Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Πλήρωσε με την παλιά εντολή πληρωμής (4014) ενώ εγώ μόλις είχα βγάλει τις εντολές του 4178.

Τώρα θέλω να πάω στην τράπεζα να αναζητήσουμε αυτές τις πληρωμές.

Έχει κάνει κανείς την διαδικασία;

 

Αν είχε δηλώσει λογαριασμό, θα του είχαν επιστραφεί ήδη. Τώρα, ψάξιμο στην τράπεζα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συναδελφοι εχετε καταλαβει αν και πως χρεωνεται η προσαυξηση 1% το μηνα οταν καποιος δεν εχει πληρωσει το Α και Β ΕΞΑΜΗΝΟ του 14 η μηπως εχουν ολα παραταση εως 2/2015

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπέρβαση ύψους χωρίς υπέρβαση δόμησης σε κατάστημα 122,76 μ² βγάζει πρόστιμο 2980,00 ευρώ περίπου.

 

Ξεχνώντας ότι έχω υπερβεί τα 100,00 μ² μίλησα στον πελάτη για παράβολο 1000,00 ευρώ και τα υπόλοιπα σε δόσεις.

Πριν την υπαγωγή φυσικά το σύστημα με "ενημέρωσε" ότι έχω παράβολο 2000 ευρώ.

Ο πελάτης δεν έχει τα 2000,00 ευρώ  αλλά πρέπει να του εκδώσω βεβαίωση νομιμότητας και υπολογίζοντας το 30% του προστίμου (1000,00 ευρώ περίπου) σκέφτηκα ότι

θα μπορούσα να δηλώσω λιγότερα μ² από 100,00 μ² ώστε το παράβολο να παραμείνει στα 1000,00 ευρώ και να αλλάξω αργότερα στα σωστά μ². Ξέρετε αν τότε θα απαιτηθεί το υπόλοιπο παράβολο και πότε θα πρέπει να πληρωθεί;

Δεν το έχω ξανακοροιδέψει το σύστημα και δεν έχω υπόψιν πώς λειτουργεί;

Ούτε τώρα θέλω να το κάνω αλλά θα την χάσω την δουλειά...

Ξέρετε κάποιον άλλο τρόπο;

Edited by APSP
Link to comment
Share on other sites

Υπέρβαση ύψους χωρίς υπέρβαση δόμησης σε κατάστημα 122,76 μ² βγάζει πρόστιμο 2980,00 ευρώ περίπου.

 

Ξεχνώντας ότι έχω υπερβεί τα 100,00 μ² μίλησα στον πελάτη για παράβολο 1000,00 ευρώ και τα υπόλοιπα σε δόσεις.

Πριν την υπαγωγή φυσικά το σύστημα με "ενημέρωσε" ότι έχω παράβολο 2000 ευρώ.

Ο πελάτης δεν έχει τα 2000,00 ευρώ  αλλά πρέπει να του εκδώσω βεβαίωση νομιμότητας και υπολογίζοντας το 30% του προστίμου (1000,00 ευρώ περίπου) σκέφτηκα ότι

θα μπορούσα να δηλώσω λιγότερα μ² από 100,00 μ² ώστε το παράβολο να παραμείνει στα 1000,00 ευρώ και να αλλάξω αργότερα στα σωστά μ². Ξέρετε αν τότε θα απαιτηθεί το υπόλοιπο παράβολο και πότε θα πρέπει να πληρωθεί;

Δεν το έχω ξανακοροιδέψει το σύστημα και δεν έχω υπόψιν πώς λειτουργεί;

Ούτε τώρα θέλω να το κάνω αλλά θα την χάσω την δουλειά...

Ξέρετε κάποιον άλλο τρόπο;

Ναι μπορεις να δηλωσεις λιγοτερα μετρα και να βγει παραβολο 1000 ευρω και μετα ν αλλαξεις τα μετρα . Το εχω κανει κι εγω οταν βρεθηκα σε αντιστοιχη θεση

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις την επιλογη για τον τροπο εξοφλησης του προστιμου 1η 30% (εκπτ. 10% ) , Υπ. 6 Μ. 

εννοει  αφου πληρωσεις το παραβολο ότι πληρωνεις  το 30 % κατοπιν εκπτωσης 10% και τα υπολοιπα σε 6 μηνιαιες δόσεις?

Link to comment
Share on other sites

Έστω πρόστιμο €10000 και παράβολο €1000. Το πρόστιμο γίνεται €9000, πληρώνεις παράβολο €1000 και υπόλοιπο του 30% μετά την έκπτωση 2700-1000= €1700.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με την καταβολή του ειδικού προστίμου. Ο ιδιοκτήτης έχει καταβάλει το παράβολο, κάτι που φαίνεται στο σύστημα, καιέχω προωθήσει την δήλωση σε υπαγωγή. Μπορείτε να μου πείτε από που θα βγάλω κωδικό πληρωμής για το ειδικό πρόστιμο? Το μόνο που μου βγάζει είναι βεβαίωση για ΔΕΗ και εκτύπωση της δήλωσης.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε "οικονομικά στοιχεία

 Εμφανίζει μόνο την πληρωμή του τέλους υπαγωγής και του ποσοστού ανταπόδοσης. Πατώντας στο εικονίδιο adobe acrobat δεν ανοιγει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν μένει υπόλοιπο??

(έχε υπόψη σου ότι το παράβολο συμψηφίζεται με το ειδ πρόστιμο) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.