Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

ναι, οι άνθρωποι της νοηματικής έχουν περιορισμένο λεξιλόγιο.

Αποδίδουν τα λεγόμενα με αυτές τις "λέξεις" αλλά και την έκφραση του προσώπου και την κίνηση του σώματος.

Όταν οι περισσότεροι από εμάς δεν καταλαβαίνουμε που ακούμε, που να καταλάβει η κοπέλα και να πρέπει να το αποδώσει στην νοηματική...

Ο μόνος που θα μπορούσε θα ήταν ο παρακάτω:

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος είναι κορυφή ... ΘΕΟΣ... !!!! 

Στρος Καν: Συμμετείχα μόνο σε δώδεκα όργια τα τελευταία τρία χρόνια.

 

http://www.protothema.gr/world/article/450312/stros-kan-den-ixera-oti-ekana-sex-me-ierodoules/

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Translation

 

 

 

Κυρίες και κύριοι, βουλευτές και βουλευτές, κυρίες και κύριοι συνάδελφοι και συνάδελφοι.


Υπάρχει χρόνος για να μιλάμε, υπάρχει χρόνος για να διαφωνούμε, υπάρχει χρόνος για να κατακρίνουμε σήμερα για μένα είναι η ώρα να υμνήσουμε. Έναν ύμνο, έπαινο για να υμνήσουμε την Ρωμιοσύνη βγαλμένη από την Ιλιάδα. 

Κυρίες βουλευτές και κύριοι βουλευτές: (Ελύτης) Έρχομαι από μακριά, δίπλα μου προχωρούνε αυτές οι συλλέκτριες των κρόκων (εννοεί ακρωτήρι) της Θήρας (Σαντορίνη) πορεύονται πλάι μου, κι από κοντά, παγεμένες (παγωμένες) με τον άνεμο το βόρειο, οι Μυροφόρες, ωραίες μες στα τριαντάφυλλά τους και τη χρυσή των αγγέλων αντανάκλαση.

Κι επειδή κύριοι Βουλευτές και κυρίες Βουλευτές ή Βουλευτίνες, ή σύντροφοι και συντρόφισσες κύριοι και κυρίες, επειδή σήμερα, αύριο και παραπέρα, αυτές τις μέρες όπως πάντοτε, στο μέλλον και συνεχώς θα χτίζουν πάλι η παρέα των ασεβών Βρυξελών και εκείνο το αρχαίο κακό φίδι (των πρωτόπλαστων) ο Γερμανός, γι αυτό ακριβώς θα πρέπει να ξαναγυρίσουμε στον γνωστό σε εμάς τρόπο. Ποιος είναι ο τρόπος μας; Αυτός: (Θουκυδίδης Περικλέους επιτάφιος): Εξαναγκάσαμε με την τόλμη μας ολόκληρη τη θάλασσα και την ξηρά να γίνει προσιτή, ιδρύσαμε παντού αιώνια μνημεία και των συμφορών μας και των επιτυχιών μας.

Και επειδή θα επιστρέψουν πάλι οι ασεβείς και οι άλλοι Γερμανοί ως αρχαίο φίδι (των πρωτόπλαστων που λέγαμε) εμείς ξέρουμε ότι θα συμπαραταχθούμε, θα συμπορευθούμε, θα πολεμήσουμε μαζί με την υπέρμαχη Στρατηγό που έχει στα μάτια της ψηφιδωτό τον καημό της Ρωμιοσύνης.

Και βεβαίως εμείς διδάξαμε στην Οικουμένη, εμείς διδάξαμε πάντοτε και παντού και ξανά και ξανά, ότι σ’ αυτόν εδώ τον πάνω από το χρόνο, τόπο, σ’ αυτόν τον τόπο, στην κορυφή του Ομήρου, στην ψηλότερη κορυφή του Ολύμπου, εμείς οι Ολύμπιοι διδάξαμε εδώ ότι η φιλονικία γίνεται έρωτας. Ναι η φιλονικία γίνεται έρωτας ελευθερίας. Και φυσικά ξέρουμε πολύ καλά ότι ξεκινούμε πάντα εδώ και 3.000 ηττημένοι αλλά ως ηττημένοι, είμαστε αυτοί οι οποίοι θα ξαναδώσουμε σ’ αυτόν τον πλανήτη, των γελασμένων πλανητών και των γελασμένων (δηλαδή αυτών που έχουν υποπέσει σε σφάλματα) θα δώσουμε τη δική μας αντίληψη πραγμάτων στην πολιτική. Και ποια είναι η δική μας αντίληψη στην πολιτική; Μια και μόνη: (Ρίτσος) «Σε τούτα εδώ τα μάρμαρα κακιά σκουριά δεν πιάνει»…

Link to comment
Share on other sites

να συνεισφέρω

Translation

 

 

των γελασμένων πλανητών 

περιφερομένων ή αλητών (με την καλή έννοια)

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Περπατούσε κάποιος σαν χεσμένος, και τον συναντά ένας φίλος του.
--« Τι έγινε, του λέει, γιατί περπατάς έτσι ;»
--« Άσε, απαντάει ο άλλος, είχα μια πολύ άσχημη μέρα, μου ήρθε η εφορία, πλήρωσα ένα κάρο λογαριασμούς, με έγραψε η τροχαία, και τσακώθηκα άσχημα και με την γυναίκα μου… Περπατούσα λοιπόν στον δρόμο και από τα νεύρα μου κλώτσαγα ότι έβρισκα… Και κλώτσησα και ένα λυχνάρι….»
--« Και ?? ..»
--« Να … Πετάχτηκε ένα Τζίνι και με ρώτησε ποια επιθυμία έχω για να μου την εκτελέσει… Και μέσα στα νεύρα μου του λέω : --Δεν μας γαμάς κι εσύ !.....»

Link to comment
Share on other sites

Πατέντα από τις λίγες ... !!!!!

http://www.newsbeast.gr/weird/arthro/788236/pateda-apo-tis-liges/

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

λυμένες ασκήσεις, past papers, έρχεται εξεταστική. Μηπως το νέο μουνημόνιο?

Μπορεί να είναι ο σύζυγος ή απλώς να είναι και gay ο άνθρωπος,

Ακούμε προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.