Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορες περιπτώσεις αυθαιρεσιών του Ν. 4178/13


Recommended Posts

Πάντως εγώ συνεχίζω και επιμένω ότι, δεν υπάρχει σοβαρός μηχανικός που ασχολείται με το αν μεγάλωσε ή μίκρυνε ή άλλαξε θέση ένα παράθυρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν ειναι σοβαρος ή οχι φιλε Ιασονα.

Αλλα αν ειναι μηχανικος σε τραπεζα και εχει την Α' ή την Β' γραμμη απο τον εργοδοτη του, τοτε δεν νομιζω οτι εχει και πολλες επιλογες επι του θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδή ότι, οι ...τραπεζίτες ασχολούνται και με τις μετατοπίσεις παραθύρων ή ότι, ο μηχανικός θα πάει και θα ρωτήσει "...βρήκα ένα παράθυρο 20 εκ. μεγαλύτερο, να το θεωρήσω αυθαιρεσία";;;;;;

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Η κατηγορία 3 θελει σχεδια; γιατί αν δεν θελει δεν ξέρω αν φτάνει ο χώρος της ΤΕ για να περιγράφουν οι αλλαγές σε κουφώματα, εξώστες κλπ...

Link to comment
Share on other sites

και, που λετε, ειμαι δικηγορος του αγοραστη σε αυτο το συμβολαιο με το  μεγάααλο παραθυρο

διαβαζω την βεβαιωση που λεει οτι υπαρχει αυτο το θεμα αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο να γινει τωρα και ρωταω

-ειναι  νομιμο αυτο?

-να, ι λεει ο μηχανικος

-μπορω να το φτιαξω εγω?

-ναι,  λεει ο μηχανικος

-και ποσο θα μου στοιχισει

-500 + αμοιβη, λεει ο μηχανικος

 

-αρα , λεει εγω, κραταω τα 500 και την αμοιβη σου -πόσο ειπες οτι ειναι   δεν θυμαμαι...-

 

και δινω στον πωλητη τα υπολοιπα...

ο οποίος πεφτει...ξερος...

 εμ....

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδή ότι, οι ...τραπεζίτες ασχολούνται και με τις μετατοπίσεις παραθύρων ή ότι, ο μηχανικός θα πάει και θα ρωτήσει "...βρήκα ένα παράθυρο 20 εκ. μεγαλύτερο, να το θεωρήσω αυθαιρεσία";;;;;;

 

Δεν λεω... Γιατι δεν ξερω...  Τον δικηγορο του διαβολου κανω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.