Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φόροι - φωτιά για χιλιάδες ελεύθερους επαγγελματίες και μικρομεσαίους - Τι αλλάζει με τη δήλωση του 2014


Engineer

Recommended Posts

με  εντολη  σαμαρα  θα  λυθει  και  αυτο  το  μικρο  προβληματακι !!!!!!

παντως  για  να  υπαρξει  οποιαδηποτε  αλλαγη  θα  πρεπει  να  υπαρξει  αρχικα 

εστω  και  μια  μικρη  αντιδραση  ,  εδω  παρατηρουμε  τοσο  καιρο   το  φαινομενο   να   χωνευουμε  τα  παντα 

και  να  ρευομαστε  ευχαριστα  και  απολαυστικα  , προς  τερψη  πολιτικων  και  κυβερνωντων  

καλη  χωνευση  λοιπον   και  περαστικα  μας .

Σε ένα μήνα έχουμε ευρω - εκλογές , ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα ..... (και για να το παραφράσω δεν εννοώ το δικό μας πήδημα που έτσι και αλλιώς θα έρθει , αλλά το δικό τους )

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

   και εγω είμαι περίεργος τι θα γινει στις εκλογες  ....αν συνεχισει το ΄΄σωσιμο΄΄ της χωρας αλλα 2 χρονια , μονο ΔΥ ,θα είναι δυνατον να ζησουν....το γραφω χωρις κανενα ειδος υπερβολης ,

Edited by savas76
  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

μια  απο  τα  ιδια  ο  βιασμενος  εκπαιδευτηκε  .

τα  ΜΜΕ  προπαγανδιζουν  ψεμματα  απο  δω  και  απο  κει   ο  κοσμακης 

περιμενει    ανυπομονα  τα  μπανια  του  λαου  αυγουστο  καλοκαιρακι 

και   μετα  ............. εθνικες  εκλογες  λιγο  πριν  το  4  μνημονιο   το  οποιο  θα 

το  ονομασουν   "   διακοπες   στο  πλοιο  της  αγαπης "

στο  στρατο  παντως  "πλοιο  της  αγαπης"  ονομαζαμε  την  αγγαρια   στην σκουπιδιαρα  .

 

με  τοσο  κυνισμο  κινουνται  οι  πολιτικοι   που   ειναι  πιθανο    με  το  επομενο 

μνημονιο  να  δουμε  ξανα  αυξηση  φορων 

ετσι  και  αλλιως  απο  την  μια  τσεπη  βγαζουν  χρηματα   και  τα  βαζουν  στην  αλλη .

Edited by loser
Link to comment
Share on other sites

Ρε μην γκρινιάζετε.... Δηλαδή ο Αλεξ ο μηχανικός θα τα κάνει καλύτερα, ή μήπως το ΚΚΕ να παίρνουμε ψωμί με δελτίο και να λέμε ευχαριστώ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κ άλλα κόμματα ίκαρε....ακόμα κ αν σήμερα είναι στο 2-3%...

 

Ας συνεχίσουμε να ψηφίζουμε κρατιστές με αριστερό ή δεξιό περιτύλιγμα....δυστυχώς ΟΛΑ τα κόμματα που είναι εντός βουλής, εμπορεύονται τη ψήφο των κρατικοδίαιτων κ συνταξιούχων που χαλαρά βγάζουν κυβέρνηση...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου στο τελος οι ιδιοι θα βγουνε...

Μην ξεχνατε οτι, δυστυχως, δικαιωμα ψηφου εχουν και οι υπερηλικες που ζησαν και σε χρυσα χρονια και... αυτους μαθανε αυτους εμπιστευονται....

Εγω ειμαι Νεα Δημοκρατια, λεει ο αλλος... Σα να λεμε ειμαι Ολυμπιακος ξερωγω....

Θελοντας και μη, διαμορφωνουν αποτελεσμα με ψηφους διχως νοημα...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μην γκρινιάζετε.... Δηλαδή ο Αλεξ ο μηχανικός θα τα κάνει καλύτερα, ή μήπως το ΚΚΕ να παίρνουμε ψωμί με δελτίο και να λέμε ευχαριστώ?

Οπως είπε και άλλος συνάδελφος υπάρχουν δόξα τον θεο πολλά κόμματα(πολλά και εκτός βουλής)  , εκτός από τα ξεφτιλισμένα των τελευταίων δεκαετιών που κυβερνούν  Ενας τρόπος διαμαρτυρίας είναι και αυτός , δηλαδή μαύρο Και προσωπικά προτιμώ  ψωμί με δελτίο , αλλά παιδεία και υγεία αθλητισμό , πολιτισμό εξασφαλισμένα για την οικογένεια μου , καθώς και δουλειά για να έχω το ψωμί αυτό (και εγώ και όλοι οι συμπολίτες μου και να μην έχουν παιδιά στο σχολείο χωρίς ένα κολιατσό ) με δελτίο , παρά αν πάθω κάτι ,(κτύπα ξύλο ) θα πάω άκλαυτος Γιατί αν πάθω κάτι , παρά την δουλειά που έχω ρίξει στην ζωή μου , θα πάω σαν το σκυλί στο αμπέλι , όπως πάνε τόσοι γύρω μου , ειδικά πολλοί ηλικιωμένοι 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Να γλιτώσουμε τους φόρους δεν μπορούμε, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να απαλύνουμε τις συνέπειες.

Συνήθως δεν εκφράζομαι έτσι αλλά πλέον με τους φόρους τα λόγια είναι περιττά...

Tank_wagon_Dick%20Lubricant%207.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.