Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α18] Εξώστες (διάφορες περιπτώσεις και αυθαιρεσίες επ΄ αυτών)


Recommended Posts

Επειδη εχουμε χασει τα αβγα και τα πασχαλια :smile: !!!Σκεφτομουν μηπως εμπιπτει στις απαγορευσεις για κατασκευες πανω απο τον κοινοχρηστο χωρο της πολης. Αλλα παλι  η κολωνα της στεγης ειναι μεσα απο την ο.γ =ρ.γ και απλα καλυπτεται ο νομιμος μη βατος εξωστης. Ειναι ανοιχτος ο χωρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 678
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ιδια περιπτωση:  οικοπεδο με ογ=ρ.γ , οταν εχω μια ξυλινη στεγη που σκεπαζει το σαλονι και προεξεχει απο τον εξωτερικο τοιχο κατα 1μ ωστε να σκεπαζει τον εξωστη(Εξωστης στην προσοψη) χωρις να τον υπερβαινει , μπορω να την βαλω στην δηλωση?

Edited by dorita2271
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...

 

Έχω έναν εξώστη που επεκτάθηκε στην μία όψη και άλλον έναν που επεκτάθηκε στην άλλη...

Το περνάω σαν μία πολεοδομική παράβαση;

 

Επίσης έχουν αλλάξει τα ανοίγματα...

αυτά τα περνάω σαν άλλη παράβαση ή δεν τα περνάω καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Δες αν πληρούνται οι προϋποθέσεις για υπαγωγή στην κατηγορία 3.

Αν όχι, με αναλυτικό που λογικά θα σου βγάλει μια λοιπή παράβαση για όλα. 

Βάλε και τις αλλαγές θέσης των ανοιγμάτων στον ίδιο αναλυτικό. 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια  βοήθεια?? 

Μολις μίλησα με  ΔΟΚΚ και μου ειπαν οτι ο,τι ειναι έξω απο την ρ.γ δεν μπορει να τακτοποιηθει 

Edited by dorita2271
Link to comment
Share on other sites

Κάποια  βοήθεια?? 

Μολις μίλησα με  ΔΟΚΚ και μου ειπαν οτι ο,τι ειναι έξω απο την ρ.γ δεν μπορει να τακτοποιηθει 

 

Καλώς σου είπαν!

Εσύ όμως δεν έχεις πει ότι, έχεις κάποια αυθαιρεσία εντός της ρυμοτομικής (δηλαδή, εντός κοινόχρηστου χώρου πόλης).....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ιδια περιπτωση:  οικοπεδο με ογ=ρ.γ , οταν εχω μια ξυλινη στεγη που σκεπαζει το σαλονι και προεξεχει απο τον εξωτερικο τοιχο κατα 1μ ωστε να σκεπαζει τον εξωστη(Εξωστης στην προσοψη) χωρις να τον υπερβαινει , μπορω να την βαλω στην δηλωση?

Ακριβώς το ίδιο λέω Φίλτατε Συνάδελφε, στο κείμενο της πουθενά δεν εμφανίζεται οτι ο εξώστης περνάει το όριο ο.γ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο λέω Φίλτατε Συνάδελφε, στο κείμενο της πουθενά δεν εμφανίζεται οτι ο εξώστης περνάει το όριο ο.γ.

Sorry , ηθελα να γραψω εντος της ρυμοτικης γραμμης !! Ο εξωστης εχει πλατος 1μ ειναι πανω απο το πεζοδρομιο και καλυπτεται απο την προεκταση της στεγης του σαλονιου.

Edited by dorita2271
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.