Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Από την στιγμή που η δήλωση είναι μεταφοράς και προσθέτεις ΦΚ άρα αλλάζεις πολεοδομικά μεγέθη, το πρόστιμο αναπροσαρμόζεται βάσει του 4178 άσχετα αν συμψηφίζεται το ποσό του 3843. Κάνω λάθος? Παράβολο δεν νομίζω να σου βγάλει.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν πληρώνεις παράβολο ξανά..Το πρόστιμο επαναυπολογίζεται και προφανώς τη περιπτωσή σου πτοκύπτει μικρότερο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μια συνάδελφος μου είπε σήμερα ότι αντιμετώπισε το εξής πρόβλημα: Δήλωση του 4014  σε κατάσταση αρχική υποβολή μεταφέρθηκε στο 4178 το Δεκέμβριο. Το Δεκέμβριο πληρώθηκε και το ποσοστό ανταπόδοσης οπότε η δήλωση ήταν σε αρχική υποβολή. Χτες  27/2 η δήλωση την πήγε σε κατάσταση υπαγωγή και εμφανίστηκαν μηνιαίες δόσεις με τις  6 πρώτες δόσεις να λήγουν στις 10/2 !!! Έδωσε το έντυπο με τον κωδικό πληρωμής της δόσης στον πελάτη και ο οποίος πήγε να πληρώσει τη δόση στην τράπεζα Πειραιώς και εκεί του είπαν ότι ο κωδικός πληρωμής είναι άκυρος και δεν μπορεί να πληρώσει τη δόση.  Μήπως ξέρει κανείς το γιατί ή έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, είναι οι δόσεις που έπρεπε να εξοφληθούν μέσα στο 1ο εξάμηνο εφαρμογής του νόμου.

Γιατί όμως στην τράπεζα είπαν πως ο κωδικός είναι άκυρος δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.  Και εγώ τις είπα την  Τρίτη να πάει και σε άλλη τράπεζα να δοκιμάσει. Οταν έχω νέα θα σας ενημρώσω.

Link to comment
Share on other sites

σημερα πελατης μου πληρωσε δοση του 4014 χωρις κανενα προβλημα!

Evνοώ δόση ληξιπρόθεσμη δήλωσης του 4178 η οποία έχει μεταφερθεί από τον 4014!

Edited by giannis76
Link to comment
Share on other sites

Evνοώ δόση ληξιπρόθεσμη δήλωσης του 4178 η οποία έχει μεταφερθεί από τον 4014!

Υποθέτω εννοεις ληξιπρόθεσμη δήλωση του 4014 που εχει μεταφερθεί στον 4178 ;
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.