζει είναι αν μπορώ να βάλω την ειδική συνθήκη μον. κάτοικοι θράκης και στην "άλλη κατοικία" ή μόνο στην "κύρια και μοναδική" 

Link to comment
Share on other sites

..'ψιλά γράμματα' που λένε!!!Αν το πάρουν χαμπάρι ομως και μυριστουν οτι έχει ψωμί η ιστορία να δεις τι ωραία που θα πεταξουν το μπαλάκι στους μηχανικους που δεν εφάρμοσαν το 'γραμμα του νόμου'....Ειναι παγια τακτική τους και μας το χουν αποδείξει και εμπράκτως!!!

Εχω υποθεση που 'περιμένει' γιατι δεν τολμω να πω το μικρο προστιμο ακομη.Κραταω πισινη με δαυτους...

τις καλημέρες μου!!!

 

Ανταποδίδω την καλημέρα!

Εγώ βάζω κανονικότατα στις λίγες περιπτώσεις αυτού του είδους που έχω!!!

Χωρίς φόβο και πάθος!!!!

Ας είναι άλλο "πράγμα" το "...βαρύνουν φορολογικά" για τον κώδικα φορολογίας εισοδήματος και το "...βαρύνουν φορολογικά" για τον Ν.4178/2013, στηριζόμενος απλώς στο ότι, αν ο νομοθέτης γνώριζε τον κώδικα φορολογίας, τότε πάλι με τον ίδιο τρόπο θα το αντιμετώπιζε στον 4178, στηριζόμενος στη λογική!

Link to comment
Share on other sites

μπορείς, είναι 2 διαφορετικά πράγματα.

Μία κατοικία μπορεί να είναι Κύρια αλλά να μην είναι κύρια και μοναδική.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς, είναι 2 διαφορετικά πράγματα.

Μία κατοικία μπορεί να είναι Κύρια αλλά να μην είναι κύρια και μοναδική.

'Οταν μιλάμε για δευτερεύουσα κατοικία όμως ( πάλι "άλλη κατοικία" ) μπορεί να πάρει την έκπτωση των κατοίκων Θράκης? 

Link to comment
Share on other sites

Ανταποδίδω την καλημέρα!

Εγώ βάζω κανονικότατα στις λίγες περιπτώσεις αυτού του είδους που έχω!!!

Χωρίς φόβο και πάθος!!!!

Ας είναι άλλο "πράγμα" το "...βαρύνουν φορολογικά" για τον κώδικα φορολογίας εισοδήματος και το "...βαρύνουν φορολογικά" για τον Ν.4178/2013, στηριζόμενος απλώς στο ότι, αν ο νομοθέτης γνώριζε τον κώδικα φορολογίας, τότε πάλι με τον ίδιο τρόπο θα το αντιμετώπιζε στον 4178, στηριζόμενος στη λογική!

 

 

Καλημερα. Ακομη και ετσι να μην ηταν πως θα γινοταν η δηλωση στο συστημα? Αφου o μειωτικος συντελεστης μπαινει στα φυλλα και οχι ανα ιδιοκτητη, οποτε μειωνεται και για τους δυο ιδιοκτητες..ετσι δεν ειναι?αναρωτιεμαι ομως στην περιπτωση που δεν ειναι ανδρογυνο αλλα δυο ασχετοι ας πουμε πως θα γινοταν?

Link to comment
Share on other sites

Μοιράζεις αναλόγως με τα ποσοστά τους τα τ.μ. των αυθαιρεσιών κ.λπ. σε διαφορετικά ΦΚ, που κάποια ν' αντιστοιχούν στον ένα και κάποια στον άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.