Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χαλαρή κουβέντα - ψηφοφορία.


AMHxaNos

Χαλαρή κουβεντα: ανοιχτό ή κλειστό?  

69 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Το 'Χαλαρή κουβέντα' να ανοίξει ή να μείνει κλειστό? Ψηφίστε.

    • ΝΑΙ αν θέλετε να ξανανοίξει
      52
    • ΟΧΙ αν θέλετε να παραμεινει κλειστο
      17


Recommended Posts

Το iq της κυβέρνησης πόσο ειναι πάνω κάτω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

100 +/- 20 . Σε αφήνω να επιλέξεις μόνος σου ποιοί είναι στο 120 και ποιοί στο 80

Link to comment
Share on other sites

Ωχ θα πιάσουμε τα μπιλοζήρια τώρα (below zero you know what I mean)

 

Υ.Γ. Υπάρχει iq αρνητικό?

 

 

Υ.Γ.2  Καληνύχτα από μακρυά (Νιγηρία μεριά)

 

Σήμερα επισκέφτηκα ένα "καταπληκτικό" μέρος στο Λάγκος, όνομα και πράμα. Όποιος έρθει κατά δώ μη παραλείψει να πάει. Λέγεται Απαπα (Απαπαπαπαπααπα....) :mrgreen:

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Γήπεδο.

...

Οχι. Αυτό πάει πολύ. Η εκτόνωση στο γήπεδο είναι άλλο πράγμα, καφρίλα* σκέτη. Οχι τέτοια* εδώ.

Εγώ με το χαλαρή κουβέντα καταλάβαινα αυτά που έγραφα στο #28. Είχα σκεφτεί μάλιστα να ανοίξω θέμα για αντιπερισπασμό, κάτι για γυναίκες και το (μη) ντύσιμο αλλά με πρόλαβαν...

Για τα άλλα (σημαντικά) που αναφέρεις πολύ ευχαρίστως να συζητήσουμε στο 'Χαλαρή κουβέντα' όταν ανοίξει.

 

Professor #30,

I am stunned, δηλαδή OK με το highjacking? μήπως το παρατραβάμε?

Εδώ https://www.proboards.com/ μπορεί ο καθενας να δημιουργήσει forum τζάμπα και μάνι-μάνι και στο πιτς-φυτίλι.

 

 

_________________________________________________________

*εκτός και αν πρόκειται για Ολυμπιακό Βόλου.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Υπάρχει iq αρνητικό? Φίλης

 

Για τα άλλα (σημαντικά) που αναφέρεις πολύ ευχαρίστως να συζητήσουμε στο 'Χαλαρή κουβέντα' όταν ανοίξει. Γιατί όχι; Απλώς νοιώθω ότι το πουλάκι πέταξε. Και ότι δεν θα ξανάρθει ούτε του χρόνου.

Edited by Konstantinos IB
Link to comment
Share on other sites

OK εδώ στο 'Κουβεντα' αλλά σε άλλο thread.

Ας αφήσουμε αυτό το θέμα μόνον για την ψηφοφορία για το άνοιγμα του subforum 'Χαλαρή κουβέντα'.

Link to comment
Share on other sites

:smile: μια ακόμα απόδειξη ότι χρειάζεται η κουβέντα (χαλαρή ή μη) είναι το ότι, το νήμα, φαίνεται να μεταβάλλεται σιγά-σιγά σε καφενείο  :smile:

 

btw : ας αναρωτηθούν κι αυτοί που βάζουν θέμα IQ για άλλους, αν διαθέτουν πράγματι το IQ που νομίζουν ότι έχουν !

Δεν θέλω να θίξω, αλλά το IQ δεν είναι απόλυτο κριτήριο και επιπλέον εξαρτάται από το πεδίο που εφαρμόζεται.

Πχ. όλοι οι επικριτές των πολιτικών δεν διαθέτουν οπωσδήποτε μεγαλύτερο IQ από τους επικρινόμενους απλά και μόνο επειδή κάθονται αναπαυτικά στην (κουνιστή) τους πολυθρόνα και κρίνουν ανάλογα με το τι τους αρέσει ή όχι.

Πίσω από την επιφάνεια υπάρχουν και άλλα που δεν γνωρίζουν ή δεν καταλαβαίνουν κι όμως βγάζουν συμπεράσματα. Αυτό και μόνο δείχνει χαμηλό IQ !

Προσωπικά δεν νομίζω ότι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, το IQ των βουλευτών είναι χαμηλό. Μάλιστα, θάλεγα ότι, είναι αρκετοί αυτοί που έχουν πολύ υψηλότερο IQ από πολλούς από εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα IQ,αλλά ηθικής και παιδείας. Ένας ηθικός άνθρωπος με χαμηλό IQ το πιθανότερο είναι να πέσει θύμα. Απεναντίας ένας "εκατοπενηντάρης" είναι ικανός να σε "ξαφρίσει" όχι μόνο χωρίς να το καταλάβεις,αλλά με την βοήθειά σου.

 

Στην παραπάνω ψηφοφορία έδωσα ένα όχι. Καλύτερα το φόρουμ να επανέλθει στον παλαιό του τεχνικό χαρακτήρα.

 

Μάλιστα, θάλεγα ότι, είναι αρκετοί αυτοί που έχουν πολύ υψηλότερο IQ από πολλούς από εμάς.

 

+1

 

Θα προσέθετα οτι είναι και πιο τσαμπουκαλεμένοι και αδίστακτοι.

Link to comment
Share on other sites

:smile: μια ακόμα απόδειξη ότι χρειάζεται η κουβέντα (χαλαρή ή μη) είναι το ότι, το νήμα, φαίνεται να μεταβάλλεται σιγά-σιγά σε καφενείο  :smile:

 

btw : ας αναρωτηθούν κι αυτοί που βάζουν θέμα IQ για άλλους, αν διαθέτουν πράγματι το IQ που νομίζουν ότι έχουν !

Δεν θέλω να θίξω, αλλά το IQ δεν είναι απόλυτο κριτήριο και επιπλέον εξαρτάται από το πεδίο που εφαρμόζεται.

Πχ. όλοι οι επικριτές των πολιτικών δεν διαθέτουν οπωσδήποτε μεγαλύτερο IQ από τους επικρινόμενους απλά και μόνο επειδή κάθονται αναπαυτικά στην (κουνιστή) τους πολυθρόνα και κρίνουν ανάλογα με το τι τους αρέσει ή όχι.

Πίσω από την επιφάνεια υπάρχουν και άλλα που δεν γνωρίζουν ή δεν καταλαβαίνουν κι όμως βγάζουν συμπεράσματα. Αυτό και μόνο δείχνει χαμηλό IQ !

Προσωπικά δεν νομίζω ότι, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, το IQ των βουλευτών είναι χαμηλό. Μάλιστα, θάλεγα ότι, είναι αρκετοί αυτοί που έχουν πολύ υψηλότερο IQ από πολλούς από εμάς.

 

Νόμιζα ότι κάνουμε χαλαρή κουβέντα! Μην το αναλύετε γιατί παύει να είναι χαλαρή  :smile:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι μηχανικοί....

Δεν ξέρω κατ πόσο μετράει η γνώμη μου μιας και δεν είμαι μηχανικός και έχω και μία μικρή διστακτικότητα αν θα πρέπει να πω την γνώμη  αλλά μετά σκέφτομαι.... Τι στο καλό, συμμετάσχω  κάτι χρόνια στο φόρουμ δεν θα πω την γνώμη μου;

 

Καταρχάς είμαι θυμωμένος...που εν έτη 2015 υπάρχουν κάποιοι που σκέφτονται την φίμωση της πολιτικής ανταλλαγής απόψεων με πρόφαση τον τσακωμό.

 

Σε λίγο καιρό με την ίδια λογική θα απαγορεύσουμε τις πολιτικές συζητήσεις και στον έξω κόσμο όπου συναθροίζονται άνθρωποι ....

Ε Λ Ε Ο Σ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.