Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκλογές ΤΕΕ - Αποτελέσματα


Engineer

Recommended Posts

Θυμάμαι την πρώη μέρα που μπήκα στο πολυτεχνείο, όλοι προσπαθούσαμε να κανουμε γνωριμίες. Που λέτε, ένας συμφοιτητής ενώ μιλούσαμε για ποδοσφαιρικά, γκομενίτσες και που έχει ωραία μέρη για καφέ και ποτό μου λέει:

 

-φιλαράκι να ξέρεις ότι έχω σημειώσεις από 4 μαθήματα...θα στος δώσει αρκει να μου υποσχεθείς να με ψηφίσεις

 (εγώ δεν ήξερα καν τι σημαίνουν σημειώσεις...)

 

ο ίδιος τώρα έβαλε υποψηφιότητα σε περιφερειακό τμήμα ΤΕΕ...

Λάθος προσέγγιση.

Δε μπορείς από τη μία να μιλάς για γκομενίτσες και μετά να υπόσχεσαι σημειώσεις.

 

Με όλο τον σεβασμό στις γυναίκες συναδέλφους για τον όρο και το ελαφρώς καγκούρικο μήνυμα μου.

Link to comment
Share on other sites

ηδη  προταση  που  κυκλοφορει  στους  δανειστες  της  ελλαδος  ειναι  οσοι  διαθετουν  ακομα  και  ενα  σπιτακι 

να  μην  λαμβανουν   ολοκληρη  συνταξη  αλλα  μειωμενη ,   και  σπιτακι  στην  ελλαδα  εχει  το  85 %  των  ελληνων  .

το  γυριζουν  απο  δω  το  φερνουν  απο  κει   ,  αναπτυξη  μεσω  οικοδομης  πριν  το  2050 -60 δεν  βλεπω  αν  ισχυσουν  αυτα 

που  ακουγονται  .

 

Μούφες από παπαγαλάκια για να περάσουν την χειρότερη άποψη και μετά να λέμε και ευχαριστώ που δεν πέρασε και ήρθε κάτι ηπιότερο. Αυτά το άκουγα το πρωϊ στον αυτιά και έλεγαν κάποιοι οτι τέτοιες φήμες κυκλοφορούν από το 90s. Αυτό το σύστημα εφαρμόζεται στην Αυστραλία όπου όποιος διαθέτει πάνω από 165.000ευρώ καταθέσεις δεν εισπράττει σύνταξη, μόνο που το εκεί σύστημα δεν βασίζεται στην πληρωμή εισφορών αλλά είναι διαφορετικό, περισσότερες λεπτομέρειες δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τον ψήφισες?? Αυτό έχει σημασία...

 

Εγώ έβαζα πάντα υποψηφιότητα και οι κολλητοί μου (με διαφορετικές πολιτικές τοποθετήσεις ο καθένας) με ψήφιζαν γιατί απλά το ήξεραν. Εγώ ποτέ δεν τόλμησα να τους "ζητήσω" να με ψηφίσουν...

όχι φυσικά! 

Link to comment
Share on other sites

... Αλλά που; Στρατόπεδο :)

Εχμ καλά να πάθεις, ήθελες να γίνεις μηχανολόγος… ας είχες έρθει αρχιτεκτονική…..

Link to comment
Share on other sites

Άμα έφερναν γυναίκες στη σχολή θα τους ψήφιζα... Αλλά που; Στρατόπεδο :)

πες το ψεμματα

 

παντως καποια στιγμη που αλλαξε το συστημα εισαγωγης απο τα 4 μαθηματα των γενικων , ειχα παει να παρω ενα πιστοποιητικο και επαθα πλακα , μιλαμε για 40-60 αναλογια 

 

μηπως για αυτο χρωσταγανε φορεβερ κατι παλικαρια ? προσδοκουσανε στην εισαγωγη γυναικων μηχ/μηχ?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτος σε σταυρούς βγήκε ο Σπίρτζης με 1.732........Αυτό καταλαβαίνω σημαίνει ότι θα τον φάμε στη μάπα για άλλα 3 χρόνια επειδή τα έκανε όλα τέλεια.....

Δέυτερος ο Στασινός της ΔΚΜ και τρίτος ο Γαμβρίλης (πρόεδρος της τράπεζας Αττικής!!)

Καμία σωτηρία.......

 

http://web.tee.gr/acogh-diadikasia-amesh-ekdosh-apotelesmaton/

μπράβο ο Στασινός... Από την σχολή τον θυμάμαι.... Αριστούχος.....Δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ... Επιστήμονες σου λέει μετά.. Πιο πρόβατα από τα πρόβατα...

Link to comment
Share on other sites

η  προταση  για  μειωση  συνταξεων  σε  οσους  εχουν  ενα  σπιτι 

ειναι  προταση  των  δανειστων  της  ελλαδος , οι  οποιοι  εχουν  το  γενικο  προσταγμα

στην  χωρα  μας  ,

οτι   θα  γινει  μειωση  συνταξεων  το  επομενο  διαστημα  αυτο  ειναι 

σιγουρο   1000 %    ,  επισης  μπορει  να  υπαρξει  και  αυξηση  ηλικιας  ανω  των  67 ετων

τωρα  ποιο  κολπο  θα  βρουν  οι  κυβερνωντες  για  να  το  πλασαρουν  στα  προβατα 

ψηφοφορους   θα  το  δειξει  η  ιδια  η  ζωη  ,  παντως  ενα  ειναι  ξεκαθαρο  το  ασφαλιστικο 

εχει   χρεωκοπησει  προ  πενταετιας   και  εντος  2014-2015  θα  παρθουν  πολυ  σοβαρες 

αποφασεις  που θα  αλλαξει  την  ζωη  3.5  εκατ  συνταξιουχων και   των  μελλοντικων  συνταξιουχων 

αλλα    των  παιδιων  τους  ,  και  των  εγγονων  τους .

εκεινο  που  θα  επρεπε  και  προλαβαινουμε  να  πολεμησουμε  ειναι 

γιατι  ο  συνταξιουχος  δημοσιου  να  βγανει  στην  συνταξη  στα  53-55  και  ο  ιδιωτης  στα  69-70 ;;;;

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί και η φήμη ότι μετά την αύξηση των ορίων ηλικίας άνω των 67 ετών και την μείωση των συντάξεων να μας δώσουνε ένα επίδομα σε κόλλυβα...........! :shock: !

Είναι κι αυτό κάτι γι αυτούς που θα επιλέξουν να πάνε διαβασμένοι, οι υπόλοιποι που θα πάνε αδιάβαστοι δεν θα τα χρειασθούν! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.