Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λήγουν οι άδειες των ενεργειακών επιθεωρητών σε μια εβδομάδα - Η επόμενη μέρα


Engineer

Recommended Posts

....

Όσο για τον κύριο Didonis έχω να απαντήσω τα εξής. Ότι διαφωνούμε ιδεολογικά είναι προφανές. ....

 

....  12 και ένα λεπτό αποκλείει την πρόσβαση στους 19800 και επιτρέπει την πρόσβαση σε 200, για εμένα είναι ένα πεσμένο ηλεκτρονικό σύστημα.

...

 

 

.....Θα συνιστούσα να μην αφήνει κανείς κανένα ενεργειακό πιστοποιητικό που θα του ζητήσουν. Να κάνει την επιθεώρηση, να φτιάχνει το xml και την επόμενη να λέει στον ιδιοκτήτη ότι είναι πεσμένο το ηλεκτρονικό σύστημα και προσωρινά δεν μπορεί να το εκδώσει. ....

 

Κύριε Βασίλη θα σου έλεγα να μη βάλεις μεγάλο στοίχημα για το πόσο διαφωνούμε ιδεολογικά.

Το σίγουρο που έχουμε διαφορά είναι αλλού. Στις επαγγελματικές Ηθικές Αρχές. Αν γνωρίζεις τι είναι.

 

Απ ότι καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σου (και ελπίζω να δίνουν λάθος εικόνα) το τραγικό δεν είναι ότι γράφεις αυτά που παράθεσα…

Το τραγικό είναι ότι την παραπλάνηση και το ψέμα προς τον πελάτη σου την θεωρείς κάτι το φυσιολογικό τόσο πολύ που το διατυμπανίζεις και δημόσια.

Όσοι γιατροί παίρνουν φακελάκι έχουν το IQ να μη το γράφουν δημόσια για να είναι διατυπωμένος ο ηθικός αμοραλισμός στο δικό τους το αντικείμενο.

 

Προσωπικά δεν θα ήθελα να είχα ανάλογη αντιμετώπιση από κανέναν επαγγελματία και φυσικά καμία συνεργασία με κυρίους μη «συνάδελφους» αυτού του είδους.

Εσένα που σου φαίνεται φυσιολογικό ας έχεις ανάλογη αντιμετώπιση.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 182
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αν και δεν ασχολούμαι πλέον τοσο πολυ εώς καθόλου θα έλεγα ευχαριστώ τον Βασίλη για τις πληροφορίες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από όσο βλέπω το σύστημα είναι κλειστό για όλους εκτός και εάν μου διαφεύγει κάτι, παρόλο που έχω πετύχει στις εξετάσεις, δεν έχει ενημερωθεί το buildingcert. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον για να περαστούν τα δεδομένα από τη βάση δεδομένων του συστήματος εξετάσεων;

Link to comment
Share on other sites

inspectors control.

Μόνο 60 από τους 200 επιτυχόντες μπορούν να εκδώσουν ΠΕΑ ..

καλό!!

θα μας βάλουν στην ουρά για να εκδώσουμε ΠΕΑ!

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ενημερώθηκε και το σύστημα στο site που σου δίνει τους διαθέσιμους ανά δήμο.

 

Όπως τα μετράω είναι 81 άτομα, δηλαδή έγιναν μόνιμοι το τρομερό ποσοστό 81/20.000= 4 τοις χιλίοις!!!!!

 

Άντε καλές δουλειές να έχετε  :???:  :???:

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Όντως, ενημερώθηκε και το σύστημα στο site που σου δίνει τους διαθέσιμους ανά δήμο.

 

Όπως τα μετράω είναι 81 άτομα, δηλαδή έγιναν μόνιμοι το τρομερό ποσοστό 81/20.000= 4 τοις χιλίοις!!!!!

 

Άντε καλές δουλειές να έχετε  :???:  :???:

81 άτομα σε όλους τους δήμους;

Πολλοί επιθεωρητές δηλώνουν μόνο τον νομό τους, όχι ολόκληρη την Ελλάδα, 205 είναι οι επιθεωρητές.

Μπορεί μερικοί να μην έχουν πληρώσει το παράβολο οπότε δεν είναι ενεργοί αλλά δεν νομίζω να είναι μόνο 81 οι ενεργοί.

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.