Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Πάει ένας σε ένα μαγαζί με άγρια ζώα για να αγοράσει μια αρκούδα. Μπαίνει μέσα βλέπει τον υπεύθυνο:

- Χαίρεται μια αρκούδα ήθελα.

- Βεβαίως ελάτε να σας δείξω ποιες έχουμε τώρα.

 

Πάνε πίσω και είχε μια αρκούδα να χορεύει.

- Αυτή η αρκούδα μόνο χορεύει λέει ο υπάλληλος.

-Μόνο; ρωτάει με έκπληξη ο πελάτης.

-Ναι μόνο χορεύει και κάνει 1000 ευρώ.

-Μήπως έχετε καμία άλλη πιο ωραία; ρωτάει και πάλι ο πελάτης

 

Ο υπάλληλος τον οδηγεί σε ένα άλλο κλουβί που είχε μια άλλη αρκούδα που καθότανε.

-Αυτή τι κάνει;

-Αυτή βασικά τπτ αλλά ξέρει να ανοίγει τον υπολογιστή και να μπαίνει λίγο στα windows.

-Η αρκούδα; Κοίτα εξέλιξη. Πόσο κάνει;

-3000 ευρώ

-Μήπως υπάρχει καμία άλλη; ρωτάει ο ανικανοποίητος πελάτης

-Έχουμε κι αυτή λέει ο υπάλληλος. Αυτή ξέρει να ανοίγει το pc, να μπαίνει στα windows και ξέρει και πολύ καλά το office.

-Κοίτα πρόοδος οι αρκούδες. Καμιά άλλη;

-Αυτή, λέει ο υπάλληλος δείχνοντας μια άλλη αρκούδα, ξέρει να ανοίγει το pc, να μπαίνει στα windows, ξέρει πολύ καλά το office αλλά ξέρει και 2-3 γλώσσες προγραμματισμού και κάνει 10000 ευρώ

-Άντε ρε σοβαρα; η αρκούδα όλα αυτα; Καλή είναι αλλά μήπως έχετε καμιά καλύτερη;

-Αυτή, ξαναλέει ο υπάλληλος, ξέρει να μπαίνει στα windows, ξέρει πολύ καλά το office, ξέρει 3 γλώσσες προγραμματισμού αλλά ξέρει και να κάνει έτσι μικρά δίκτυα. Αυτή είναι πιο ακριβή και κάνει μόνο 30000 ευρώ.

-Πω πω. Ακριβή είναι. Και καθώς γυρνάει το κεφάλι του ο πελάτης βλέπει μια μεγάλη και χοντρή μαύρη αρκούδα στο βάθος.

-Αυτήν θέλω! Πες πόσο κάνει να τελειώνουμε.

-Αυτήν φίλε άστην. Δεν είναι για σένα.

-Γιατί το λες αυτό ρε συ;

-Καταρχην είναι πολύ ακριβή κάνει 50000 ευρώ χωρίς Φ.Π.Α.

-Τόσα πολλά; και τι ξέρει να κάνει αυτή;

 

Ο υπάλληλος σκύβει συνωμοτικά και του ψιθυρίζει:

-Άκου ρε φίλε, ούτε κι εγώ έχω καταλάβει ακριβώς τι κάνει η αρκούδα, αλλά όλες οι άλλες εδω μέσα την φωνάζουν Administrator!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο Μερφυ παθαίνει όλες τις ατυχίες μαζί

 

ο Μαγκαιβερ πάλι ότι και αν συμβεί βρίσκει γύρω του όλα τα "εργαλεια" που του χρειάζονται

 

εκτός αν δεν ξέρεις τον Μαγκαιβερ !!!! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ο Παναγιώτης ξυπνάει στο κρεβάτι του με ένα τρομερό πονοκέφαλο.

Το κεφάλι του πάει να σπάσει.

Με το ζόρι ανοίγει τα μάτια του και το πρώτο που βλέπει είναι 2 ασπιρίνες και ένα ποτήρι νερό στο κομοδίνο του.

Ανακάθεται και βλέπει τα ρούχα του καθαρά και διπλωμένα στην καρέκλα μπροστά του.

Κοιτάζει το δωμάτιο και συνειδητοποιεί ότι όλα είναι πεντακάθαρα και τακτοποιημένα.

 

Βγαίνοντας από το δωμάτιο βλέπει ότι όλο το σπίτι είναι στην εντέλεια.

Στην κουζίνα βλέπει ένα σημείωμα.

«Μωρό μου, θα βρεις το πρωινό σου στον φούρνο. Πήγα να ψωνίσω για να σου μαγειρέψω λαγό το μεσημέρι που ξέρω ότι λατρεύεις. Σαγαπώ.».

 

Πράγματι το πρωινό ήταν στον φούρνο ζεστό και λαχταριστό. Πάει να καθίσει και κάθεται πάνω σε έναν «Φίλαθλο». Τον κοιτάει και προς έκπληξη του είναι σημερινός.

Εκείνη την στιγμή μπαίνει και ο γιος του στην κουζίνα.

 

- Καλημέρα γιε μου, μπορείς να μου πεις τι έγινε χθες;

 

- Κοίταξε, γύρισες σπίτι στις 5 το πρωί, μεθυσμένος και με λερωμένα ρούχα γιατί κάπου είχες πέσει στον δρόμο, έπεσες και από τις σκάλες καθώς ανέβαινες και από τα νεύρα σου έσπασες το καλό σερβίτσιο και κάτι έπιπλα.

 

- Και τότε γιατί η μητέρα σου μου έκανε πρωινό, μου αγόρασε Φίλαθλο και έχει όλο το σπίτι στην εντέλεια;

 

- Α, αυτό λες; Η μαμά σε έσυρε στο κρεβάτι και όταν πήγε να σου βγάλει το παντελόνι άρχισες να φωνάζεις : «Άσε με ήσυχο κυρά μου, είμαι παντρεμένος!»

Link to comment
Share on other sites

ο Μερφυ παθαίνει όλες τις ατυχίες μαζί

 

ο Μαγκαιβερ πάλι ότι και αν συμβεί βρίσκει γύρω του όλα τα "εργαλεια" που του χρειάζονται

 

εκτός αν δεν ξέρεις τον Μαγκαιβερ !!!! :shock:

 

Διολου απιθανο.. Φοιτητης, αρα ο μαγκαινερ ισως ειναι ιστορικο κομματι..

 

ΑΧΧΧ γερασαμε...... :)

Link to comment
Share on other sites

Πω! Τι μου θυμήσατε τωρα... Εν τω μεταξύ κανείς μας δεν γνωρίζει ποιο είναι το πραγματικό του όνομα, όλοι ως Μαγκάιβερ τον ξέρουμε! Και τον έχετε δει πως έχει γίνει σημερα? Πάχυνε, άσπρισε, αγνώριστος!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.