Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προκειται συγκεκριμενα για ακινητο σε εκτος σχεδιου αγροτεμαχιο στη μυκονο και με τον 4178 λαμβανουμε πλεον την ελάχιστη τιμή ζώνης που ισχύει στην δημοτική κοινότητα του δήμου Μυκονίων ενω κατα την υπαγωγη της δηλωσης στον 4014 δεν ειχε ακομα καθοριστει δημοτικη κοινοτητα κ περναμε τις ελαχιστες της περιφερειακης...αυτο συνεπαγεται μια αυξηση της ταξης των 200€ στην Τ.Ζ.

Edited by gtho
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν δεν αλλάξεις τετραγωνικά τότε δε θα σου επανυπολογίσει το πρόστιμο. Τιμή ζώνης όμως πρέπει να βάλεις πλέον την καινούργια αφού μπαίνεις στον 4178.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν αλλαζουν τα τ.μ. Αλλα καποια υπογεια - κυριοι χωροι, που δηλωνα μειωτικο συντελεστη και τωρα πια πανε σαν κυριοι χωροι, γιατι δεν προβλεπονταν απο την αδεια

Edited by gtho
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό πάντως με τα υπόγεια που λες. Παίρνουν κανονικά μειωτικό απλά μετράνε στη δόμηση. Δες και τις προηγούμενες συζητήσεις για τις περιπτώσεις αυτές. Οπότε μην αγχώνεσαι λογικά δε θα αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν αλλαζουν τα τ.μ. Αλλα καποια υπογεια - κυριοι χωροι, που δηλωνα μειωτικο συντελεστη και τωρα πια πανε σαν κυριοι χωροι, γιατι δεν προβλεπονταν απο την αδεια

Ο ΝΟΜΟΣ λέει ότι παίρνει μειωτικό συντελεστή ότι είναι σε υπόγεια στάθμη!!! Η εγκ.4 μας κοτσάρει το "νομίμως υφιστάμενα". Ε, άσ' την να το κοτσάρει!

 

Προκειται συγκεκριμενα για ακινητο σε εκτος σχεδιου αγροτεμαχιο στη μυκονο και με τον 4178 λαμβανουμε πλεον την ελάχιστη τιμή ζώνης που ισχύει στην δημοτική κοινότητα του δήμου Μυκονίων ενω κατα την υπαγωγη της δηλωσης στον 4014 δεν ειχε ακομα καθοριστει δημοτικη κοινοτητα κ περναμε τις ελαχιστες της περιφερειακης...αυτο συνεπαγεται μια αυξηση της ταξης των 200€ στην Τ.Ζ.

Εντάξει, εσύ ανέβηκες 200€ ΤΖ. Εδώ μου είπαν περίπτωση που το ΟΡΓΙΟ ο ΜΗΧΑΝΙΚΑΡΑΣ που έγραφε στα @@ τον 4014 κλπ, έβαλε ΤΜ ένα νούμερο κάπου στα 173€, ενώ έπρεπε να είναι κάπου στα 400-500 € !!!

Link to comment
Share on other sites

Άφεση αμαρτιών ή προμελετημένο έγκλημα υμετέρων;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο αρχικο μπαχαλο του 4014, την ειχα κανει και εγω την "λαδια" μου! 

Ειχα ΟΑ αδεια για αποθηκη, που η εφορεια εδινε ΤΖ περιπου 200€ ενω η ΤΖ για κατοικια ηταν 500€.

Για πειτε μου τι θα βαζατε εσεις στο 1ο εξαμηνο του 4014......

Σταυρωστε με!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.