Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Αυτοι ειμαι ικανοί να ποντάρουν στο οτι μετα απο καιρο μπορει να μην θυμασαι αν το πλήρωσες και να πας να το ξαναπληρωσεις!!!

Να βάλεις πιστωτικό-καβα για τον επόμενο μηνα.

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Αφου το ειδοποιητηριο και για τους δυο μηνες εχει τον ιδιο κωδικο πληρωμης, αρα πρέπει να το πληρωσουμε εις διπλουν και για τους δυο μηνες.

Ετσι δεν θα γινεται η δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για λίγα λεπτά μου εμφάνιζε με κοκκινο για ενημέρωση ληξιπροθεσμων, 10 λεπτά μετά έσβησε.

 

Είναι απίστευτα ψυχοφθορο αυτό που συμβαίνει με τους παντελώς ανίκανους ανεπαγγελτους καταληψίες φραπεδολεσχων...

Link to comment
Share on other sites

Για λίγα λεπτά μου εμφάνιζε με κοκκινο για ενημέρωση ληξιπροθεσμων, 10 λεπτά μετά έσβησε.

 

Είναι απίστευτα ψυχοφθορο αυτό που συμβαίνει με τους παντελώς ανίκανους ανεπαγγελτους καταληψίες φραπεδολεσχων...

 

Κι σε μένα το έκανε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αφου το ειδοποιητηριο και για τους δυο μηνες εχει τον ιδιο κωδικο πληρωμης, αρα πρέπει να το πληρωσουμε εις διπλουν και για τους δυο μηνες.

Ετσι δεν θα γινεται η δουλειά?

Συγκεκριμένα, ο κωδικός εντολής πληρωμής, χρησιμοποιείται για όσο χρονικό διάστημα ο ασφαλισμένος είναι υπόχρεος καταβολής εισφορών. Δηλαδή μέχρι να βγει στη σύνταξη ή μέχρι να διαγραφεί από ΤΕΕ-ΤΣΜΕΔΕ ή μέχρι να καταργηθεί ο ΕΦΚΑ.

Αυτό όμως δεν σημαίνει πως οι πληρωθείσες εισφορές θα πρέπει να εμφανίζονται ως οφειλή. Απλά πρόκειται περί ανίκανων, άχρηστων και επικίνδυνων ατόμων.

Εδώ οι άχρηστοι αναγράφουν εκεί που λέει <<Ιστορικό Εισφορών από 1/1/2017>>, σαν <<Ημ/νία Πληρωμής>> την 28η Φεβρουαρίου 2017 και όχι την ημερομηνία που πληρώσε κάποιος. Ρε που τους βρήκαμε;

Edited by panos-vicious
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε, ειλικρινα, αυτο ειναι το προβλημα σου?

 

Εγω πληρωσα παλιοτερη οφειλη προς το ΙΚΑ, την οποια δεν ηξερα (12Ε) και την επομενη μετρα ειχε εξαφανιστει απο οφειλη.

Link to comment
Share on other sites

Πάνε 4+1 μέρες που πλήρωσα τις εισφορές του Ιανουαρίου κι ακόμα τις εμφανίζει σαν οφειλή. Πόσο ανίκανοι είναι; Ούτε να πάρουν το χρήμα και να τρέξουν δεν μπορούν; Και αυτό το "Κατάσταση: ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ: Βάσει Ταμείου Ασφάλισης. Ισχύει Μέχρι" άνευ ημερομηνίας, τι είναι πάλι;

Σε ποιά Τραπεζα και πως ?

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΕ μέσω i-bank, με εκτέλεση της εντολής αυθημερόν.

 

Ναι terry, έχω πρόβλημα με τους γελοίους και ανίκανους. Είμαι αλλεργικός σε αυτά. Απαιτώ όπως είμαι συνεπής στις πληρωμές να είναι κι αυτοί οι άχρηστοι στη δουλειά τους, χωρίς δικαιολογίες περί νέου φορά και δεν ξέρω τι άλλο.

 

Υ.Γ.: Αποφάσισα για συντομία, πλέον να τους αποκαλώ α.ε.ε. = ανίκανοι, άχρηστοι, επικίνδυνοι.

Edited by panos-vicious
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με τον τερυ θεωρώ ότι είναι σημαντικό θέμα. Φαντάσου να πάει κάποιος να πληρώσει τελευταίες μέρες να μην έχει ενημερωθεί το σύστημα και να έχει επιπτώσεις σε αλλα πχ διακανονισμούς, ασφάλεια κτλ.. Πρέπει να ξέρουμε ποτέ ενημερώνεται το σύστημα όταν πληρώνεις εξ αποστάσεως, στο ταμείο κτλ..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαναρωτάω γιατί έχω μπερδευτεί.

Πριν μήνες πλήρωσα το Β2016 που το τύπωσα από το tsmede.gr. Ακόμα δεν υπήρχε το site του ΕΦΚΑ οπότε θεωρώ ότι καλά έκανα και πλήρωσα.

 

Προχτές πλήρωσα το ΕΦΚΑ (τελικά δεν έπρεπε να βιαστώ...τέλοσπάντων).

 

Στο tsmede.gr υπάρχει το Β2011 ως αναδρομικά. Αυτά πρέπει να τα πληρώσω με το ειδοποιητήριο του ΤΣΜΕΔΕ? Δεν θα βγουν στον ΕΦΚΑ?

Άλλα θα πληρώνω από το ΤΣΜΕΔΕ και άλλα από το ΕΦΚΑ? Πώς θα πληρωθούν αυτά τα ανδρομικά του ΤΣΜΕΔΕ από Β2011 έως Α2015? Ανά εξάμηνο? Δηλαδή θα πρέπει για άλλα 4 χρόνια να μπαίνω και στο ΤΣΜΕΔΕ για ειδοποιητήριο? 

 

Τι μπέρδεμα είναι αυτό ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.