Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Συμφωνω. Αλλσ ακομα κι ετσι στον πινακα 5 θα πρεπει να δηλωνει την κατοικια αυτη ως κυρια ...σωστα?

Αυτο που δεν ξερω ειναι πως "συμβαδιζει" να εχει δηλωθει στον πιν.5 κυρια και να δηλωνεις πιο κατω στο Ε1 οτι φιλοξενησαι.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Το εάν κάποιος φιλοξενείται αναγράφεται στον πίνακα 6. Δεν βλέπω για ποιον λόγο θα μπορούσε κάποιος να αναγράψει και κύρια κατοικία και φιλοξενία.

Link to comment
Share on other sites

ισως εχουν απαντηθει σε προηγουμενα ποστ,αλλα αρκετα δυσκολο για να το βρω

1)οταν εχω  κυρια κατοικια  35τμ σε οικοπεδο που εχει υπολοιπο δομησης αλλα 100τμ κ βρισκομαι σε δημοτικη κοινοτητα >3000 κατοικων βαζω μειωτικο?μαλλον οχι...

2)οταν εχω δευτερη κατοικια 100τμ  σε δημοτικη κοινοτητα>3000 ,τοτε δεν μπορω να παρω μειωτικο για την κυρια των 35τμ? μαλλον οχι...

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτά http://www.michanikos.gr/files/file/953-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%9D41782013-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1-13-5-2014/

και πιστευω θα βρεις αυτό που θες ... και πολλά άλλα.

 

Τα διαγράμματα έχουν συνταχθεί από το συνάδερφο ssouanis o οποίος και τα παραχώρησε ευγενικά ώστε να συγκεντρωθούν όλα σε ένα αρχείο. (όπως γράφει ο yian ο οποίος τα ανέβασε) ... 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω georgaleos,  

1)συμφωνα με το διαγραμμα εχω ζευγαρι με κυρια 47τμ που ομως εχει υπολοιπο δομησης στο ακινητο κ σε αλλη δημοτικη κοινοτητα >3000 εχει αλλα 54τμ..αρα παιρνουν μειωτικο για τα 47τμ της κυριας η κανω κατι λαθος?

2)οι αποθηκες κατ3 κ μια ακομα 18τμ μετρουν στα 70τμ?

3)μπορω να διορθωσω Ε1  ε9 για να φαινονται κυρια τα 47τμ?

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

1] αυτα τα "47" τμ ειναι αυθαιρετα ή οχι ??

 

κι αν ειναι ολα αυθαιρετα...και αφου εχεις υπολοιπα σδ...

υπαρχει και η νομιμοποιηση....

 

[οτιδηποτε και να  εχεις, αλλού,  κατω απο 3000 κατοικους, δεν σε εμποδιζει να παρεις τους μειωτικους  της κυριας και μοναδικης...]

 

2] αποθήκες ??????

 

3] Αν θα πας για τακτοποιηση, πρεπει να αποδειχνεται απο το Ε1 και Ε9 το "κυρια και μοναδικη"

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη την καλησπερα μου 

1).εχω 47 με ΥΥ , 18 τελειως αυθαιρετα  κ 18 δυο αποθηκες-ΒΧ της κατοικιας αυθαιρετες

2)τα 47 κ τα 18 θα παρουν την εκπτωση, διοτι το ζευγος εχει αλλη κατοικια 57 στο ΠΛΩΜΑΡΙ(αλλη δημοτικη κοινοτητα)   με περισσοτερους απο 3000 κατοικους

3)οι αποθηκες ΒΧ της κατοικιας δεν νομιζω να παιρνουν μειωτικο η μηπως παιρνουν?

4)αν φαινεται κυρια η κατοικια του ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ στο Ε1 μπορει να διορθωθει οπως κ το Ε9 (διοτι η κυρια ειναι αυτη που ρυθμιζω)

5)δεν θελω νομιμοποιηση κ μπλεξιματα με ΥΔΟΜ

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα πρεπει να αναθεωρησεις την αποψη σου περι..νομιμοποιησης και  ΥΔΟΜ...διοτι

 

Αυτο   που  εχεις το Πλωμαρι ειναι μονον 57 τμ.

-αρα δεν καλυπτουν τις στεγαστικες σου αναγκες-

- αρα με  κυρια και μοναδικη τα 47+...+...μπορεις να υπαχθεις σε μειωτικο..

 

Ομως,

δεν μπορεις  να υπαχθεις αν   αυτο στο Πλωμαρι ειναι σε οικοπεδο που εχει υπολοιπα σδ

ή/και σε αυτο το οικοπεδο με τα 47 τμ...εχεις υπολοιπα σδ. τοσα ωστε να καλυπτουν   τις στεγαστικες σου αναγκες...

 

Ξαναδες τα

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη καλημερα,στο  πλωμαρι δεν εχω υπολοιπο σδ αλλα  εχω στο οικοπεδο που βρισκεται το προς ενταξη ακινητο.....παει πεταξε ο μειωτικος

Σε ευχαριστω για αλλη μια φορα για τη βοηθεια σου ,σε ολους μας μεσα  στο φορουμ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.