Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

εμφυλιοπολεμικές επικίνδυνες καταστάσεις που θα διχάσουν για μεγάλο διάστημα και θα αφήσουν τραύματα οικονομικά και κοινωνικά για μεγάλο διάστημα χωρίς κανένα (κατά τη γνώμη μου) προσδοκώμενο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Ζούμε τις "τελευταίες καλές εποχές" (ή όπως αλλιώς θέλει να το πει ο καθένας) των ΜΜΕ.

Κι αυτό το ξέρουν και τα ίδια.....

Σε μικρό χρονικό διάστημα και με ειλημμένη την απόφαση της κυβέρνησης να εφαρμοστεί ο ισχύων νόμος θα κληθούν να καταβάλλουν, τόσο τους φόρους που δεν πληρώνουν, όσο και τα "δικαιώματα" για τις τηλεοπτικές συχνότητες (κάποια εκατομμύρια ευρώ για το καθένα0......

Κι αυτό επίσης το ξέρουν και τα ίδια......

Σε δύο με τρία χρόνια από σήμερα θα υφίστανται ΜΟΝΟ δύο ιδιωτικά τηλεοπτικά κανάλια κι αυτά συρρικνωμένα.

Κι αυτό επίσης το ξέρουν......

Σε δύο με τρία χρόνια από σήμερα θ' απασχολείται στα ιδιωτικά τηλεοπτικά κανάλια ΜΟΝΟ το 20% των σήμερα απασχολούμενων.

Κι αυτό επίσης το ξέρουν......

 

Οπότε, οι "σώφρονες" δεν ψάχνουν αλλού την εξήγηση του "φαινομένου" που βιώνουμε......

Εκτός των υπολοίπων "παίζεται" το μέλλον τους! Και των μέσων! Και των ακριβοπληρωμένων στελεχών τους!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

όσο και τα "δικαιώματα" για τις τηλεοπτικές συχνότητες......

 

Ποιά δικαιώματα για τις τηλεοπτικές συχνότητες; Τα κανάλια νοικιάζουν συχνότητες μέσω ενός παρόχου, της Digea Α.Ε. Είμαστε στην ψηφιακή εποχή τώρα.

Edited by GabeR
Link to comment
Share on other sites

@didonis: αν δεν παινέσεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει  :grin:  :grin:  :grin:..

 

Δεν έχεις άδικο φίλε μου αλλά στην τελική δεν είναι σπίτι μου… νομίζω είναι περισσότερο σπίτι μας.

 

Επίσης και πέρα από κάθε πλακίτσα στο δημοψήφισμα εδώ έχω 100% την βεβαιότητα ότι κανένας μα κανένας δεν αλλάζει αποτελέσματα και δεν υπάρχουν συμφέροντα να γίνει αυτό…  

πουθενά αλλού δεν έχω αυτή την βεβαιότητα.

 

Θα θεωρούσα δε ότι οι πιθανότητες του ότι βγει εδώ θα είναι κοντά και στο τελικό αποτέλεσμα αν είχε προβλεφτεί να μπει ως επιλογή και το θα κάνω αποχή ή άκυρο και την δυνατότητα να μπορεί ο καθένας που έχει ψηφίσει να αλλάξει την επιλογή μέχρι και αργά το βράδυ του Σαββάτου.

Όλο αυτό όμως δεν αναιρεί το βασικό πλεονέκτημα που υπάρχει εδώ. Δεν έχει γαργάλημα το αποτέλεσμα.

 

500 περίπου άτομα έως τώρα που ψήφισαν εδώ δεν είναι αμελητέο στατιστικό δείγμα συνεκτιμώντας ότι έχει και πανελλαδική κατανομή.

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο με τρία χρόνια από σήμερα θα υφίστανται ΜΟΝΟ δύο ιδιωτικά τηλεοπτικά κανάλια κι αυτά συρρικνωμένα.

 

Σε δύο με τρία χρόνια από σήμερα θ' απασχολείται στα ιδιωτικά τηλεοπτικά κανάλια ΜΟΝΟ το 20% των σήμερα απασχολούμενων.

 

Άμα πέσει τόσο πολύ ο τζίρος από τις διαφημίσεις, τότε σε δυο τρία χρόνια τα πράγματα θα είναι τραγικά.

 

(Προς Didonis: Προσπάθησα να το βάλω στο περιεχόμενο του προηγούμενου μηνύματος, αλλά κάτι πήγε στραβά στο editing και μου βγήκε καινούργιο. Συγγνώμη. Πάλι καλά που μπήκε το δικό σου ανάμεσα και δεν έβαλα πάλι διαδοχικά μηνύματα. :smile: )

Edited by GabeR
Link to comment
Share on other sites

 

 

500 περίπου άτομα έως τώρα που ψήφισαν εδώ δεν είναι αμελητέο στατιστικό δείγμα συνεκτιμώντας ότι έχει και πανελλαδική κατανομή.

Ναι, αλλά, (σχεδόν) όλοι είναι μηχανικοί, και οι περισσότεροι σε (σχετικά) νέα ηλικία.

Τι σχέση έχει το φόρουμ με την κοινωνία;

Link to comment
Share on other sites

@didonis: καλά για το 'παίνεμα' πλάκα κάνουμε εννοείται.

 

τώρα για τη δημοσκόπηση του michanikos πιστεύω ότι είναι για ξεκάθαρα εσωτερική κατανάλωση. Για να έχει μια δημοσκόπηση εγκυρότητα χρειάζεται διαστρωμάτωση επαγγελματική, ηλικιακή, μορφωτικού επιπέδου κλπ. Εδώ μέσα όλοι πάνω κάτω σε όλα αυτά κοντά είμαστε. Μόνο το πανελλαδικό έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.