Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Σε μένα δεν παρουσιάστηκε τέτοιο "κρούσμα" ακόμη.

Ολοι πληρώνουν τις δόσεις του 4014 στις τράπεζες κανονικά!

Εκτός και εάν είναι κάτι τόσο πρόσφατο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι sos!

Στην αναζήτηση δεν μπόρεσα να βρω κάποια πληροφορία στο φόρουμ.Έχω περαιωμένη δήλωση στον 4178 και πρέπει να αλλάξω την παλαιότητα γιατί ο ιδιοκτήτης μου έκανε ψευδή ΥΔ σε κτίσμα προ του 83.Είναι μετά του 83 τελικά!

Είναι για συμβόλαιο και ο συμβολαιογράφος μου ζητάει επειγόντως  διορθωμένη.

1)Πως γίνεται να ανοίξει το σύστημα την δήλωση στην παρούσα φάση που είναι απενεργοποιημένες οι αιτήσεις???

2)Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο??Θα επαναυπολογίσει το σύστημα το νέο ποσό προστίμου για να ολοκληρωθεί η διαδικασία??

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινησε μας αν ειναι δοσεις που τους ειχες δωσει απο τον 4014.Ειναι σημαντικο

 

Οι δόσεις ήταν του 4014 αλλά τώρα πλέον τον έβαλα στον 4178

Link to comment
Share on other sites

Η ΥΔ ιδιοκτήτη δεν αρκεί για την απόδειξη της παλαιότητας στον 4178. Για αυτό δεν βρήκες κάτι παρόμοιο. Στείλε mail- αίτηση στο ΤΕΕ -σχετικά στην αρχική σελίδα της ιστοσελίδας των αυθαιρέτων- και θα επαναφέρουν την αίτηση σε υπαγωγή. Εάν πρόκειται για μεταφορά από 4014 και δεν αλλάξουν μέτρα, παραβάσεις, το πρόστιμο δεν αλλάζει ειδάλλως θα επαναϋπολογιστεί.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

ηταν δηλωση του 4014 και για αυτο ειχες ΥΔ ιδιοκτητη για την παλαιοτητα?

ο 4178 ζηταει αποκλειστικα αεροφωτογραφιες ή δημοσιο εγγραφο.

στειλε μειλ στο τεε να στο ανοιξουν,

εντωμεταξυ εννοειται πως δεν εχεις δωσει βεβαιωση ή το 5σελιδο pdf πουθενα

τα οποια και πρεπει να παρεις πισω.

Κανονικα νομιζω θα γινει επαναυπολογισμος προστιμου (δε μου εχει τυχει)

Edited by Largy
Link to comment
Share on other sites

Η ΥΔ ιδιοκτήτη δεν αρκεί για την απόδειξη της παλαιότητας στον 4178. Για αυτό δεν βρήκες κάτι παρόμοιο. Στείλε mail- αίτηση στο ΤΕΕ -σχετικά στην αρχική σελίδα της ιστοσελίδας των αυθαιρέτων- και θα επαναφέρουν την αίτηση σε υπαγωγή. Εάν πρόκειται για μεταφορά από 4014 και δεν αλλάξουν μέτρα, παραβάσεις, το πρόστιμο δεν αλλάζει ειδάλλως θα επαναϋπολογιστεί.

Πρόκειται για νέα δήλωση που περαιώθηκε στον 4178!Οπότε άγνωστο πως αλλάζουν τα πρόστιμα...το πρόβλημα μου δεν είναι ότι θα αλλάξουν..είναι το ΑΝ αλλάζουν!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αλλάζουν. Κάνεις αίτημα στο ΤΕΕ δες σχετικά την φόρμα στην αρχική σελίδα του συστήματος, σε 2 με 3 μέρες θα σου μεταφέρουν την δήλωση σε κατάσταση υπαγωγή. Αλλάζεις τον συντελεστή παλαιότητας, αποθηκεύσεις, ξανακάνεις υποβολή, επαναϋπολογίζονται τα πρόστιμα, πληρώνει ο πελάτης την διαφορά, ξανά οριστική υπαγωγή και βγάζεις βεβαίωση για μεταβίβαση. Μέχρι τότε δες πως θα γίνει να πάρεις πίσω την παλιά βεβαίωση για να κοιμάσαι ήσυχος.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Και πρόσεχε στο εξής μην ξανακάνεις δήλωση βασισμένη σε ΥΔ ιδιοκτήτη γιατί και αληθής να είναι δεν αρκεί για αποδεικτικό παλαιότητας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα μεταφέρω δήλωση από τον Ν.4014 και επιπλέον θα προσθέσω και ένα νέο φύλλο καταγραφής για μια περαιωμένη αλλαγή χρήσης υπογείου με το Ν.3843.

 

Επειδή θα συμφηφίσω το ποσό του Ν.3843 γνωρίζει κανείς αν με την προσθήκη φύλλου καταγραφής θα μου βγάλει να πληρώσω παράβολο; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.