Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Το είχα γράψει και το πρωί κατόπιν τηλεφωνήματος....Απαξ και η αναγγελία γίνει δεκτή, πάπαλα η χρηματοδότηση....Βιαστείτε όσοι έχετε κάνει αναγγελία από τους πρώτους. Οι αιτήσεις για μόνιμους θα γίνουν δεκτές πολύ πιο γρήγορα από ότι νομίζαμε...Μέσα στην εβδομάδα οι πρώτοι μου είπαν.

 

δηλ παίζει το ενδεχόμενο να γίνει η μεγάλη έκπληξη και να μην πάρουν παράταση οι προσωρινοί;;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ολα είναι πιθανά φίλε. Αν επισπεύσουν τις διαδικασίες μέχρι τις 10 Οκρώμβρη, και αν έχει συμπληρωθεί το πλαφόν που έχουν θέσει για 5000 επιθεωρητές στην αγορά.....ναι. Αν και το δεύτερο δεν ξέρω αν κατά πόσο είναι εφικτό μέχρι στιγμής ή καλύτερα μέχρι 10/10

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα γράφει : "Δεν μπορείτε να κάνετε αίτηση ενίσχυσης για κατηγορία για την οποία έχετε ήδη την ιδιότητα του μόνιμου ενεργειακού επιθεωρητή¨

αλλά ούτε στις άλλες 2 κατηγορίες το δέχεται κι ας μην έχω κάνει αίτηση εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα γράφει : "Δεν μπορείτε να κάνετε αίτηση ενίσχυσης για κατηγορία για την οποία έχετε ήδη την ιδιότητα του μόνιμου ενεργειακού επιθεωρητή¨

αλλά ούτε στις άλλες 2 κατηγορίες το δέχεται κι ας μην έχω κάνει αίτηση εκεί..

δεν το δεχεται και σε συναδελφο που ουτε προσωρινη ηταν αλλα δεν εχει κανει και ''οριστικη υποβολη ''στην αιτηση της για να γραφτει στα μητρωα :smile:

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, για να κάνεις αίτηση απαιτείται ο αριθμός ΚΑΣ?

Δηλαδή προϋποθέτει να γραφείς σε φορέα που θα σου δώσει τον αριθμό εγγραφής?

Είμαι προσωρινός. Μπορώ να κάνω την αίτηση χωρίς να εγγραφώ σε σεμινάριο? Θα εγγραφώ αργότερα...

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου εξηγήσετε την διαδικασία?

Ευχαριστώ...

Edited by alexdam
Link to comment
Share on other sites

100 φορές το έχουμε πει...στον πρώτο πίνακα μπαίνουν ενισχύσεις deminimis του τρέχοντος και των τελευταίων 2 ετών. 

 

Δηλαδή ό,τι πληρώθηκε από 01/01/2011 και μετά ! Ο συνάδελφος (όπως και εγώ) πληρώθηκε το 2010. Άρα κανονικά δεν συμπληρώνει τίποτα στον πρώτο πίνακα. ΔΕν ξέρω αν πρέπει να το βάλει στον δεύτερο πίνακα όμως.

 

Eγώ αυτό που είπα είναι ότι το πρόγραμμα ΝΕΕ το οποίο είναι χρηματοδότηση 3 ετών είναι De Minimis κατηγορία. Αρα όποιος εισέπραξε χρήματα τα τελευταία 2 έτη από το συγκεκριμένο να τα βάλει στον πρώτο και όχι τον δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ειμαι ηδη προσωρινος επιθεωρητης για τα κτηρια!!

 

εχω κανει αιτηση να γραφτω στο μητρωο απο 12/9 η οποια ειναι και σε σταδιο ''ΠΡΟΣ ΕΞΕΤΑΣΗ''

 

εκανα σημερα την αιτηση για το προγραμμα  ενισχυσης για τα κτηρια και το σεμιναριο που εχω παρακολουθησει περσι  και μετα απο λιγες ωρες μου εβγαλε ''Δεν μπορείτε να κάνετε αίτηση ενίσχυσης για κατηγορία για την οποία έχετε ήδη την ιδιότητα του μόνιμου επιθεωρητή.''

 

απο που προκυπτει οτι ειμαι μονιμος?

καποιος αλλος με αντιστοιχο θεμα?

Σε όλους πρέπει να το γράφει αυτό. Δεν είναι προσωπικό. Είναι απλώς μια επισήμανση. Αλλιώς θα την έγραφαν κάπως έτσι: "Δεν μπορείτε να κάνετε αίτηση ενίσχυσης γιατί έχετε ήδη την ιδιότητα του μόνιμου επιθεωρητή.'' ο.ε.δ. (απ' την άλλη βέβαια πόσο καλά γνωρίζουν την ελληνική; πολύ αμφιβάλω...)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

SLYGNE

 

Tσεκαρε τη λιστα των ονοματων των ενεργειακων επιθεωρητων ανα περιφερειακη ενοτητα και θα βρεις το ονομα σου μεσα!

 

 

* αυτα τα de minimis τι ειναι συναδελφοι και δεν εχω ιδεα??

Edited by PERDA
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

SLYGNE

 

Tσεκαρε τη λιστα των ονοματων των ενεργειακων επιθεωρητων ανα περιφερειακη ενοτητα και θα βρεις το ονομα σου μεσα!

 

 

 

Καμία σχέση. Αυτή η λίστα ήταν πάντα "εκεί" και αφορά σ' αυτούς που ήταν προσωρινοί.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

σημερα 2 νεοι συναδελφοι που γνωριζω μπηκαν στη λιστα.

σημερα μολις.. Ειχαν υποβάλλει την αιτηση την προηγουμενη Παρασκεύη.

 

και σ αυτο το κρατος που ζουμε, με τους αχρηστους που ψηφιζουμε , αυτοι που ηταν συνεπεις  και εκαναν πρωτοι τη δηλωση χανουν την επιδοτηση.

ποιος νοημων βρισκει σ αυτο λογικη?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.