Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Αν είναι ο παρακάτω, τότε μάλλον ξέρει για τί πράγμα μιλάει!!!

scott luckiesh

architectural engineering & building construction

 

lecturer

 

 

 

 

education received:

 

 

  • b.s. Architectural engineering-structural concentration , oklahoma state university , 1993
  • m.s. Civil engineering-structural concentration , univ of tx: Austin , 1994

 

senior structural engineer

arnold and o'sheridan , madison, wis.

accomplishments

specializes in commercial projects using steel, masonry, and site-cast and precast concrete.

Lead engineering role on the university of wisconsin's camp randall stadium renovation, designing long-span truss systems with hollow steel tubes.

Structural engineer on the milwaukee school of engineering project, creating a system with two major building masses arranged on each side of a straight-line division wall; the set-up allows for two types of occupancy codes. The project was a 2005 finalist from the wisconsin chapter of the american council of engineering companies.

Chairperson of the firm's structural engineering software review committee.

extracurricular

co-authored the american institute of steel construction hollow structural sections manual.

Link to comment
Share on other sites

1. Προσπαθώ να βγω από το ψυχολογίκο αδιέξοδο, αλλά δε μπορώ να θυμηθώ από που μπήκα.

 

2. Διασκέδαση είναι η τέχνη να κουράζεσαι τις ώρες ανάπαυσης.

 

3. H πείρα είναι μια χτένα που την αποκτάς όταν είσαι πια φαλακρός!

 

4. Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγήτο.

 

5. Αυτοί που κάνουν πως ξέρουν τα πάντα εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε.

 

6. Το καλύτερο φάρμακο για το βήχα είναι η φασολάδα. Μετά θα φοβάσαι να βήξεις.

 

7. Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα.

 

8. Η ζωή χωρίζεται σε τρεις φάσεις: επανάσταση, περισυλλογή, τηλεόραση. Ξεκινάς να αλλάξεις τον κόσμο και καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια.

 

9. Τη γυναίκα μου πάνω απ' όλα. Όλες τις άλλες απο κάτω.

 

10. Μεγαλοφυϊα είναι κάποιος που σε μια παραλία γυμνιστών μπορεί να θυμάται φάτσες.

 

11. Ακόμα και μια κοινωνία ηλίθιων είναι ταξική. Έτσι ένας ηλίθιος πλούσιος είναι απλά πλούσιος ενώ ένας ηλίθιος φτωχός είναι απλά ηλίθιος.

 

12. Η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή.

 

13. Έχω διαβάσει τόσα πολλά γύρω από το κάπνισμα και το ποτό που αποφάσισα να κόψω το διάβασμα.

 

14. Η φιλοδοξία είναι το τελευταίο καταφύγιο της αποτυχίας.

 

15. Κάντε οικονομία στο νερό: πλυθείτε μαζί με μια φίλη!!

Link to comment
Share on other sites

Τον περασμένο μήνα μια παγκόσμια έρευνα πραγματοποιήθηκε από τον ΟΗΕ.

 

Η μόνη ερώτηση που υποβλήθηκε ήταν:

 

 

 

«Παρακαλώ να εκφέρετε την τίμια και ειλικρινή γνώμη σας για τη λύση στο

 

πρόβλημα της έλλειψης τροφίμων στον υπόλοιπο κόσμο»..

 

 

 

Η έρευνα απέτυχε για τους παρακάτω λόγους:

 

 

 

Στην Αφρική δεν ήξεραν τι σημαίνει τρόφιμα

 

Στην Ανατολική Ευρώπη δεν ήξεραν τι σημαίνει τίμια.

 

Στην Αγγλία δεν ήξεραν τι σημαίνει ειλικρινή.

 

Στην Δυτική Ευρώπη δεν ήξεραν τι σημαίνει έλλειψη.

 

Στην Σκανδιναβία δεν ήξεραν τι σημαίνει πρόβλημα.

 

Στην Κίνα δεν ήξεραν τι σημαίνει γνώμη.

 

Στη Μέση Ανατολή δεν ήξεραν τι σημαίνει λύση.

 

Στη Νότια Αμερική δεν ήξεραν τι σημαίνει παρακαλώ.

 

Στις δε ΗΠΑ δεν ήξεραν τι σημαίνει υπόλοιπος κόσμος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και τέλος....

Ο Ευαγγελισμός της Θεοτόκου (Μόνο για γνώστες Κρητικής διαλέκτου ;))

 

Δεν παίζεται αυτό που θα διαβάσετε!!!

 

Το παρακάτω κείμενο το έγραψε μαθητής της ΣΤ΄ τάξης κάπου στην Μεσσαρά του Νομού Ηρακλείου. Η ορθογραφία των λέξεων μην σας παραξενέψει. Είναι αποτυπωμένη ακριβώς όπως στο πρωτότυπο χειρόγραφο κείμενο. Το θέμα της έκθεσης όπως θα διαπιστώσετε είναι και επίκαιρο.

 

 

Θέμα: Ο Εβαγκελισμός τις Θεωτόκου.

 

Ο λουκάς εβαγκελίστικε ότι θα γενιθή ο χριστός. τότε ο θεός πέζη μια τ ανγκέλου κε λέει του. γλάκα μωρέ στη γη να βρίς το μαριό κε να του ιπής πως θα γενήσι το χριστό. κράθιε του και τούτονε το κρινο. θα δεχτεί πιο εύκολα.. κε ετσά γλακά ο άνγκελος στη γη επίγε κι ίβρικεν το μαριό και ίπε του. μαρία εσι δε το κατές μα είσαι βαρεμένο γιατι θα γενήσις το χριστό.

κε το μαριό τότε λεει. όφου! όφου! ίντα παθα! Κε ίντα νε τανά απού μου μιλίς. ας ειναι όμως. θα τονε γενήσο το χριστό... ποιος άντρας όμως θα με παντρευτί; και ίπετζι ο άνγκελος. μι στενοχοράσε συ μαριό κε επίε ο άγκελος στον Ιωσηφ κε του λεει.

ιωσιφ το μαριό ειναι βαρεμένο απο το θεο κε θα γενήσι το χριστό. συ ομως θα το παντρευτίς κε δε θα σε νειάζι πράμα. τότε ο ιωσίφ που δεν επίστεψε λέξι απο τα λόγια του ανγκέλου επαντρεύτικε το μαριό.

κε όντενε γενούσε έδωκε τιν εντολί να σφάξουνε όλα τα μορά του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα πολύ ωραίο ζευγάρι. Η γυναίκα γύρω στα 32, όμορφη, ψηλή πραγματική καλλονή. Κι ο άντρας πολύ εμφανίσιμος, γύρω στα 37.

 

Το ζευγάρι έπαιζε γκολφ σε μια περιοχή µε πολύ ακριßά σπίτια.

Κατά λάθος ρίχνει η γυναίκα μια στην µπάλα και σπάει την πολύ ακριßή τζαμαρία μιας ßίλας.

 

Το ζευγάρι μπαίνει μέσα για να ζητήσει συγνώμη. Μέσα στο σπίτι ßλέπει ένα περίεργο τύπο, μαυριδερό µε ανατολίτικα χαρακτηριστικά και ντύσιμο.Λίγο πιο κει ήταν ένα παλιό περσικό ßάζο σπασμένο.

 

- Χίλια συγνώμη, λεει το ζευγάρι. Θα θέλαμε να σας αποζημιώσουµε για το τζάμι και το ßάζο που σπάσαμε.

 

- Κάθε άλλο, λεει µε ενθουσιασμό ο περίεργος οικοδεσπότης. Δεν είμαι άνθρωπος.

Είμαι τζίνι. Ήμουν 2000 χρόνια φυλακισμένος στο ßάζο που σπάσατε.

Και για να σας δείξω την ευγνωμοσύνη µου που µε ελευθερώσατε θα σας δώσω υγεία και θα πραγματοποιήσω και από μια ευχή στον καθένα σας.

 

Ο άντρας το σκέφτεται και ζητάει να έχει εισόδημα 30 εκατομμύρια το μήνα.

 

- Αυτό είναι εύκολο, λεει το τζίνι.

 

Μουρμουρίζει κάτι περίεργες λέξεις και τσούπ η ευχή εκπληρώνεται.

 

-Κάθε μήνα θα έχεις 30 εκατομμύρια στον τραπεζικό σου λογαριασμό, λεει το τζίνι στον άντρα.

 

Έρχεται η σειρά της γυναίκας. Το σκέφτεται και ζητάει μια ßίλα σε κάθε πόλη της γης. Το τζίνι ßρήκε και αυτή την ευχή εύκολη.

Μουρμούρισε πάλι κάτι λόγια και της λεει:

 

- Και η δική σου ευχή εκπληρώθηκε. Έχεις από μια υπερπολυτελή ßίλα σε κάθε πόλη της γης.

 

Το ζευγάρι ευχαρίστησε και έκανε να φύγει.

 

- Μια στιγμή, είπε το τζίνι. Θα ήθελα να σας ζητήσω και εγώ μια χάρη.

Έχω να κάνω έρωτα µε γυναίκα 2000 χρόνια. Θα ήθελα φίλε να πάω µε τη γυναίκα σου. Αν θέλετε και οι 2 φυσικά, είπε µε ψιλοαυστηρό ύφος.

 

Το ζευγάρι έκανε μια μίνι σύσκεψη.

 

- Έχουμε την υγεία µας έχουμε και πλούτη. Μπροστά σε αυτά τι πειράζει να του κάνουμε τη χάρη; Άσε που μπορεί να αγριέψει διαφορετικά και να χάσουμε ότι µας έδωσε. Η αγάπη µας δεν έχει να φοßηθεί τίποτε. Μετά θα ζήσουμε για πάντα ευτυχισμένοι, συμφώνησαν και οι δύο.

 

Η γυναίκα μπήκε στο δωμάτιο µε το τζίνι.

 

Βγάλανε τα µάτια τους. Όλο το κάμα - σούτρα εφάρμοσαν.

 

Μετά από 2 ώρες αχαλίνωτου σεξ, άραξαν να κάνουν ένα τσιγάρο.

Το τζίνι λοιπόν τη ρώτησε:

 

- Αλήθεια πόσο χρονών είστε εσύ και ο άντρας σου;

 

- 32 εγώ και 37 εκείνος, απάντησε η γυναίκα

 

- Καλά και πιστεύετε ακόμα στα τζίνι;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.