Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κλεψια  των  αποθεματικων  επι  4  δεκαετιες 

τζογος  των  αποθεματικων  επι  2-3  δεκαετιες 

προωρες  συνταξιοδοτησεις  πελατων - εκλεκτων    απο  τα  42  επι  5-6  δεκατιες ,  με  χρηματοδοτες  κοροιδα  φορολογουμενους 

μη  ενταγμενους   κομματικο  μαγαζι  .

αληθεια  τα  εφαπαξ  των  200.000  ευρω  τα  ξεχασαμε  σε  εκλεκτους  του  δημοσιου   

επισης    εξεχουσα  θεση  εχει  και  η   κληρονομικη  μεταβιβαση  της  συνταξης  απο 

πατερα  σε  θυγατερα  και  αυτο  κρατα  αρκετες   δεκαετιες  ,  παντα  με  ευγενικη  χορηγια  απο  κοροιδα  πολιτες 

φορολογουμενους  .

μεταφορα  αποθεματικων  των  ταμειων   σε  βαλακνικες  χωρες  απο  τους  οικονομοικους  μεταναστες  που  εχουμε  στην  χωρα  μας  .

μεγαλη  μεταναστευση   νεων ελληνων  φορολογουμενων  στο  εξωτερικο  απο  θα  συνταξιοδοτηθουθν  εκει 

και  δεν  θα  ξαναπληρωσουν  ουτε  ενα  ευρω   στην  ελλαδα

 

μετα  απο  αυτα  οποιος  περιμενει   και  συνταξη  πρεπει  να  πινει   παραισθησιογονα  σε  μεγαλες  δοσεις .

!!!!!!!!!!!!!!!!!! EΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!

Και βέβαια ο νταλγκάς όλων να μη  πειραχτούν άλλο οι συντάξεις του δημοσίου......

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε η μοναδική χώρα του κόσμου που οι συνταξιούχοι του δημοσίου παίρνουν μεγαλύτερη σύνταξη από το μισθό τους.Καλά για το εφάπαξ ......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απ' ότι βλέπω από το ειδοποιητήριό μου, οι αλήτες έβαλαν αυξήσεις τώρα μες στο καλοκαίρι! Επανέφεραν τις τιμές του α' εξ. του 2013 που τις είχαν πάρει πίσω (αφού κάποιοι είχαν πληρώσει και περιμένουν ακόμα ...την επιστροφή!!!).

 

Στο ΤΣΜΕΔΕ μου είχαν πει 1776€ τον Απρίλιο και τώρα βλέπω 2123€!

 

Έχουμε να κάνουμε με υπόκοσμο.

 

Εσείς είδατε αυξήσεις;

Edited by cptop
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εντύπωσή μου απ' ό,τι φαίνεται. Ορίστε παιδιά δείτε εδώ με ποιούς έχουμε να κάνουμε!!!

 

http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1233194/afxhsh-28-stis-eisfores-gkremizei-to-tsmede.html

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω από το ειδοποιητήριό μου, οι αλήτες έβαλαν αυξήσεις τώρα μες στο καλοκαίρι! Επανέφεραν τις τιμές του α' εξ. του 2013 που τις είχαν πάρει πίσω (αφού κάποιοι είχαν πληρώσει και περιμένουν ακόμα ...την επιστροφή!!!).

 

Στο ΤΣΜΕΔΕ μου είχαν πει 1776€ τον Απρίλιο και τώρα βλέπω 2123€!

 

Έχουμε να κάνουμε με υπόκοσμο.

 

Εσείς είδατε αυξήσεις;

Καταργήσανε και τις ελάχιστες αμοιβές το μάθατε;;;;;;

Ντροπή και αίσχος!!! αλήτες!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω από το ειδοποιητήριό μου, οι αλήτες έβαλαν αυξήσεις τώρα μες στο καλοκαίρι! Επανέφεραν τις τιμές του α' εξ. του 2013 που τις είχαν πάρει πίσω (αφού κάποιοι είχαν πληρώσει και περιμένουν ακόμα ...την επιστροφή!!!).

 

Στο ΤΣΜΕΔΕ μου είχαν πει 1776€ τον Απρίλιο και τώρα βλέπω 2123€!

 

Έχουμε να κάνουμε με υπόκοσμο.

 

Εσείς είδατε αυξήσεις;

 

Αποδεικνύεται η ανάγκη ενημέρωσης όλων των συναδέλφων για την αύξηση εισφορών που κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να γίνει με μόνιμη ανάρτηση στην αρχική σελίδα του φόρουμ. Για το ζήτημα αυτό υπάρχει το παρακάτω thread: http://www.michanikos.gr/topic/40115-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%8D%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%8E%CE%BD-%CF%83/

 

στο οποίο υπάρχει και σχετική ψηφοφορία

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.