Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Ο μπαμπάς προσπαθεί να πείσει το γιο του να φάει το αυγό που του έχει ετοιμάσει:

- Φάε παιδί μου το αυγό να γίνεις μεγάλος σαν τον μπαμπά!

- Δεν θέλω, λέει ο μικρός.

- Φάτο αγόρι μου ναγίνεις γερός και δυνατός.

- Δε θέλω σου λέω, επιμένει ο μικρός.

- Φάτο καλέ μου να μεγαλώσει το πουλάκι σου.

Και η μαμά από μέσα.

- Γιώργο φάε εσύ το αυγό θα φτιάξω μπιφτέκια για το παιδί

Link to comment
Share on other sites

Μία δημοσιογράφος αποφασίζει να κάνει μία έρευνα για τα απομακρυσμένα χωριά της Ελλάδας.

 

Μία μέρα λοιπόν και ενώ βρίσκεται σε ένα ορεινό δρόμο μένει το αυτοκίνητο της. Κοιτάει γύρω της και βλέπει έναν βοσκό, του εξηγεί την κατάσταση και του ζητάει να την σπρώξει, εκείνος την σπρώχνει και το αυτοκίνητο παίρνει μπροστά, αυτή κατεβαίνει αμέσως και δεν ξέρει πως να τον ευχαριστήσει.

 

- Κάτι μπορείς να κάνεις, λέει ο βοσκός όλο νόημα και της κλείνει το μάτι.

 

- Μα τι λες; λέει αυτή δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.

 

Ο βοσκός επιμένει, αυτή συνεχίζει να αρνείται ώσπου κάποια στιγμή το σκέφτεται πιο ψύχραιμα. 'Μόνοι μας είμαστε', λέει από μέσα της, 'ο βοσκός είναι παιδαράς, άσε που θα είναι και πιο εμπεριστατωμένη η έρευνά μου.'

 

Οπότε πάνε πίσω από έναν θάμνο, κάνουν τι κάνουν και κάποια στιγμή σηκώνονται.

 

- Πω πω, λέει η κυρία όλο έκσταση. Πώς το κάνεις έτσι;!

 

- Έλα τώρα, λέει ο βοσκός τινάζοντας τα χώματα από πάνω του, δεν ήταν τίποτα!

 

- Μα τι λες, λέει η κυρία δεν μου το έχουν κάνει ποτέ έτσι, έλα να σε πάρω μαζί μου στην Αθήνα.

 

- Δεν έρχομαι, λέει ο βοσκός, δεν μου αρέσει η Αθήνα, εγώ την έχω καταβρεί εδώ στη φύση με τα προβατάκια μου.

 

- Μα τι λες, λέει η κυρία, τώρα που σε βρήκα δεν σε αφήνω.

 

- Κοίτα να δεις, λέει ο βοσκός, αν θέλεις πάρε το αδελφό μου. Αυτουνού του αρέσει η Αθήνα.

 

- Τον αδελφό σου!!!;;; Και δεν μου λες, ο αδελφός σου το κάνει όπως και εσύ;

 

- Δεν ξέρω αν το κάνει όπως και εγώ, λέει ο βοσκός, πάντως πέρυσι πήδηξε μία αρκούδα και ακόμη μας φέρνει μέλι!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν θα έπρεπε να μπει εδω αλλα με τις απαντήσεις που άκουσα για πλάκα πρέπει να τα πάρουμε γιατι αν τα πάρουμε σοβαρά δικαιολογειται ο "προβατισμος" και το "πιστεύω οτι μου δωσουν να πιστεύω"..απολαυστε απαντήσεις...

 

Link to comment
Share on other sites

..........

Αστειο ή σοβαρό;

Οτι δεν ενδιαφέρονται και πολυ (ως καθολου) για τον υπολοιπο κοσμο είναι γνωστό αλλά στον άξονα του κακού η Καλιφορνια? Αυτος ο Arnold με τις εξτρεμιστικές μουσουλμανικές του επιρροές απο την Αυστρια θα φταιει..

Ελπίζω να ήταν αστείο γιατι εχουν και δικαιωμα ψηφου...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα μου πεις οτι αν η κεφαλη βρωμάει πως και το υπολοιπο "σώμα" να μην βρωμάει..Γνωστες είναι οι γκάφες της προηγούμενης "κεφαλης" τους σε πράγματα που δεν θα επιτρεπόταν να μη γνωρίζει για τη θέση του...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναει ο βλαχος απο το χωριο του να παει στην αθηνα να παρει εσωρουχα γιατι του εχουν τελειωσει. Φτανει λοιπον σε ενα μαγαζι, μπαινει μεσα και αρχιζει η κουβεντα με την πωλητρια.

 

-Τι θα θελατε παρακαλω;

-Αντρικά βρακιά έχετε;

-Σλιπ δηλαδη;

-Ε, αν δε μ'ελλειπε εδω θα μνα;

Link to comment
Share on other sites

http://www.bio-architettura.org/el/articoli/135-le-armature-nel-calcestruzzo.html

 

Αποτελέσματα αυτόματης μετάφρασης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.