Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διάφορα θέματα περί του Ν. 4178/13


Recommended Posts

Θα τον νοιάξει σε 3-4 χρόνια που θα κληθεί ν' αποκτήσει ηλεκτρονική ταυτότητα κτιρίου!!!!

 

Να ρυθμίσει τα πάντα και να πληρώσει σε 102 δόσεις!!! Δεν υπάρχει άλλη λύση!!!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν αξίζει η αμοιβή που θα πάρεις, με το ότι μπορεί σε 2-3-4-5 χρόνια να σε "τρέχει" και εσένα που έκανες "επιλεκτική" τακτοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Θα τον νοιάξει σε 3-4 χρόνια που θα κληθεί ν' αποκτήσει ηλεκτρονική ταυτότητα κτιρίου!!!!

 

Να ρυθμίσει τα πάντα και να πληρώσει σε 102 δόσεις!!! Δεν υπάρχει άλλη λύση!!!

εκτός αν σκοπεύει να αποδημήσει (εις Κύριον ή στο εξωτερικό) προ της ταυτότητας κτιρίου,

και δεν τον νοιάζει η μανούρα που θα βρούνε μπροστά τους τα παιδιά του!

Σε κάθε περίπτωση, αυτός δηλώνει, κι εσύ επιβεβαιώνεις εμμέσως,

ότι δεν υπάρχουν στο ακίνητο αυθαιρεσίες άλλες από τις δηλούμενες

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Και εγώ το ίδιο πιστεύω. Το θέμα είναι ότι ο πελάτης μου δεν το καταλαβαίνει και γι' αυτό προσπαθώ να δω αν υπάρχει τρόπος να τον εξυπηρετήσω. Του έχω εξηγήσει ότι αν δεν τακτοποιηθούν όλες οι αυθαιρεσίες δεν μπορεί να πάρει βεβαίωση και μου λέει ότι δεν τον νοιάζει γιατί το έχει γράψει ήδη στα παιδιά του. 

 

και βεβαια, πολυ σωστα απαντησαν  και οι προηγηθεντες...

 

.....αλλα τι σημαινει οτι το.... "εχει γραψει στα παιδια του"????

 

Αν εκανε διαθηκη...εξακολουθει να ειναι αυτος ο ιδιοκτητης...αφου ζει....[ακομα....]

 

Αν το μεταβιβασε προσφατα......σημαινει οτι εχει παρει βεβαιωση....χωρις να εχει τακτοποιησει τις αυθαιρεσιες....

 

εκτος αν το εχει μεταβιβασει πριν 4-5- χρονια... κατα "ψιλη κυριοτητα" και εχει κρατησει την επικαρπία...

οπότε πρεπει να δεις  οτι την εντολη κατα το 11/1/α την δινει ο ψιλος κυριος   ή ο επικαρπωτης με την συναινεση του ψιλου κυριου...

 

ξαναδες τα

 

υγ

φυσικα δεν δινεις "μερικη"   βεβαιωση...

 

ειδες αν ειναι "κυρια και  μοναδικη"??????

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.