Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εγώ συμφωνώ με Μιχαήλ. Σε όλα όσα είπε...

Και στο κατω κατω τι έχουμε;

Πρωτάθλημα; Σχολή;

Τίποτα.

Αυτό το ποδόσφαιρο ξέρουμε, αυτό παίζουμε, με αυτό κερδίζουμε.

Σημασια έχει να παίρνεις τους βαθμούς.

Παίξαμε με την καλύτερη του ομίλου και χάσαμε, θα παίξουμε και με τις άλλες και στο τέλος θα κάνουμε την σούμα...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε μία, πήγαμε δύο, πάμε και τώρα Μουντιάλ...Δεν πρέπει να είναι το ταβάνι η συμμετοχή..Ούτε φυσικά λέμε να πάμε να το πάρουμε...

Ο σκοπός είναι να έχεις ένα αξιοσέβαστο σύνολο, να παίζεις μπάλα και ότι προκύψει... Ενα πράγμα σαν τη Δανία (άσχετα αν δεν είναι φέτος παρόν) ή τη Σουηδία ή την Ελβετία... Το συμμετέχω απλά και μένω εκεί δεν μου λέει πλέον απολύτως τίποτα..

Λένε αρκετοί έξω ότι τόσα μπορεί η Ελλάδα βάση πληθυσμού της, μικρή χώρα είμαστε κτλ κτλ...

Τι σχέση έχει ο πληθυσμός με την αθλητική παιδεία ή ταλέντο... Να θυμίσω ότι η Ουρουγουάη των 2 παγκοσμίων έχει 3Μ πληθυσμό...Οι χώρες που προανέφερα πολύ λιγότερο αλλά με πολύ καλύτερες επιδόσεις..Το Βέλγιο, η Σκοτία, η Ολλανδία κατά 4Μ είναι μεγαλύτερη από την Ελλάδα... Εχουν καλύτερες επιδόσεις και έχουν παίξει κατά περιόδους καλή μπάλα...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 ρε κοουτς,  εμείς , γιατί δεν έχουμε πεντζεμα? η μάλλον έχουμε κ δεν τον είδα ? θα κανω τουμπεκα  κοινως θα βαλω τη γλωσσα μου στο κωλο μου  μεχρι την παρασκευη τα ξημερωματα

 

Link to comment
Share on other sites

Ικαρε η Εθνική ομάδα έχει καταφέρει να είναι ένα αξιοσέβαστο σύνολο τις τελευταίες δεκαετίες  και αυτό δεν αλλάζει με το να φας σε ένα παιχνίδι μουντιάλ 3 γκολ έχοντας κιόλας μια καλή απόδοση εγώ βλέποντας την εικόνα της ομάδας στο πρώτο ματς και στα φιλικά είμαι σίγουρος ότι θα έχουμε στο τέλος ακόμα και αν δεν περάσουμε μια καλή εικόνα συνολικά Αν δεν υπήρχε και η γκρίνια χωρίς λόγο για μένα , τότε θα υπήρχε λιγότερη αρνητική ενέργεια να δημιουργεί πρόβλημα Κάποια λάθη πρέπει να διορθώσουμε κυρίως στην άμυνα από το πρώτο ματς με σωστότερες επιλογές ανάλογα τις συνθήκες του κάθε αγώνα και τα προσόντα και τα ελλατώματα του κάθε παίκτη , αφού για μένα η επιλογή Χολέμπα για το πρώτο ματς ήταν λάθος όχι γιατί ο παίκτης αυτός δεν είναι καλός (παικταράς είναι  ) αλλά γιατί για το συγκεκριμένο παιχνίδι τα θετικά του στοιχεία δεν χρειάζονταν , αλλά χρειάζονταν  άλλα στοιχεία που τα έχει άλλος παίκτης 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Εθνική διοργάνωση χωρίς κλάμα Ρονάλτο είναι φαγητό χωρίς αλάτι...Οκ μεγάλος παίκτης αν και πολλές φορές ατομιστής και το γουστάρει, αλλά ομάδα δεν έχουν....Ούτε πλησιάζουν καν. Και δεν περίμενα φυσικά να το αποδείξουν απέναντι στα Πάντσερ, ένα από τα συγκροτήματα που συμπαθώ σε κάθε διοργάνωση από το '86 και μετά..και πάντα υπολογίσιμο φαβορί.... 4άρα για πλάκα, αλλιώς αν φορτσάρανε θα τους έριχναν 7-8 σίγουρα...Μεγάλος Μίλλερ...

 

Τρελό παιχνίδι το άλλο ΗΠΑ-Γκάνα 2-1. Το έβλεπα χτες πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ γελάμε....

 

 

 

 

Όντως το ΗΠΑ-Γκανα ήταν ωραίο παιχνίδι αλλά με πολύ ξύλο...

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Ωρε μίζεροι .....

 

Μιά χαρά σας τα λέει ο Καρυστινός .

 

Μιά χαρά σας τα είπε και ο Λουκάς χτες γιά τους Ισπανούς και θα σας τα ξαναέλεγε γιά τους Πορτογάλους .

 

Ακόμα μην ξεχνάτε ότι Ολλανδίες , Βέλγια κλπ παίζουν και με τις πρώην αποικίες τους που βγάζουν μπαλλαδόρους .

Link to comment
Share on other sites

 ενας στοιχηματατζης γνωστός μου πριν μήνες μου είπε πρόβλεψη 0-1 γκόλ η Εθνική και 0-1 βαθμούς..απ ότι φαίνεται θα πέσει μέσα..

Απογοήτευση..Και πρέπει να πάμε και λίγο παρακάτω..Δεν μπορούμε να λέμε η συμμετοχή φτάνει και άλλοι δεν προκρίθηκαν κάν κλπ.

3ο μουντιάλ ήταν..και αν το 1ο ήταν ταξίδι στο άγνωστο , το 2ό έγινε ένα βήμα μπρός με τα πρώτα γκόλ και την παρθενική νίκη , τότε στο 3ο περίμενα κάτι ακόμα καλύτερο..

Μακάρι να γίνει κάτι στα επόμενα 2 μάτς αλλά δύσκολα..

 

Περιμένω να δώ Ρωσία σήμερα..δυνατή ομάδα και με Φάμπιο Καπέλο, όμιλος που μπορούν να προκριθούν και στις διασταυρώσεις ίσως προχωρήσουν..Δε σας κρύβω οτι τους βρήκα με 150 απόδοση και τους έριξα 3 ευρώ έτσι για την έκπληξη..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.