Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

MakiaveliΙΑΣΟΝΑΣ

 

Αποψή σας και σεβαστή, αλλά όταν εκφέρεται να σημειώνετε ότι είναι προσωπική σας ερμηνεία που βασίζεται ΜΟΝΟ στο νόμο, γιατι η εγκύκλιος είναι ΣΑΦΗΣ. 

Γραμματική προσέγγιση, ΜΙΑ αποθήκη, ΕΝΑ 500ρικο. 

Κατά την γνώμη μου είναι και λογική, γιατι όλοι θα δείχνανε ότι υπάρχουν φανταστικά εσωτερικά χωρίσματα σε μεγάλες αποθήκες και θα τα περνούσαν ανεξαρτήτως επιφανείας με ένα 500ρικο.

Όποιος θέλει να ακολουθήσει την άποψη σας ας πάρει το ρίσκο, με τον κίνδυνο να τον πετάξει έξω νέα διευκρινιστική (της διευκρινιστικής) 

 

Προσωπικά βεβαίως και θα το κάνω χωρίς απολύτως κανέναν ενδοιασμό!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Σε μια ιδιοκτησία όπου συνυπάρχουν 5 πέργκολες, 2 μικρές αποθήκες και 1 bbq πόσο είναι το πρόστιμο ?

Εγώ λέω 1500 €. Είμαι λάθος?

 

Παρακαλώ να γράφετε στα σωστά νήματα. Το συγκεκριμένο αφορά μόνο ζητήματα μεταφοράς δηλώσεων από τον 4014 στον 4178

 

avgoust

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

500 ευρώ εγώ θα έλεγα.Ας μην γράφαν ανεξαρτήτως αριθμού..Μας πηδάνε από παντού , τουλάχιστον όπου μπορούμε να επωφεληθούμε βάση ΝΟΜΟΥ είναι χαζό να μην το κάνουμε..

Link to comment
Share on other sites

Γράφουν "ανεξαρτήτως αριθμού" όχι και "είδους"

 

Ανεξαρτήτου αριθμού παραβάσεων κατηγορίας 3

Link to comment
Share on other sites

Παρ. Γ. Κατηγορία 3 : Για τις αυθαιρεσίες της κατηγορίας αυτής καταβάλλεται παράβολο 500 ευρώ ανεξαρτήτως του αριθµού αυτών. Στην Τεχνική Έκθεση που υποβάλλεται στο πληροφοριακό σύστηµα δεν απαιτείται αναλυτική περιγραφή των αυθαιρέτων µικρών παραβάσεων που ρυθµίζονται, αλλά η γενική διατύπωση ότι αυτές υπάγονται στην


Κατηγορία 3.  


Από τη γραµµατική προσέγγιση προκύπτει ότι όπου ο νοµοθέτης ήθελε να αφορά περισσότερες της µιας αυθαίρετες µικρές παραβάσεις, χρησιµοποιεί πληθυντικό αριθµό

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εντάξει. Ο καθένας ερμηνεύει κατά το δοκούν νόμους και εγκυκλίους. Ας είναι καλά αυτοί που μας κυβερνούν....

 

Γνώμη μου είναι ότι αν κάποιος έχει 3 είδη μικροπαραβάσεων (ανεξαρτήτως αριθμού) σε ένα χωράφι δεν είναι το ίδιο με αυτόν που έχει 1 είδος. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.