Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προθεσμίες μεταφοράς δηλώσεων του Ν.4014/11 στον Ν.4178/13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 857
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και συ, ρε άνθρωπε τώρα βρήκες να κάνεις την μεταφορά ; δεν περίμενες μετά τις 20/2 ;

 

Έχει δίκαιο.

 

Στο τραγελλαδιστάν που ζούμε, όλα πρέπει να τα κάνουμε είτε καθυστερημένα είτε με ασυνέπεια.

 

Και η μομφή πάει στο ότι δεν τηρούνται οι νόμοι. (όχι σε σένα)

 

 

Αναμένω απάντηση από σήμερα νωρίς το πρωί...

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας, γιατί και εγώ έχω έναν καινούργιο που θέλω να τον δηλώσω, στο Β' εξάμηνο όμως !!!

 

 

 

Ερώτηση 

Χθες το βράδυ με πείρε πελάτισσα μου και μου είπε ότι η τράπεζα της δεν δέχτηκε τακτική πληρωμή δόσης του 4014 (από phone banking)

Από ότι βλέπω τώρα στην καρτέλα της, δεν έχει ιδιαίτερες καθυστερήσεις στην πληρωμή των δόσεων της,  άντε από τέλος του μήνα να έχει πληρώσει αρχές του επόμενου, σε καμία περίπτωση δεν έχει τρίμηνη καθυστέρηση και η τελευταία πληρωμή που είχε κάνει ήταν 8/1/14.

Βεβαίως η στήλη "λήξη πληρωμής" είναι άλλα αντί άλλων.   

 

Έχετε καμία ιδέα τι γίνεται ?

Edited by ponireas
Link to comment
Share on other sites

2014

Ιάσωνα.

 

Περιμένω να δω τι θα απαντήσει το τεε (χαχαχαχαχαχαχααχα) και θα ενημερώσω...

 

Aπλώς έχουν για μια ακόμα φορά ...."μπερδέψει τα μπούτια τους" στο ΤΕΕ!!!!!

Δεν είναι ούτε η πρώτη, ούτε προφανώς και η τελευταία.....

Εσύ να ακολουθήσεις πιστά τις ημερομηνίες ακριβώς όπως τις αναφέρει ο νόμος.....

Δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα με αυτά που γράφει το σύστημα....

Αν δεν τις διορθώσουν κάποια στιγμή στείλε ένα αυστηρό εξώδικο με κοινοποίηση στο ΥΠΕΚΑ και σε 2-3 κανάλια...

Ήμαρτον πιά με τους άχρηστους.....

Link to comment
Share on other sites

Mπορειτε να μπειτε στο συστημα?

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

12 μέρες, 12 ώρες, 12 χρόνια κ.λπ. ........"και δεν χτυπάει το τηλέφωνο, με πιάνει ένα παράπονο...."!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και με τον 4014 έτσι έκαναν, δεν τον θυμάστε; Όλα με καθυστέρηση.

Στον 4014 δεν μπήκαν ποτέ προσαυξήσεις. Δεν θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν δεν έμπαιναν ούτε τώρα. Επίσης δεν θα μου έκανε εντύπωση αν οι 102 δόσεις συνέχιζαν μέχρι το τέλος του νόμου + τις παρατάσεις. Μπορεί όλα αυτά να είναι ψαρωτικά για να κινητοποιείται ο κόσμος και να εισπράττουν το κράτος και το ΤΕΕ νωρίτερα. Δεν θα έπρεπε όμως κανείς να βασίζεται σε αυτές τις υποθέσεις και να αναβάλλει τις οικονομικές του υποχρεώσεις για αργότερα, αν και δεν είναι λίγοι αυτοί που το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.