Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληρωμή πόρων υπέρ ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ ηλεκτρονικά


Earl

Recommended Posts

Εγώ πάντως προχτές πλήρωσα κανονικότατα στην Εθνική (2% υπερ ΤΣΜΕΔΕ - 1% υπέρ ΕΜΠ - 2,4% επί αυτών υπέρ χαρτόσημου ΟΓΑ). Κι όχι ένα αλλά δέκα διαφορετικά.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε παιδια η Εθνική γιατί μας πεταξε εκτός και από το simple pay και απο το i-banking σε ο,τι αφορα το τσμεδε ξερει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γιατί τροποποιούν την εφαρμογή, διότι έχει καταργηθεί το 1% υπέρ ΕΜΠ και το 2,4% επί αυτού υπέρ Χαρτοσήμου ΟΓΑ, τα οποία πληρώνονταν μέσω της συνολικής πληρωμής υπέρ ΤΣΜΕΔΕ.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προχτές πλήρωσα κανονικότατα στην Εθνική (2% υπερ ΤΣΜΕΔΕ - 1% υπέρ ΕΜΠ - 2,4% επί αυτών υπέρ χαρτόσημου ΟΓΑ). Κι όχι ένα αλλά δέκα διαφορετικά.

Άρα μήπως πήγε "τζάμπα" η προχθεσινή πληρωμή σου;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εν γνώσει μου έγινε. Έπρεπε (και ήταν extra χάρισμα περίπου 150 ευρώ). Δεν γινόταν όμως αλλιώς....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες -23/9- πηγα στην ΕΤΕ κ μου πε ο υπαλληλος οτι δε μπορει να κανει πληρωμες τετοιου ειδους λογω τεχνικων προβληματων κ μου πε να παω σε καμια βδομαδα.

 

Στην αττικης δεν πηγα. Θα δοκιμασω κ εκει την τυχη μου την ρημαδα.

Link to comment
Share on other sites

+1 Ιασονα κ ευχαριστώ  για την ενημέρωση. Δηλαδή ειμαστε βεβαιοι ότι το 1% καταργήθηκε.. εεε?? γιατί βλέπω άλλοι συνάδελφοι διαφωνούν ακόμα.

μακάρι γιατί έχω βάλει αρκετα τσμεδακια στον παγο περιμένοντας τη ρυθμιση - κερδιζω 200-300 με το 1%.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λένε!!! Δεν μένει παρά να το δούμε να εφαρμόζεται και στην πράξη! Κι εγώ μια από τα ίδια, αλλά ...δεν κρατιέμαι και φοβάμαι ότι, θα τα φάω..... Κι επειδή καιροφυλακτεί το ΣΤΕ κι έρχεται και η λήξη του 4178, θέλω να έχω ολοκληρώσει όλες τις δηλώσεις που έχω κάνει πριν συμβούν τα δύο που ανέφερα, διότι ουδείς γνωρίζει με βεβαιότητα τη συνέχεια...... Δεν είμαι πάλι για μεταφορές κ.λπ. κ.λπ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.