Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σε μετωπική σύγκρουση με τους Μηχανικούς οδηγείται η Κυβέρνηση


Engineer

Recommended Posts

εαν στο ιδιωτικο δεν δουλευεις απολυεσαι, στο δημοσιο πρεπει να σε κρατανε..αυτο ειναι αναπτυξη .

 

Εγω λεω καλοκαιρακι αν τους στελνουμε και Μυκονο, Σαντορινι κ σε αλλα νησακια , να παρουν εμπειρια 

 

Η λυση ειναι απλη δεν δουλευεις, απολυεσαι the end..αληθεια οταν πηγαν να γινουν οι αξιολογησεις προσοντων γιατι οι περισσοτεροι κομματικοι, κ τοτε ηταν κ δεξιοι μαλιστα  :smile: ξεθηκωθηκαν μαζι με αλλους συνδικαλιστες οτι κατι τετοιο ειναι ανεπιτρεπτο..

 

κακη αξιολογηση..

Edited by george_RES
Link to comment
Share on other sites

εαν στο ιδιωτικο δεν δουλευεις απολυεσαι, στο δημοσιο πρεπει να σε κρατανε..αυτο ειναι αναπτυξη .

 

Εγω λεω καλοκαιρακι αν τους στελνουμε και Μυκονο, Σαντορινι κ σε αλλα νησακια , να παρουν εμπειρια 

 

Η λυση ειναι απλη δεν δουλευεις, απολυεσαι the end..αληθεια οταν πηγαν να γινουν οι αξιολογησεις προσοντων γιατι οι περισσοτεροι κομματικοι, κ τοτε ηταν κ δεξιοι μαλιστα  :smile: ξεθηκωθηκαν μαζι με αλλους συνδικαλιστες οτι κατι τετοιο ειναι ανεπιτρεπτο..

 

κακη αξιολογηση..

Αν με κάποιο τρόπο εξασφαλιστεί ότι δε θα υπάρχει ρεβανσισμός κάθε φορά που θα αλλάζει η κυβέρνηση και ότι η αξιολόγηση θα είναι  με τα κριτήρια του ιδιωτικού τομέα και μόνο , εγώ συμφωνώ  

Link to comment
Share on other sites

Με τετοια κριτηρια πρεπει να γινει, ιδιωτικου , παραγεις, εχεις τα προσοντα που θελει η δουλεια καλως..

 

Εισαι με βυσμα μεσα, κ δεν παραγεις..απολυση κυριως κ εξω στο ελευθερο επαγγελμα να ιδρωσεις λιγακι..και να ειστε σιγουροι οι ΔΥ υπαλληλοι που αξιζουν θα εχουν οχι μονο καλυτερο μισθο, αλλα θα ειναι κ πιο ευχαριστημενοι για το επαγγελμα τους ωστε να δωσουν οτι χρειαζεται.

 

Οι χαραμοφαηδες, τα βυσματα και οι εργατοπατερες, ας πεινασουν

Edited by george_RES
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα τους αξιολογησει βρε συναδελφε?

Ισως στην Ελλαδα του 2150, αν δεν κυβερναει το δισεγγονο του Τσιπρα, κατι μπορει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα τους αξιολογησει βρε συναδελφε?

Ισως στην Ελλαδα του 2150, αν δεν κυβερναει το δισεγγονο του Τσιπρα, κατι μπορει να γινει.

να πω οτι εχεις αδικο..δεν θα το πω.. :smile:  :smile:

 

Η αξιολογη πρεπει να γινει απο καθαρους τεχνοκρατες ομως εκει..

 

πσ..2150 αισιοδοξο σε βρισκω !!

post-34161-0-00009000-1434405675_thumb.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Στις μικρές κοινωνίες υπάρχει αξιολόγηση από την ίδια την κοινωνία ακόμα και τα φαινόμενα διαφθοράς ανακαλύπονται από την ίδια την κοινωνία , αρκεί να μην έχει ακόμα αλλοτριωθεί στο σύνολό της Εχω την μαρτυρία του ΒΑΣ στο Καλημέρα που έγραψε και επιβεβαίωσε τα γραφόμενά μου , το πως εξυπηρετήθηκε άμεσα  στην Χαλκίδα από ΔΥ και χαριτολογώντας έγραψε ότι το πνεύμα μου κατέλαβε όλο το νησί Για την Κάρυστο δεν συζητώ γιατί εκεί είναι ακόμη μικρότερη η κοινωνία και υπάρχει άμεση εξυπηρέτηση σε όσες υπηρεσίες έχουν απομείνει

 

Μάλιστα γνώρισα εδώ στο φόρουμ από πμ ανιψιό ,  συναδέλφου που ζει στην Κάρυστο ,  που ο άντρας της  ,ΔΥ πέθανε κατά την εκτέλεση του καθήκοντος για να εξυπηρετήσει με πολύ ζέστη συντοπίτη του για να προχωρήσει άμεσα το έργο του Χωρίς να έχει κανένα όφελος και διαθέτοντας επιπλέον χρόνο από την δουλειά  του και λόγο της ζέστης αφού ήταν σε αυτοψία σε δύσκολή περιοχή  , πέθανε 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο οι μικρες κοινωνιες και τα ουζακια καλα ειναι για κοινωνικα σχολια, εγω θελω οπου κ να ειμαι σε οποιαδηποτε συνδιαλλαγη μου με το Ελληνικο κρατος να εχω εξυπηρετηση, δεν θελω να λεω τον υπαλληλο με το μικρο τους κ ουτε κ εκεινοι με το μικρο μου. Εγω τους πληρωνω και παω εκει να κανω την δουλεια μου και αντιστοιχως κ αυτοι την δουλεια τους..

 

Πιστεψτε με η νοοτροπια του Ελληνα υπαλληλου εχει ερθει κ σε ορισμενες πρεσβειες, με την διαφορα οτι οταν τριξεις τα δοντια σου γινονται γατακια και σε εξυπηρετουν απευθειας, για να μην χασουν την μεταθεση.Λοιπον εγω δεν θελω να πηγαινω στην εφορια η στην πρεσβεια και να πρεπει να το γινομαι κακος, θελω τον υπαλληλο να με εξυπηρετει οπως λεει το job description του. απλα κ κατανοητα

 

συλληπητηρια για τον ανθρωπο

Edited by george_RES
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οι δημόσιοι υπάλληλοι κάνουν κακό όχι τόσο με την έννοια ότι είναι τεμπέληδες, αλλά διότι τις ίδιες υπηρεσίες θα μπορούσε να τις κάνει ιδιώτης πολύ πιο φτηνά.

Δηλαδή γιατί να πληρώνουμε (μέσω μισθών) ΔΥ σε απορριμματοφόρα (και οι οποίοι μετά από 6μηνο θα "την κάνουν" σε κανένα γραφείο) και να μην αναλάβει την εργασία ιδιωτική εταιρία, υπό την εποπτεία του δημοσίου;

---------

Όσον αφορά τις μικρές κοινωνίες....καλά αν πάω εγώ στην Κάρυστο για τοπογραφικό θα με γράψει στα παλιά της τα παπούτσια η εκεί Τεχνική Υπηρεσία...στο μιλητό όλοι μεταξύ τους.

Edited by Julius Caesar
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θα  γινει  συμφωνια   5,5  δις  νεα  μετρα   και  όχι  μνημονιο   δοξα  το  θεο  θεε  μου  που  με  εκανες ανοικτοματη 

και  όχι  αυγουλοματη   ,  ουτε  ένα  ευρω  μειωση  κρατικων  δαπανων   ,  όλα  θα  είναι  φοροι   σε 

ελευθερους  επαγγελματιες  και  νοικοκυρια  ,  ιδιωτες    ακινητη  περιουσια  ,  κινητη  ,  η  χωρα   συντομα  θα  γινει  ακατοικητη  για 

ιδιωτες   .    

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.