Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληρωμή πόρων υπέρ ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ ηλεκτρονικά


Earl

Recommended Posts

Ευχαριστώ!

Πάντως με βάση και αυτό θα μπορούσαμε να περιμένουμε και να μην πληρώσουμε μέχρι τέλος Δκεμβρίου....Ούτως ή άλλως μέσα στο ίδιο έτος πρέπει να πληρωθούν, σωστά?

2015SATE-28976B.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποιος το ειπε?

Πρεπει να πληρωθουν μεχρι την καταληκτικη ημερομηνια υποβολης σχεδιων και λοιπων μελετων.

Εγω ειμαι ενας απο αυτους που αποφασισαν να περιμενουν την καταργηση

Αν δεν.... τι ειχαμε τι χασαμε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι πριν την καταληκτικη ημερομηνια υποβολης σχεδιων και λοιπων μελετων κανονικά, απλά μιλούσα για αυθαίρετο, οπότε...

Ευχαριστώ!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

ασχολούμε με την πρώτη μου τακτοποίηση αυθαιρετου και έχω κάποιες απορίες για τις κρατήσεις.

Απ' όσο διάβασα κρατήσεις ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ ισχύουν ακόμα σε αντιθεση με την εισφορά ΤΕΕ.

 

1)Οι παραπάνω κρατήσεις ισχύουν επί της μόνιμης;

2)Πως θα τις πληρώσω;Θα παω στις τραπεζα και θα πω γεια σας θελω να πληρωσω αυτο το ποσο;

   Εκτυπώνω κάποια εντολή πληρωμής απο το σύστημα πληρωμών του ΤΕΕ;

3)Μεχρι πότε είμαι χρονικά υποχρεωμένος να τις πληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε,

1. την λένε νόμιμη, προτιμούσα να την λέω ελάχιστη αλλά πλέον , το συζητάμε :smile:

2. Η απάντηση στο ε΄να είναι επί της νόμιμης όπως την υπολογίζει το ηλεκτρονικό σύστημα Τεε.

2.Από κάποιο Συνάδελφο, ή από τα downloads του φόρουμ, θα βρεις το έντυπο, υπερ πληρωμής εισφορών ΤΣΜΕΔΕ ΕΜΠ  το δικό μας, που δέχονται οι Τράπεζες. Συμβουλή, η Αττικής έχει πολύ λιγότερο κόσμο.

Συνενοήσου παρακάτω τι εισφορές θα βάλεις και λάβε υπόψη - αν τα θυμάμαι καλά τώρα - (?) ότι συμπληρώνεις τον κωδικό 12 (?) για 4178. Δηλαδή αν τα θυμάμαι 2% επί της ελάχιστης υπολογισμένης είναι για ΤΣΜΕΔΕ ΚΑΙ 1% για ΕΜΠ.

Ας επιβεβαιώσει ένας Συνάδελφος, έχω κανένα μήνα να δω το έντυπο και δεν το θυμάμαι.

3. Μέχρι την λήξη της ημερομηνίας υποβολής των δικαιολογητικών.

 

 

 

Inzagkhi για να επανέλθουμε. Αν περιμένει ο πρόεδρος των εργοληπτικών, ότι ο Συριζα θα καταργήσει τις εισφορές επί ΤΣΜΕΔΕ κυρίως και ΕΜΠ με την Θεανώ την Φωτίου :smile:  Γειά σου Αγαπημένη μου Καθηγήτρια :smile: :-) Καληνύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με την ΕΤΕ εχει παραγινει.

 

Δεν γινεται για 0.50Ε και 2Ε να πηγαινουμε και να απασχολουμε τον ταμια και να περιμενει ο κοσμος να κανει τις συναλλαγες του...

Link to comment
Share on other sites

Τι 0,5 και 2 ευρω...

Εδώ για το χαρτόσημο* (0,87€ τελευταία φορά) πάμε ακόμα στην ΔΟΥ.....

 

*Χαρτόσημο άσχετο με αμοιβές μηχανικών

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.