Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληρωμή πόρων υπέρ ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ ηλεκτρονικά


Earl

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 167
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω και εγώ τη κατάργηση της εισφοράς ΤΣΜΕΔΕ ιδιοκτήτη, προχθές στη πληρωμή των φορολογικών για την έκδοση άδειας δόμησης ο υπάλληλος στην εθνική τράπεζα με ενημέρωσε για την αλλαγή και κράτησε μόνο το 0,5% ΕΜΠ ιδιοκτήτη στον κωδικό 11.

Τα υπόλοιπα φορολογικά πληρώθηκαν κανονικά επί της νόμιμης.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εγώ σήμερα το ίδιο...

αν μου πει τπτ στην πολεοδομια έχουμε κανα χαρτί ότι καταργήθηκε το τσμεδε  ιδιοκτήτη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πούνε.....

Άλλωστε δεν υπάρχει και πρόβλεψη στο έντυπο της ΕΤΕ ή της ΑΤΤΙΚΗΣ......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε ηλεκτρονική επικοινωνία με το helpdesk του ebanking της Εθνικής τράπεζας με πληροφόρησαν πως αφαίρεσαν την δυνατότητα ηλεκτρονικής πληρωμής κρατήσεων ΤΣΜΕΔΕ από την σελίδα τους simplepay. Επίσης, στο ebanking της Πειραιώς και της Αττικής ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα.

Τρεις τράπεζες που συνεργάζομαι δεν δίνουν την δυνατότητα ηλεκτρ.πληρωμής. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ή αν είναι εφικτό από άλλη τράπεζα, αν ενημερώσει και μας τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει η δυνατοτητα αυτη.

Ελπιζω να μην περιμενες με τις ωρες στην τηλεφωνικη υποστηριξη, διοτι η ΕΤΕ εχει ακυρωσει τη δυνατοτητα αυτη, αρκετο καιρο τωρα.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

 

Όχι, παραδόξως δεν περίμενα καθόλου. Ούτε όταν κάλεσα στο τμήμα ebanking της Εθνικής, ούτε σε αυτό της Αττικής. Απάντησαν άμεσα. Αν υπολογίσουμε και όλα τα ηχογραφημένα μνμ που ακούς πάντα, δεν νομίζω να περίμενα πάνω από 3 λεπτά.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.