Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

Deutschland über alles

 

Πάμε ρε πάντσερ για το τέταρτο αστέρι!!!  Επιτέλους τα σαπάκια αποκλείστηκαν με τον καλύτερο τρόπο..Τους ξεφτίλισαν μέσα στο σπίτι τους. Τώρα μπορούνε να πάνε να πηδήξουν από τους ουρανοξύστες...χαχαχαχαχαχα 

Μου άρεσε που ήθελαν και τελικό....Που πάτε βρε βοσκοί μπροστά στους σούπερ σταρ? Μια χαψιά, όποτε ήθελαν έβαζαν γκολ και τους έκαναν και πλάκα από πάνω...

 

Τώρα θέλω Ολλανδία στον τελικό, γιατί ως γνωστόν το ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο είναι το καλύτερο έτη φωτός μακρυά...

 

Και κλάμα οι Βραζιλιάνες...χαχαχαχαχαχα

 

ΥΓ. Προς στιγμήν νόμιζα ότι εβλεπα Γερμανία-Ολυμπιακός.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Μιλάμε τέτοιον αγώνα σε ημιτελική φάση του μουντιάλ δεν παίζει να ξαναζήσουμε. 5 γκολάκια σε 6 λεπτά, δεν πρόλαβα κάν να δώ αντιδράσεις από τα social media και έχωναν τα γκόλ το ένα μετά το άλλο. Η Γερμανία έπαιξε ολοκληρωτικό και αποστομοτικό ποδόσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα οι Γερμανοί θα παραβιάσουν νόμιμα το πρότυπο   τρόπο ζωής  DIN 1  κατά 2 ολάκερες ώρες κατόπιν εντολής Μέρκελ

Μπίρα, λουκάνικο και πανηγύρι μέχρι τα μεσάνυχτα.....

Ε ρε γλέντια.................................

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι χαζοί αυτοί οι Βραζιλιάνοι....Αμα δεν κατέβαιναν στο β'ημίχρονο θα χάνανε το ματς 3-0....Εμ, τα ήθελε ο κώλος τους...

 

BsDKnVcCQAAq9LL.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μοασιρ Μπαρμποσα , νομίζω ότι η ψυχή του μπορεί πλέον να αναπαυτεί με ειρήνη , δεν μπορεί ποτέ ένα άνθρωπος να είναι υπεύθυνος για ένα αποτέλεσμα σε ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι ακόμα και σε αυτό το 7 -1 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν οι φάτσες των Γερμανών παιχτών. Σε ημιτελικό με αντίπαλο την Βραζιλία,είχαν βάλει 5 γκόλ σε πρώτο ημίχρονο (!!!),κάνοντάς τα 7 αργότερα και ήταν σοβαροί και αγέλαστοι σαν να μην τρέχει τίποτα,λες και ήταν κουρδισμένοι.

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

οι γερμανοι είναι ανελέητοι............αν σε δουν κατω ,σε χτυπαν σαν χταποδι .......είναι η νοοτροπια τους γενικα

οποιαδήποτε άλλη ομαδα θα σταματουσε στα 4...το πολύ στα 5.....για φειρπλει .....

αυτοι κηνηγουσαν το 8 και μαλιστα το χασαν για εκατοστα....δεν είναι τυχαιο ότι το  μεγαλυτερο σκορ ματσ  σε μουντιαλ ηταν 8-0 , δικο τους.....

για αυτό δεν μου αρεσουν ........

θελω η αργεντινη η η ολλανδια να το παρει...........

όταν τους αντιμετωπίζεις με ΄΄τσαμπουκα΄΄ λυγιζουν.........από τυχη δεν εχασαν από γκανα , ενώ και σε αλλα 2 ματσ ηταν πολύ μετριοι........

 

από την άλλη η χειροτερη βραζιλια ολων των εποχων....μηδεν ταλεντο, ουσιαστικα δεν ηταν εθνικη ομαδα αλλα ΄΄φιλοι νειμαρ΄΄ εναντιων αλλων ομαδων....ειχαν προπονητη τον ανθρωπο που εχασε εντος εδρας μεσα στην πορτογαλια 2 φορες από Ελλαδα με  ομαδα (φιγκο,ροναλντο,ντεκο,,κτλπ)...........................

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα το ματς και το έμαθα τώρα .

 

Χαμός .

 

Αλλά και απόψε με την Ολλανδία να έχει ήδη την πεντάρα επί της Ισπανίας , ίσως δούμε έναν ευρωπαικό τελικό σε λατινοαμερικάνικο έδαφος .

Link to comment
Share on other sites

ο μόνος που δεν έβαλε γκολ σήμερα ήταν ο παλαιόν Πατρών Γερμανός :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: κατά τα άλλα ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι (από τα στατιστικά που είδα) Για αυτό τα νούμερα για το ποδόσφαιρο είναι για το ρέμα  και μου αρέσει που μας τα μοστράρουνε στην οθόνη 

 

 

αυτό με τα στατιστικά πάλι? βλέπω 55 επικίνδυνες επιθέσεις της Βραζιλίας  :confused:  :confused:  :confused:

σε ποιό ματς?

και κατοχή 52% για τη Βραζιλία (μετράνε φαίνεται και το χρόνο μεταφοράς της μπάλας για τις σέντρες μετά τα γκολ και το διάλειμμα του ημιχρόνου υπέρ του γηπεδούχου)

και μην πει κανεις περι δρυός πεσούσης γιατί ούτως ή άλλως ο Παπαδάκης, ο Gene Hackmann, ο Scolari πως-τονε-λένε είναι μάλλον απελέκητο

αλλά έχει δίκιο κι ο Σαβας περί Γκάνας

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.