Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Ν.4178/13] Σύστημα Αμοιβών ΤΕΕ και Αμοιβές


Recommended Posts

Λογικά πρέπει να πάς στην καρτέλα 'χώροι' να διαλέξεις από τα δεξιά το 'ρυθμίσεις ν.4014/11' και να βάλεις ένα εμβαδό...το έχεις κάνει;

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι το έχω κάνει απλά στον προυπολογισμό αυτής της εργασίας έχει 0 ευρώ ένω από κάτω στον προυπολογισμό της εργασίας αποτύπωσης έχει ελάχιστο προυπολογισμό 8.500ευρω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

ήθελα να ρωτήσω αν έχουμε υποχρέωση να πληρώνουμε ΤΣΜΕΔΕ για το Ν. 4178/13. Και αν ναι, είναι για τη συμφωνηθείσα.

Νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι δεν απαιτείται πλέον ΤΣΜΕΔΕ, αλλά δεν το βρίσκω πια.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το τσμεδε πληρωνεται επι της νομιμης

το 2% υπερ τεε εχει καταργηθει και ειμαστε σε αναμονη αν/να καταργηθει και το τσμεδε, αγνωστο ποτε θα γινει και απο ποτε θα ισχυσει η καταργηση (αναδρομικως ειναι μαλλον ονειρο θερινης νυκτος)

Edited by Largy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!! Τώρα που πέρασα στο σύστημα αμοιβων μια εργασία (4178+αποτύπωση) θέλω να κόψω απόδειξη για να πάρω την αμοιβή μου...η σείρα πως είναι...πηγαίνω στην εθνική να πάρω το έντυπο που συμπληρώνουμε υπερ τσμεδε και μέσω taxinet φεμ τα συμπληρώνω τα πληρώνω και μετά κόβω απόδειξη?? Ή δεν είμαι υποχρεωμένη να τα πληρώσω και κοβω αποδειξη πληρώνομαι και τα τσμεδε και φεμ τα καταθέτω μετά?

Edited by βασιλική
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πληρώνεσαι και κόβεις απόδειξη. Μετά πληρώνεις ΦΕΜ μέσω taxisnet (καλό είναι να πληρωθεί την ίδια χρονιά που θα κοπεί και η απόδειξη) και ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ είτε στην Εθνική είτε στην Αττικής. Γινόταν σίγουρα και ονλάιν μέσα από το simplepay.gr της Εθνικής αλλά μετά το αφαιρέσανε για κάποιο λόγο. Δεν ξέρω αν το επαναφέρανε. Πάντως για το ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ έχεις περιθώριο να το πληρώσεις και να το ανεβάσεις μέχρι να λήξει η προθεσμία υποβολής αρχείων του 4178.

Link to comment
Share on other sites

κοβω αποδειξη για υποθεση Ν4178 μεσα στο 2014. πρεπει να πληρωσω τσμεδε και εμπ μεσα στο 2014? ή παει οπως λεει ο συναδελφος παραπανω μεχρι την ληξη για την υποβολη των δικαιολογητικων?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.