Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Σταύρο και γω δεν ξέρω. (και μάλλον ούτε και οι ίδιοι...)

 

Αυτό που είναι σίγουρο όμως είναι ότι σε κάθε μετατροπή στη φύση, υπάρχουν απώλειες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συνάδελφοι όταν η κυβέρνηση τοπε δημιουργηθηκε από τους δικούς μας το εξής ερώτημα τι θα γίνει με τα λεφτά που πληρώσαμε  εως τώρα σε εφαπαξ και επικουρικες

 

 

1. θα  μπορούσαν  οι νεοι που θα μπουν το 2016  να μην πληρώσουν υπερ εφαπαξ και επικουρικων  αφού ποτέ δεν πλήρωσαν και χωρίς πλάκα ΝΕΟΣ συνάλδεφος χωρίς πλάτες μπαμπα μηχανικού ή αλλης καβάντζας  θα χρειαστεί κάθε βοήθεια  και -11%  θεωρώ ότι είναι μια καλή αρχή ΔΙΚΑΙΗ και ΣΩΣΤΗ

2. εμείς που πληρώσαμε  θα μπορούσαμε προαιρετικά να επιλέξουμε

α) να συνεχίζουμε να πληρώνουμε για να πάρουμε (γελάμε)

β) τα λεφτά να πάμε στον κλάδο συνταξεως μας γιατί για επιστροφή ή συμψηφισμό δεν υπάρχει επρίπτωση ουτε 1 στο εκ και ως ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ δεν θεωρω ότι έχουμε αυταπάτες

 

αυταπάτες δεν έχουμε γιατί όπως εμείς τώρα πληρώνουμε ως εργαζόμενοι τις συντάξεις που τρέχουν θα δημιοργηθεί το θε΄μα  ότι ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ το ταμείο θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ να μηδενίσει τις επικουρικες στους ΗΔΗ συνταξιουχους ΜΑΣ

με τον ίδιο τρόπο τις δικές μας συντάξεις θα τις πληρώσουν τα παιδιά μας 

αποθεματικά και λοιποί δράκοι δεν έφταναν ούτε για τσίχλες και πριν psi και μετά

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδοποιητήρια θα εκδοθούν αφού βγει σε ΦΕΚ το νέο ασφαλιστικό, επειδή καταργείται η ειδική προσαύξηση από 1/1/2016.

 

Μόλις με ενημέρωσαν από το σπίτι, ότι μου ήρθε συστημένο από ΤΣΜΕΔΕ ότι έκλεισα 10ετία και είμαι πάνω από 35 ετών, οπότε από αυτή την ημερομηνία θα υπάγομαι στο καθεστώς της ειδικής προσαύξησης.

 

Να υποθέσω το έστειλαν αναγκαστικά γιατί δεν έχει βγει ακόμα το ΦΕΚ για κατάργηση της;

Link to comment
Share on other sites

Αααααα .... πολύχρονος ... μ' αρέσει ο τρόπος γραφής σου !!! το ΤΣΜΕΔΕ περίμενες να σου πει πόσο χρονών είσαι !!!! :grin:  αστειεύομαι φυσικά χωρίς παρεξήγηση !!!

 

Τα ειδοποιητήρια αναρτήθηκαν σήμερα στην σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ.

Δεν περιέχουν την ειδική προσαύξηση παρά μόνο τα αναδρομικά '11-'12 υπέρ ΟΑΕΔ (240€)

Edited by georgegaleos
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αααααα .... πολύχρονος ... μ' αρέσει ο τρόπος γραφής σου !!! το ΤΣΜΕΔΕ περίμενες να σου πει πόσο χρονών είσαι !!!! :grin:  αστειεύομαι φυσικά χωρίς παρεξήγηση !!!

 

Τα ειδοποιητήρια αναρτήθηκαν σήμερα στην σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ.

Δεν περιέχουν την ειδική προσαύξηση παρά μόνο τα αναδρομικά '11-'12 υπέρ ΟΑΕΔ (240€)

 

χαχαχα. μετά τα 30 σταμάτησα να μετράω πόσο χρονών είμαι :D

 

Ωραία, θα τσεκάρω τη λυπητερή όταν γυρίσω σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξανε και το backround από το ειδοποιητήριο ??? μάλλον εξαιτίας της αφαίρεσης της ειδικής προσαύξησης !!!!

post-2272-0-91210000-1464597812_thumb.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα αναδρομικά μου τα είχανε βάλει στο διακανονισμό μου και είδα ότι τα βάλανε πάλι και στο τρέχον!!!

Τα αναδρομικά υπέρ ΟΑΕΔ δεν μπορούν να μπουν σε διακανονισμό. Αν στα είχαν βάλει έκανε λάθος το κατάστημα ΤΣΜΕΔΕ.

Edited by varonos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.