Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οριστική Δήλωση Αμοιβών από Ελευθέρια Επαγγέλματα (Ε20)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οριστική Δήλωση υποβάλουν όσοι καταβάλουν αμοιβές ελευθέριων επαγγελμάτων, ανεξαρτήτως αν για αυτές τις αμοιβές έπρεπε να γίνει παρακράτηση φόρου

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα λιγο εχθες να κανω την οριστικη μου για εμπορικες επιχειρησεις ...... ειχα καταλαβει οτι απλα εβαζα το αρχειο που ειχα δημιουργησει απο τις προηγουμενες βεβαιωσεις που ειχαμε κανει τον μαρτη αλλα οχι ζιπαρισμενο.

 

Εβαλα το αρχειο αλλα υποβολη δε μπορουσα να κανω.... απο οτι καταλαβα πρεπει να συμπληρωσουμε και τα απο πανω του εντυπου.

Γνωριζει κανεις κατι? πρεπει να βαλουμε αυτα που εχει και το αρχειο.... να ειναι ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν αναφερεσαι στο Ε20 (ελευθερια εοαγγελματα) αλλσ στο Ε21 (εμπορικες επιχειρησεις).

Δες εδω

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/18470

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα λιγο εχθες να κανω την οριστικη μου για εμπορικες επιχειρησεις ...... ειχα καταλαβει οτι απλα εβαζα το αρχειο που ειχα δημιουργησει απο τις προηγουμενες βεβαιωσεις που ειχαμε κανει τον μαρτη αλλα οχι ζιπαρισμενο.

 

Εβαλα το αρχειο αλλα υποβολη δε μπορουσα να κανω.... απο οτι καταλαβα πρεπει να συμπληρωσουμε και τα απο πανω του εντυπου.

Γνωριζει κανεις κατι? πρεπει να βαλουμε αυτα που εχει και το αρχειο.... να ειναι ιδια?

 

Nα συμπληρώσεις και τις καταβολές που εγιναν.

Link to comment
Share on other sites

Mε βάση το Ν 4254/2014 υπήρξε προσθήκη στο άρθρο 64 Ν 4172/2013 και επανήλθε το όριο των 300 ευ

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερωτηση για το Ε21...

 

Εχω μια παρακρατηση οπου την πληρωσα με το καινουργιο συστημα με ταυτοτητα οφειλης και στην τραπεζα.

Στα στοιχεια πληρωμης τι αριθμο και τι ημερομηνια βαζω αφου δεν εχω διπλοτυπο και η δηλωση αποδοσης που τυπωνω απο το taxisnet δεν αναφερει αριθμο και ημερομηνια πληρωμης?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για το Ε21...

 

Εχω μια παρακρατηση οπου την πληρωσα με το καινουργιο συστημα με ταυτοτητα οφειλης και στην τραπεζα.

Στα στοιχεια πληρωμης τι αριθμο και τι ημερομηνια βαζω αφου δεν εχω διπλοτυπο και η δηλωση αποδοσης που τυπωνω απο το taxisnet δεν αναφερει αριθμο και ημερομηνια πληρωμης?

 

 

 

Toν αριθμό και την ημερομηνία της ταυτότητας πληρωμής θα χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.