Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Συνάδελφοι επειδή στο κομμάτι των μεταφερόμενων αυθαιρέτων μας έχει πιάσει πονοκέφαλος, οι βεβαιώσεις νομιμότητας που είχαν εκδοθεί με τον 4014 δεν θέλουν καμία μεταφορά έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δόξα τω Θεώ, σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, τρέχουμε τώρα να βρούμε τους άλλους με τα αυθαίρετα.. Κράτος μπανανία.

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσετε με το ρυθμό αυτό, τότε την 1.11.2013 η ανακοίνωση του ΥΠΕΚΑ θα λέει: 


 


"Τεράστια απήχηση ο νέος νόμος ρύθμισης των αυθαιρέτων! Μέσα σε δύο μήνες 150.000 ιδιοκτήτες έτρεξαν και ρύθμισαν το ακίνητό τους"!!!!


 


Πάρε κι εσύ ένα κουλουράκι, μπορείς!!!!


 


P.S.


Η γιαγιά μου στο χωριό μου έλεγε: "Ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε κι ό,τι αρπάξει ο πωπός μας"!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετέφερα δήλωση , στο νεο αρχείο του Ν.4178 δειχνει οτι εχει πληρωθεί σε δόσεις οπως στο αρχικό αρχείο  αλλά δεν μου εμφανίζει τις νέες δόσεις μέχρι να πληρωθεί το ανατποδοτικό τέλος( 40 ευρώ) στο ΤΕΕ. Αϋριο που θα πληρωθεί θα επανέλθω.:)

Link to comment
Share on other sites

14X300 + 1 τελευταια Χ 116 = 4316

 

 

14χ300 + 1 τελευταια χ 416 εννοεις. μαλλον εκανες λαθος εκ παραδρομης.

 

Στο 4014 η τελευταία δόση μου πάντα η τελευταία ήταν ελαφρώς μικρότερη και για αυτό το έγραψα.

Ίσως 4178 με τον περιορισμό που εχει να είναι αλλιώς.

 

Θα δείξει

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

 

Πάρε κι εσύ ένα κουλουράκι, μπορείς!!!!

Mαζι σου, αλλα δεν εχω ξεκαθαρισει αν αυτοι που  ειχαν δοσεις στον 4014,  και τωρα τις καθυστερησουμε θα εχουν προσαυξησεις?

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερα δηλωση που δεν εχει ΥΔΒΧ.

 

Ειχε παραβασεις ολες προς εκδοση οικοδομικης αδειας με παραβολο 500 Ευρω.

Επισης ειχα σημειωσει μια παραβαση για αλλαγη θεσης οικοδομης.

 

Στη μεταφορα της δηλωσης το συνολικο προστιμο παρεμεινε 500 Ευρω + 15 Ευρω το ανταποδοτικο τελος.

Η αλλαγη θεσης οικοδομης δηλωθηκε ως παραβαση 3 ---> προς εκδοση οικοδομικης αδειας σε καρτελα αυτοματη που εφτιαξε το προγραμμα. Μου εβγαζε παντα προστιμο 500Ευρω.

 

Να σημειωσω οτι φοβομουν μηπως πηγαινε το προστιμο 1000 Ευρω, 500 Ευρω παραβολο για ενταξη στο νομο + 500 Ευρω παραβολο κατηγοριας 3, κατι που δεν εγινε. Οι παραβασεις κατηγοριας 3 εχουν την μορφη προστιμου και δεν δειχνουν να προσαυξανουν το αρχικο παραβολο ενταξης. 

 

 

Πάντως δεν έχω τη δυνατότητα να δω αρχεία (τα εχω ανεβασει ολα πλην ΔΕΔΟΤΑ - αναμενω τα επισημα) και να κανω αιτηση για οριστικη υποβολη (τη χρειαζομαι μιας και εχει εκδοδει η αδεια κατα το Αρθρο 26 του Ν. 4014/11 και εχει γινει εδω και καιρο upload στο συστημα).

Edited by Silent Arrow
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου.Να κάνω και εγώ μια ερώτηση που μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί.Έχω έναν πελάτη που πληρώνει με δόσεις στον 4014 και η επόμενη δόση είναι 10/10.Τι πρέπει να κάνω;Πρέπει να μεταφερθεί η δήλωση πρώτα στον 4178;Και αν δεν προλάβω να κάνω τη μεταφορά, τι επιπτώσεις θα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.