Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προκλητικό πρόγραμμα της τράπεζας αττικής για τους μηχανικούς


Ioannis K. Geronikos

Recommended Posts

Καλημέρα λοιπόν σκέφτηκα και εγώ να εξετάσω σε πρώτη φάση το όλο θέμα και έκανα ένα βήμα παραπέρα και επισκέφτηκα την σελίδα της τράπεζας Αττικής

http://attica-etaaproducts.gr/#engineer

επισυνάπτω και φωτογραφία …και εδώ θέλω την βοήθεια σας

2ivl8nr.jpg

 

  1. Αναφέρει ΑΤΟΚΑ μέσα στο κείμενο της τράπεζας ???? απλά δόσεις ... :shock: :shock:
  2. Το δελτίο τύπου στην κεντρική σελίδα του ΤΕΕ γιατί γράφει άτοκα???   :evil:

Μήπως κάτι δεν βλέπω…μήπως μας κάνουν την χάρη με εντόκος?  :-x

 

Το Καταθετικοί λογαριασμοί με ελκυστικά επιτόκια,και το  • Χρηματοδοτικά προγράμματα με χαμηλότοκα επιτόκια,

απλά δε θα μπώ στον κόπο ...

βρε παιδιά έκανε κανείς το παραπάνω συμφέρει?

είναι άτοκα?

αποκλε'ιεται πάντως να βρώ λεφτα να εξοφλήσω το Β εξάμηνο 2013. Βιβλιαριο δεν θεωρείται από Γενάρη έτσι?

Link to comment
Share on other sites

και πώς γίνεται η διαδικασία? 

πάς στην Τράπεζα βγάζεις την κάρτα, και μετά πώς πληρώνεις? και το τσμεδε θα σου θεωρήσει βιβλίάριο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει ο παρακάτω πίνακας καθώς είναι του 2008 αλλά δεν νομίζω να έχουν αλλάξει πολύ οι συντελεστές.

 

http://www.atticabank.gr/el/group/news/668-2013-04-21-10-21-176

 

ΕΠΙΤΟΚΙΑ ΧΟΡΗΓΗΣΕΩΝ (από 14/4/2008)

  • Attica Card Visa 17,65% (από 13/5/2008)
  • Attica Technocard Visa, 11,95% (από 13/5/2008)

(Τα επιτόκια χορηγήσεων προσαυξάνονται με την εισφορά Ν.128/75)

 

Η εξόφληση του ΤΣΜΕΔΕ γίνεται με την Technocard Visa. Ο τόκος αυτός νομίζω είναι ετήσιος.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς συμφέρει για να καταλάβω δηλαδή......Ο τόκος της συγκεκριμένης VISA είναι 9,5%. Στα μεγάλα ποσά, σε 12 δόσεις δεν βγαίνει.....Υπόλόγιζε και τα τρέχοντα που θα έρθουν και κάποια στιγμή θα έχεις τη δόση+τα τρέχοντα να πληρώσεις..

Κατά τα άλλα μπλέκεις με τράπεζα, και ξέρεις τι σημαίνει να καθυστερήσεις για οποινδήποτε λόγο δόση........

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και γω τι χρειάζεται για να βγεί κάρτα, και το πρώτο που μου είπαν είναι εκκαθαριστικό δύο ετών.

Όταν τους είπα ότι πέρσυ (λόγω .....φόρτου εργασιών  :smile:  :smile:  :smile:  ),  τα έσοδά μου ήταν (.....άντε να μη πώ), μου απάντησαν "Τσάμπα κόπος". :mrgreen:  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε με μηδενικό.......Θα πάω πάντως από βδομάδα (χρόνος για βόλτες υπάρχει, άσε που στο συγκεκριμένο στη Κηφισιά δεν πατάει άνθρωπος) να γελάσουμε...έχει και μία καλή στα δάνεια... :mrgreen: :mrgreen:

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

μα  εχουν  να  κανουν  με  ατομα  χαμηλης  νοημοσυνης  70  %  αποχη   στις  εκλογες 

η  αττικα  ανηκει  στο  τεε  ,  το  τεε  στην  κομματοκρατια  ,  αρα  η  αττικα  στην  κομματοκρατια 

 και  τωρα  τι  θελεται  να  σας  λυπηθει  η  κομματοκρατια 

που  χρεωκοπησε  την  χωρα  με  400  δις  κλεμμενα .

ο  προεδρας  παντως  προσπαθει  ,  συμφωμα  με  τις  εντολες  που  του  δινουν ,

τι  αλλο  να  κανει  !!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, είναι ξεκάθαρο, το πιστωτικό όριο που δίνουν δεν επαρκεί, και οι απαιτήσεις που βάζουν μπορούν να ικανοποιηθούν μόνο από συναδέλφους που δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα να πληρώσουν το ταμείο.

 

Κοινώς, κράχτης για να πάμε μέχρι το μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε με μηδενικό.......Θα πάω πάντως από βδομάδα (χρόνος για βόλτες υπάρχει, άσε που στο συγκεκριμένο στη Κηφισιά δεν πατάει άνθρωπος) να γελάσουμε...έχει και μία καλή στα δάνεια... :mrgreen: :mrgreen:

ενημέρωσε να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.