Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Κύριοι και κυρίες συντάσσομαι επικροτώ και υποστηρίζω την άποψη περί αδράνειας στις μεταβιβάσεις των δηλώσεων από τον ένα αντισυνταγματικό στον νέο διάτρητο και ανεπαρκή νόμο!!

Θα υπομένω την α-εργία για να μην γίνω ρεζίλι εγώ αλλά αυτοί και αυτό είναι και το μότο μου στους πελάτες "Μας κοροϊδεύουν και σας κοροϊδεύουν" και δεν κάνω τίποτα για να μην πάρω στο λαιμό μου την περιουσία σας και τα πολύτιμα αυτόν τον καιρό λεφτά σας!Διαβάζω σαν τρελός νόμους,φόρουμ κτλ.. απλά και μόνο για να ρισκάρω σε καμία περίπτωση μεταβίβασης και σε καμία περίπτωση καταγγελίας!

Μακάρι όλοι οι συνάδελφοι να μπορούσαν να πράξουν το ίδιο..να ξεβρακωθεί από μόνο του το σάπιο σύστημα τους!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απ΄ ό,τι κατάλαβα και τις επιφάνειες να μην αλλάξουμε, αν μία ισόγεια αποθήκη κατά τη μεταφορά από τον 4014 δηλωθεί ως ΚΧ αυξάνει το πρόστιμο, συμπαρασύροντας ασφαλώς και τα υπόλοιπα. Οπότε δε βλέπω άλλη λύση για να μη φάμε ξύλο. Το αφήνουμε ΒΧ και στα σχόλια αναφέρουμε:

 

«Η ισόγεια αποθήκη δηλώθηκε ως ΒΧ σύμφωνα με τις διατάξεις του 4014, ώστε να μη μεταβληθεί το πρόστιμο που είχε ήδη επιβληθεί, καθώς δεν έχει πραγματοποιηθεί ουδεμία μεταβολή στα πολεοδομικά στοιχεία του ακινήτου και δεν έχουν αλλάξει τα πολεοδομικά μεγέθη της δήλωσης σύμφωνα με την παρ. τάδε του άρθρου τάδε.»

 

Όποιος συνάδελφος διαφωνεί και νιώθει έκθετος, ας πάρει αύριο τηλέφωνο τον πελάτη του και ας μας διηγηθεί μετέπειτα τον απολαυστικό διάλογο που σίγουρα θα κάνουνε.

 

ΥΓ. Το «ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ» είναι η πρώτη φράση που λέω στους πελάτες μου. Και ας καταρρέω οικονομικά.

+1000 συνάδελφος προς μίμηση απ' όλους μας

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχω πελάτη που μεταφερεται στον 4178 χωρις αλλαγες, εχει πληρωσει το 30% του προστιμου σε μηνιαιες δοσεις, τωρα θα διαιρεθει σε 102 δοσεις το υπολοιπο ποσό η το συνολικο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και όπως το λεει ο Thodoris για την τελευταία, μπορεί και όπως έγραψα προηγουμένως.

Πάντως απαντώντας στο ερώτημα του Arche, το θέμα είναι επανυπολογίζονται οι δόσεις, προφ. δεν βγαίνει το πρόστιμο μεγαλύτερο.

 

Γιώργο, εμείς είμαστε στον 6ο μήνα, και όλα αυτά μου φαίνονται εδώ πέρα εξωτικά.

 

Ευχαριστώ πολύ.Με βλέπω άγαλμα στο Ηράκλειο Κρήτης..Πλήρωνε 500 ευρω και θα πληρώνει 96... :)

 τέλειο...

Link to comment
Share on other sites

μελλοντικοί γονείς με το καλό να τα χαρείτε.

έτσι να διαβάσουμε και κατι αισιόδοξο.

 

Εγώ έχω ήδη 2 κορίτσια οπότε τώρα λόγω ΔΝΤ τα μέτρα προστασίας

είναι αυστηρότερα και από JFK.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.