Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενημερωτικές ημερίδες για τα αυθαίρετα από το ΥΠΕΚΑ


bnn7

Recommended Posts

Υπάρχουν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ που πηγαίνουν σ' αυτά τα ....καρναβάλια;;;;;;;

Κι αν υπάρχουν ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΟΓΟ πηγαίνουν;;;;;;;

 

Μπορούν να μας απαντήσουν εδώ!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι λοιπόν που δεν πήγα στην Ημερίδα στα Γιάννενα!!! Ήμουν σίγουρος πως θα ήταν "φόλα" και απ' ότι είδα στα ρεπορτάζ των τοπικών καναλιών ήταν αποτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι αν μας έχει μείνει λίγο κουράγιο και αξιοπρέπεια πρέπει να πηγαίνουμε σε αυτές τις ημερίδες και να τα κάνουμε λαμπόγιαλο. Προσωπικά δεν έχω κράξει ακόμα κανέναν, η πρώτη που με έβγαλε από τα ρούχα μου και τα άκουσε (είχα πολύ καιρό να το κάνω αυτό και μου έκανε καλό) ήταν μια συμβολαιογράφος που με πίεζε να κάνω μεταφορά μιας δήλωσης από τον 4014 στον 4178, γιατί όπως δήλωσε είναι πολύ απλή διαδικασία. Παρένθεση: Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κόμματα και παρατάξεις, αλλά σε αυτές τις εκλογές του ΤΕΕ θα κατέβω και θα ψηφίσω τον Κλαδάκη, κατά τη γνώμη μου (έχοντας παρακολουθήσει ό,τι βίντεο υπάρχει στο internet για τα αυθαίρετα),  είναι ένας από τους λίγους που τα χώνει ανοιχτά στο υπουργείο. Όλοι οι υπόλοιποι προσέχουν να μην τσαλακώσουν την εικόνα τους. Καλό κουράγιο και δύναμη σε όλους τους ελεύθερους επαγγελματίες μηχανικούς. Αν πάτε μια βόλτα από τα δικαστήρια θα δείτε πόσοι συνάδελφοί μας έχουν ήδη ξεκινήσει τον Γολγοθά τους...

Edited by yo4
Link to comment
Share on other sites

ΑΣΕ συναδελφε οι συμβολαιογραφοι βαρανε μυγες και αυτοι δεν ειναι μαθημενοι σαν εμας ανα διαστηματα να μην εχουμε δουλεια...

 

αυτοι απο τη στιγμη που γινεις συμβολαιογραφος θεωρουν οτι πιασανε το ΤΖΑΚΠΟΤ....

 

εδω να λενε σε πελατες μου οτι εκτος απο τη βεβαιωση για μεταβιβαση πρεπει να κανω σχεδια να αλλαξουν τη συσταση σε ΟΛΟ το κτιριο τους λενε

 

καλα μια τραγικη ηθελε αλλαγη συστασης γιατι μεγαλωσαν οι εξωστες και λεει ''κλεβαμε'' αερα απο τον κατω.....

 

αλλα αυτοι εχουν ΣΟΒΑΡΟ ΟΡΓΑΝΟ.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αλλα αυτοι εχουν ΣΟΒΑΡΟ ΟΡΓΑΝΟ.....

 

Ώπα βρε φίλε και το δικό μου "όργανο" σοβαρό είναι, μπορεί να είναι λίγο ατίθασο και παιχνιδιάρικο, αλλά είναι σοβαρό και το δικό σου "όργανο" επίσης σοβαρό υποθέτω ότι, θα είναι κι άλλων πολλών συναδέλφων τα "όργανα" σοβαρά θα είναι κ.λπ.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι καραγκιόζηδες ολκής και έχουν τα μούτρα και εμφανίζονται δημοσίως...

Είμαι 16 χρόνια μηχανικός και ποτέ δεν κατέβηκα ουτε καν να ψηφίσω στο ΤΕΕ..

αλλά αυτή τη φορά δε θα τους κάνω τη χάρη...θα κατέβω και θα ψηφίσω τους μόνους που παλεύουν να μας βοηθήσουν

και εννοώ την ΕλΕΜ που είναι ακομάτιστοι και χάρη σε αυτούς έχουμε κάποιον μιλάει για εμάς στα επίσημα όργανα

Δε θέλω να επεκταθώ για το τι έχουν κάνει μέχρι τώρα για εμάς αλλά όποιος ψάξει λίγο θα τα μάθει.

Εδώ που μας φτάσανε κανείς δεν έχει δικαιολογία πλεον να απέχει από τις εκλογές αυτές...

Η αποχή ενισχύει τις κομματικές παρατάξεις που κατεβάζουν τους στρατούς τους, παίρνουν τις θέσεις τους στα συμβούλια και ψηφίζουν σύμφωνα με την κομματική γραμμή.

Το ξέρετε ότι οι εκπρόσωποί μας στο ΤΕΕ που άνηκαν στο κυβερνών κόμμα ψήφισαν ομόφωνα τις αυξήσεις των εισφορών μας?

ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙ@ΛΟ.. νισάφι πια

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Verda, συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Ποτέ μου δεν κατέβαινα σε εκλογές, αλλά φέτος κρίνεται επιτακτικό. Συνάδελφοι, κατεβείτε όλοι στις εκλογές, ψηφίστε όποιον εσείς θεωρείτε ότι παλεύει να μας βοηθήσει. Γυρίστε την πλάτη σε εκείνους που μας έχουν βλάψει. Αναζητήστε όλα αυτά τα 2-3 τελευταία δύσκολα χρόνια ποιος πάει με τα νερά του υπουργείου και ποιος φωνάζει και αντιδρά. Είναι η τελευταία μας ευκαιρία να αντιδράσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.