Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

'Οχι. Είναι καθαρή περίπτωση εκτός σχεδίου, χωρίς άδεια. Δεν έχουν πειραχτεί οι συντελεστές. Δε βλέπω το λόγο να το σκαλίσω με το ΤΕΕ. Ο πελάτης είναι ενημερωμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι δε σου ειπα να εμπλεξεις το ΤΕΕ!Απλα αν ΄ηθελες, να μας έστελνες το αντιστοιχο φυλλο της δηλωσης του 4014 για βγαλουμε και μεις συμπερασματα που θα αφορουν αντιστοιχες μεταφορες δικων μας δηλωσεων...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για δήλωση από μεταφορά, με προθεσμία εξόφλησης προστίμου 10/2, που δεν έχει πληρωθεί, από πότε αρχίζει να μετράει η προσαύξηση; στην ανακοίνωση στο portal του τεε γράφει πως μετα από 10 μέρες μετράει η προσαύξηση 1% κάθε μήνα. Αυτό σημαίνει πως έχει περιθώριο  ακόμα 10 μέρες για να πληρωθεί χωρίς προσαυξήσεις; 

Link to comment
Share on other sites

'Οχι. Είναι καθαρή περίπτωση εκτός σχεδίου, χωρίς άδεια. Δεν έχουν πειραχτεί οι συντελεστές. Δε βλέπω το λόγο να το σκαλίσω με το ΤΕΕ. Ο πελάτης είναι ενημερωμένος.

Στον ν4014 έβγαζε το διπλάσιο πρόστιμο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αν έχω κάνει κάποιο λάθος στο πως δήλωσα ένα αυθαίρετο και περάσω σε προσωρινή υποβολή, πχ μου φέρει αεροφωτογραφία ο πελάτης και δω ότι είναι άλλη χρονολογία, απλά κάνω αίτηση και μου 'γυρίζουν' την δήλωση σε αρχική υποβολή σωστά?

και αν έχει πληρώσει το πρόστιμο απλά βγαίνει έξτρα με βάση τα νέα δεδομένα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αν έχω κάνει κάποιο λάθος στο πως δήλωσα ένα αυθαίρετο και περάσω σε προσωρινή υποβολή, πχ μου φέρει αεροφωτογραφία ο πελάτης και δω ότι είναι άλλη χρονολογία, απλά κάνω αίτηση και μου 'γυρίζουν' την δήλωση σε αρχική υποβολή σωστά?

και αν έχει πληρώσει το πρόστιμο απλά βγαίνει έξτρα με βάση τα νέα δεδομένα..

και σε υπαγωγή μπορείς να κάνεις ότι αλλαγή θέλεις, μετά από αλλαγή των δεδομένων άμα πατήσεις υποβολή τότε επαναυπολογίζονται τα πρόστιμα (βγαίνει το νέο πινακάκι με τις αλλαγές) και με την αποδοχή η δήλωση παραμένει σε κατάσταση υποβολής (έχοντας αλλάξει το δοσολόγιο σύμφωνα με τα νέα δεδομένα). Παρακαλώ ας το επιβεβαιώσει και άλλος συνάδελφος

Το πρόβλημα δημιουργείται αν είσαι σε οριστική υπαγωγή και διαπιστώσεις κάτι τέτοιο. 

Αυτός είναι ο λόγος που σε κάθε περίπτωση αφήνουμε ανοιχτές τις δηλώσεις μέχρι τέλους.

Link to comment
Share on other sites

 

Κάποιο bug του συστήματος μάλλον.... δεν βλέπω κάτι άλλο....

 

ΕΛΕΟΣ!!!

Edited by Giorgos Georgiou
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.