Μετάβαση στο περιεχόμενο

Word - διάφορες απορίες


sundance

Recommended Posts

Cna δε γίνεται αυτό που λες στο 2007. Βρήκα όμως άλλη λύση. Άλλαξα την κατεύθυνση κειμένου. Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χρησιμοποιώ το Acrobat για τη μετατροπή πολυσέλιδων κειμένων doc σε pdf, προκειμένου να τα εκτυπώσω σε αντίστοιχο κατάστημα, χωρίς να χάσω τη μορφοποίησή τους στο office του καταστήματος.

 

Σήμερα παρατήρησα ότι, οι σελίδες του pdf περιλαμβάνουν λιγότερες σειρές από εκείνες του doc, με αποτέλεσμα να αυξάνεται ο συνολικός αριθμός σελίδων. Άνοιξα τις επιλογές, διαπίστωσα ότι το μέγεθος της σελίδας δεν ήταν Α4, το διόρθωσα σε Α4 αλλά και πάλι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

 

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει και πώς αντιμετωπίζεται αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα έχωβάλει περίγραμμα στην σελίδα και έχω επικέξει να εφαρμοστεί από την άκρη της σελίδας, όταν πάω να το εκτυπώσω την τελευταία γραμμή του πίνακα δεν μου την εμφανίζει, πειράζω τα περιθώρια αλλά δεν γίνεται κάτι. Ξέρει κανείς το πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Acrobat για τη μετατροπή πολυσέλιδων κειμένων doc σε pdf, προκειμένου να τα εκτυπώσω σε αντίστοιχο κατάστημα, χωρίς να χάσω τη μορφοποίησή τους στο office του καταστήματος.

Δόκίμασε να χρησιμοποιήσεις τον εκτυπωτή που λέγεται Adobe PDF. Πρέπει να έχει εμφανιστεί με την εγκατάσταση του προγράμματος

@1975

Μήπως είναι εκτός ορίων εκτύπωσης του εκτυπωτή?

Link to comment
Share on other sites

@slalom

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και συμβουλή.

Δυστυχώς, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο ακριβώς, αν και οι ρυθμίσεις του εκτυπωτή pdf είναι σωστές (Α4 κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το doPDF v6 για την μετατροπή αρχείων σε pdf και μόνο σε ένα κατάλογο που έγραφα με το QuarkXpress Passport υπήρξε αντίστοιχο πρόβλημα.

Άλλαξα ορισμένες διαστάσεις στα περιθώρια εκτύπωσης και λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ακουστε τι κουλο προβλημα εχω.

Χρησιμοποιω το Word 2007 και δεν μπορω να εισαγω αριθμο σελιδων σε μια 15σελιδη εργασια.

Παω στο insert > page number επιλεγω καποιο στυλ (τα οποια δεν ειναι ενα σωρο οπως τα ξερουμε αλλα 1-2) και το μονο που γινεται ειναι να ανοιγει στο κειμενο τα Header και Footer για επεξεργασια και να μην εμφανιζεται πουθενα αριθμος σελιδων.

 

Εχετε να μου δωσετε καποια λυση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Σε αντιγραφή κειμένων σε φύλλο word εμφανίζεται μιά μαύρη κουκίδα (βλέπε συνημμένο).

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Ευχαριστώ.

προβλημα copy paste.docx

Edited by HQ7
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.