Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ψήφισμα στο Avaaz.org για τις ασφα-ληστικές εισφορές των μηχανικών !


Recommended Posts

Δηλαδή παίζει ρόλο να μάθουμε αν ανήκει σε κάποια παράταξη ο συνάδελφος που το ξεκίνησε; δηλαδή αν πετύχουμε κατι, θα το καρπωθεί εκείνος και η παράταξη του; (αν υπάρχουν τέτοιες βλέψεις).

 

Μα...ολοι δε θα γλυτώσουμε τις εισφορές όπως και να έχει, αν εισακουστεί; οπότε τι με ενδιαφέρει αν το ξεκινησε ο γιωργος ο μπλε, ο αλέξης ο κόκκινος και πάει λεγοντας.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίζει ρόλο να μάθουμε αν ανήκει σε κάποια παράταξη ο συνάδελφος που το ξεκίνησε; δηλαδή αν πετύχουμε κατι, θα το καρπωθεί εκείνος και η παράταξη του; (αν υπάρχουν τέτοιες βλέψεις).

 

Μα...ολοι δε θα γλυτώσουμε τις εισφορές όπως και να έχει, αν εισακουστεί; οπότε τι με ενδιαφέρει αν το ξεκινησε ο γιωργος ο μπλε, ο αλέξης ο κόκκινος και πάει λεγοντας.

Παιδιά όπως ήδη είπα εγώ το ξεκίνησα ένα βράδυ από το σπίτι μου και δεν ανήκω πουθενά. Αλλά και να άνηκα τι σημασία έχει. Το αίτημα δεν είναι δίκαιο? Δεν αφορά όλους? Υπάρχει κάποιο προσωπικό κέρδος από την υπόθεση? Προφανώς και όχι οπότε μην χάνουμε τον στόχο μας που είναι ένας και ενιαίος. Όπως είπα και πριν όταν το ψήφισμα μπήκε στο forum ανέβηκε πάρα πολύ. Αν έμπαινε και σε ένα κεντρικό σημείο στην πρώτη σελίδα ή στελνόταν κάποιο mail στα μέλη του φόρουμ θα μπορούσε πραγματικά να εκτοξευτεί. Στην τελική αν δεν συμφωνείς δεν ψηφίζεις. Είμαι σίγουρος ότι πολιτικά διαφωνούμε σε πολλά εδώ μέσα μεταξύ μας όπως και σε όλη την κοινωνία γενικότερα. Αυτό όμως τι σχέση έχει με τις αντικειμενικά σχιζοφρενικές και απαράδεκτες ληστρικές εισφορές?? ΚΑΜΙΑ. Θεωρώ λοιπόν χρέος όλων να στηρίξουμε την γενικότερη προσπάθεια που γίνεται (μικρό κομμάτι της οποίας είναι και το ψήφισμα.

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λίγο που μπήκα και το είδα, υπάρχουν πάρα πολλές ψήφοι με νικνειμς , ανώνυμες κ.τ.λ. .... Τι νόημα έχει κάτι τέτοιο δηλαδή να υπάρχουν 5000 υπογραφές από τον Sakis13 τον Mitsos7 κ.τ.λ. ? Μπορείς να βάλεις ό,τι όνομα θέλεις και ένα email...χαίρω πολύ δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως ήδη είπα εγώ το ξεκίνησα ένα βράδυ από το σπίτι μου και δεν ανήκω πουθενά

 

Έλα φίλε πες αλήθεια τώρα... και το 13 στο nik-name σου τι είναι ε::!!

χαχχαχ

 

Αστειεύομαι φυσικά.

 

Συνάδερφε μπράβο σου και άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Γινεται ελεγχος στο mail και δεν μπορεις να το εισαγεις 2η φορα.

 

Δεν λέω ότι ο ίδιος ψηφίζεις δύο φορές. 

 

Αλλά τι εγκυρότητα έχει ένα ηλεκτρονικό ψήφισμα με ψεύτικα ονόματα ?

 

Άσε δε που αν θες βάζεις άλλο email και ξαναψηφίζεις μην τρελαθούμε, όλοι έχουμε από 2-3 email ο καθένας.

 

Και για να μην φανώ αρνητικός, έχω ψηφίσει αλλά μου φαίνεται ανούσιο το όλο πράγμα. Ωραίο θα ήταν να υπογράφαμε με κανονικές υπογραφές ηλεκτρονικά με τα αληθινά μας στοιχεία κάτι που πιστεύω μπορεί να οργανώσει εύκολα το ΤΕΕ αν θέλει. Εισαγωγή κωδικού ΤΕΕ και ψήφος στην ιστοσελίδα του ΤΕΕ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποιο το κόλλημα να βάλει κανείς το πραγματικό όνομα? Μήπως θα έρθει η Γκεστάπο στο σπίτι? Αμα φοβάστε να κλάσετε, δεν χρειάζεται τέτοιους ο κόσμος...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.