Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α23] Σταυλικές - κτηνοτροφικές εγκαταστάσεις (δικαιολογητικά, πρόστιμα κ.τ.λ.)


Recommended Posts

Νομίζω ότι το πρόβλημα του φίλου ήταν ότι δεν έβαζε καθόλου τμ στο ΦΚ όπως λέει και ο ίδιος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 793
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι. επειδη καποιοι συναδελφοι ειπαν οτι εφτασαν σε οριστικη υπαωγη χωρις να πληρωσουν το 300 αρι, δοκιμασα και εγω με βαση τις προηγουμενες φωτογραφιες, και δεν εβαλά καθολου τετραγωνικα πρβασης. τοτε το συστημα δεν σου ζηταει να πληρωσεις. ειναι σιγουρα μια αδυναμια του συστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Από τώρα; Διάβασε το παρακάτω που είχα παραθέσει και σε προηγούμενο post

 

http://www.opekepe.gr/one.asp?id=1420726375&year=2015&cat=A

 

Υποτίθεται ότι εντός των ημερών ξεκινάνε οι αιτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις κύριους χώρους. Κάπου το είδα νομίζω στο site του ΤΕΕ έχει ενα παράδειγμα. Αν το βρω θα το ανεβάσω

 οκ σε ευχαριστώ, αν και μου φαίνεται παράλογο να βάζεις ΚΧ αποθήκες για παράδειγμα ή υπόστεγα :/

 

Νομίζω ότι το πρόβλημα του φίλου ήταν ότι δεν έβαζε καθόλου τμ στο ΦΚ όπως λέει και ο ίδιος παραπάνω.

ναι αυτό ήταν το πρόβλημα, μόλις έβαλα τα τ.μ. λύθηκε το πρόβλημα, είναι κάτι που προφανώς διέφυγε από τους "δημιουργούς" του συστήματος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, καλή χρονιά. Αν έχει ενταχθεί ο πελάτης στο Ν.4178 μπορεί να πάρει ρεύμα?? 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Για ρευματοδοτηση με συνδεση για αγροτικη χρηση περναμε απο ΥΕΒ(+τοπογραφικο,δασαρχεια κτλ)

Για ρευματοδοτηση με συνδεση  <<γενικη>> χρηση παμε με τα σχετικα εντυπα του Ν4178 κατ ευθειαν στην ΔΕΗ + τα λοιπα εγγραφα κ δικαιολογητικα (σχ ηλ/γου -δεν απαιτειται αρχικα ,στοιχεια κτην μοναδας κτλ) και προχωραει γρηγορα  η περιπτωση

οπότε σαν μηχανικός δίνω μόνο τη βεβαίωση σύνδεσης με δίκτυά κοινής ωφέλειας και τη δήλωση ?? Τα υπόλοιπα δικαιολογητικά θα τα μαζέψει ο ιδιοκτητης!!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι καλημέρα,

Μπορεί κάποιος συνοπτικά να περιγράψει πώς γίνεται η δήλωση; Στο ΦΚ π.χ. τι Κατηγορία βάζουμε, γιατί έκανα υπαγωγή και μου έβγαλε πρόστιμο 500 € (άρα υπόλοιπο 100 € με έκπτωση 20%).

Θα το διορθώσω στην τελική υπαγωγή αφού έχω ολκληρώσει όλα τα άλλα (ΤΕ, αμοιβές κλπ.), απλά θέλω να ξέρω τη σωστή επιλογή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στο φύλλο καταγραφής θα βάλεις 'σταυλικές εγκαταστάσεις'.

 

Μετά ότι και να βάζεις στα άλλα πεδία θα σου βγάζει πάντα 300 ευρώ πρόστιμο.

 

Κατά τα άλλα η διαδικασία όπως μία κοινή δήλωση αυθαιρέτου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.