Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονικά η κατάθεση μισθωτηρίων συμβολαίων


glaps

Recommended Posts

Εκτός θέματος:

Μετά από αυτά που έχουν γίνει, αν κάποιος μηχανικός σκέφτεται να ψηφίσει ΝΔ/πασοκοελιές, θέλει ψυχανάλυση.

Ίσως ψηφίζοντας ΝΔ/πασοκοελιές, να ανακουφίζει -απωθημένες βαθιά στο υποσυνείδητο- επιθυμίες παθητικού ομοφυλοφυλικού σεξ.

Edited by Julius Caesar
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπάρχουν αρκετά topic για πολιτικές-κοματικές τοποθετήσεις.....

Εκεί μπορεί όντως ο καθένας να βγάλει τα απωθημένα του εκφράζοντας τις προσωπικές απόψεις του....

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μεγαλη επιμονη να επικοινωνησω με το Θεοχαρη για το θεμα μας, επιτελους ανταποκριθηκε...

Παρτε την απαντηση του...

Τα σχολια δικα σας...

 

Υ.Γ. Οσοι τον εχετε φιλο στο facebook, τολμηστε να του γραψετε ΜΟΝΟΝ οταν τον βλεπετε online.

Αναρτησε status που αναφερει χαρακτηριστικα πως δεν εχει χρονο να διαβαζει το Inbox του και μοναχα οταν κατι του ερθει οταν ειναι συνδεδεμενος, υπαρχει η περιπτωση να το δει και να απαντησει

Ετσι εκανα και σημερα και τελικα μου απαντησε!

 

Βοηθηστε να αντιστρεψουμε την κατασταση!

post-47080-0-39293300-1397859363_thumb.jpg

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Και συ συναδελφε βρηκες ως επιχειρημα οτι εχει πεσει η δουλεια σου??

Τρομαρα μας..

 

 

Εδω ο αλλος ακομα σκεφτεται αν η ηλ. υποβολλη αποτελει υποβολλη και συ αυτο βρηκες να του πεις?

 

 

ΥΓ. Μη με ρωτησεις γιατι δεν του στελνω εγω.

Διοτι δεν ασχολουμε με κανενα social και δεν προκειται να το κανω για τον Θεοχαρη.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα για τον κλαδο συναδελφε, οχι για μενα προσωπικα.

Ρεαλιστικο ειναι, δεν ειναι προσωπικη εκτιμηση.

Απο τη στιγμη που σκεφτεται αν η ηλεκτρονικη υποβολη ειναι θεωρηση η οχι, δε μπορουσα να επικαλεστω προστιμα για οσους δε συμμορφωνονται...

Και ΠΕΑ και 4178 ηταν ο μεγαλυτερος ογκος των περισσοτερων εξ ημων...

 

Επιλογη σου να μην ασχολεισαι, επιλογη σου να μη στειλεις.

Δε σε υποχρεωνει κανενας, ουτε σκοπευα να σε ρωτησω.

 

Καλο βραδυ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας τωρα?

Το αναλλακτικο επιχειρημα ηταν το προστιμο στους ιδιοκτητες?

 

Ο Νομος ειναι Νομος.

Αν δεν εχουμε καταλαβει εμεις, σιγα μην το λαβει υποψη του ο καθε διορισμενος ΓΓ.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ο Νομος ειναι Νομος συναδελφε και τον γνωριζω πολυ καλα, τοσο αυτον οσο και τις συνεπειες της μη εφαρμογης σου

Δε μου αρεσουν οι υπαινιγμοι σου...

 

Οταν ο διορισμενος ΓΓ δεν εχει καταλαβει αν η ηλεκτρονικη υποβολη ισοδυναμει με θεωρηση, εγω πως να ισχυριστω οτι παραβαινει το Νομο η ΠΟΛ του?

Οταν ο ιδιος δεν ξερει αν ειναι θεωρηση αυτο που ζητα προαιρετικα την καταχωρηση ΠΕΑ, για ποια καταστρατηγηση του Νομου να μιλησουμε?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, να του πεις:

 

"κ ΓΓ διαβασε το νομο, διοτι με τη λογικη σου πρεπει 10εκ φορολογουμενων να πανε στην ΔΟΥ να υποβαλλον τις φορολογικες δηλωσεις των περασμενων 5 ετων η οποιες εγιναν ηλεκτρονικα, πραγμα που δεν θεωρεις εσυ, ως υποβολλη".

 

Ενω η απαντη σου ηταν

 

"κ ΓΓ, καντε κατι γρηγορα, διοτι εκει που εκανα 10 ΠΕΑ, τωρα κανω 4"

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν πας να του το πεις εσυ αντι να καθεσαι βραδυατικα να μου κανεις υποδειξεις για το τι θα επρεπε κατ εσε να του πω και δεν του ειπα?

 

Ωραιο αυτο.... να λεμε στους αλλους τι να κανουν γιατι εμεις... δεν ασχολουμαστε με social media... ομως ασχολουμαστε με το τι κανουν οι αλλοι στα social media...

 

Κανε μας τη χαρη πασχαλιατικα...

Edited by Inzaghi
  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.