Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση άδειας ενεργειακών επιθεωρητών έως 30-6-16


andkour

Recommended Posts

Όπως σεβαστήκαμε το νόμο για τους επιτυχόντες όσο καιρό είχαμε αποκλειστεί, έτσι εύχομαι να σεβαστούν και εκείνοι πλέον την παράταση των αδειών μας.

Τίποτα λιγότερο ή περισσότερο..

Ο αγωνας που κανανε (για να μην τον χαρακτηρισω) ωστε να αποτραπει η οποια αλλη παραταση στους μη επιτυχοντες στις εξετασεις, μονον αυτο δε δειχνει...

Φυσικα ο μονος καημος ηταν να μην ξαναμπουμε στην αγορα εργασιας εμεις...

Για επαναφορα των ΠΕΑ στις μισθωσεις (κατι που θα αυξανε τον ογκο εργασιας) ουτε λογος...

Κοιτα να δεις πως λεγεται αυτο... Μου διαφευγει η λεξη...

 

Α ναι, κομπλεξ... Θυμηθηκα...

  • Upvote 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα σας πω ενα ωραιο:

Σε μια  Εθνικη τραπεζα στο Περιστερι στις 29/10 που ηταν "πίττα" στα παπούδια που περιμεναν συνταξεις μπηκε  συναδερφος  και μοιραζε καρτες σε ολους οτι "τα κανει ολα και συμφερει"..Ενεργειακα με 50 ευρω και αυθαιρετα με 300..Οσπου εφτασε η σειρα να δωσει σε μια φιλη μου που ηταν εκει.Αυτη του ειπε οτι δεν τη χρειαζεται γιατι κανει κι αυτη την ιδια δουλεια...Και της απαντησε οτι σιγουρα θα τη  χρειαστει για να της λυνει τις αποριες...

Εχουμε κόψει περα εντελως......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

...η σειρα να δωσει σε μια φιλη μου που ηταν εκει....

ειλικρινά ελπίζω να την έχει την κάρτα η φίλη σου ... 

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω ενα ωραιο:

Σε μια  Εθνικη τραπεζα στο Περιστερι στις 29/10 που ηταν "πίττα" στα παπούδια που περιμεναν συνταξεις μπηκε  συναδερφος  και μοιραζε καρτες σε ολους οτι "τα κανει ολα και συμφερει"..Ενεργειακα με 50 ευρω και αυθαιρετα με 300..Οσπου εφτασε η σειρα να δωσει σε μια φιλη μου που ηταν εκει.Αυτη του ειπε οτι δεν τη χρειαζεται γιατι κανει κι αυτη την ιδια δουλεια...Και της απαντησε οτι σιγουρα θα τη  χρειαστει για να της λυνει τις αποριες...

Εχουμε κόψει περα εντελως......

 

 

Πάντως, άσχετο με το θέμα, έχω ακούσει οτι στην Ιαπωνία επειδή οι άνθρωποι αφιερώνουν όλο τους το "είναι" στην δουλειά, η εργασία τους και το επάγγελμά τους είναι το παν. Λένε αν σου προσφέρουν επαγγελματική κάρτα πρέπει να την αγγίξεις προσεκτικά και να την πάρεις από τον άλλον και με τα δυο σου χέρια, αν το κάνεις βιαστικά ή δεν το κάνεις καθόλου είναι προσβολή για τον άλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχα την τύχη να γνωρίσω τέτοιο συνάδελφο.

Μόνον άκουγα από υποψήφιους πελάτες πως βρήκαν κάποιο φτηνότερο από μένα, σε αυτά τα επίπεδα τιμών.

Και οπότε τους ζητούσα το τηλ του για να συνεργαστούμε, δε μου το έδιναν.

 

Είναι πραγματικά χρήσιμο ένα τέτοιο είδος συναδέλφου στον περιγυρο σου... Παίρνεις τη δουλειά στην τιμή που θέλεις, του τη δίνεις, μαζί με όλες τις ευθύνες και αρμοδιότητες, του πετάς και ένα ξεροκομματο και του τρέχουν τα σάλια σαν το πεινασμενο αδεσποτο... Αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμος είναι έννοιες άγνωστες...

 

Λαμβάνουν της συμπεριφοράς που τους αξίζει.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρέψουμε στο νήμα, άκουσα πως το πολυνομοσχέδιο θα ψηφιστεί προς το τέλος της εβδομάδας, έχει κανείς κάποια άλλη πληροφορία?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έδωσε εξετάσεις και πέτυχε καλά έκανε.

 

Όποιος όχι καλά θα κάνει να δώσει γιατί θα ζει συνέχεια παρακαλώντας για κάποια παράταση...

 

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΣΟ ΣΤΑ ΠΕΑ ΤΩΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΩΝ....!

 

ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΑΕΡΙΤΖΗΔΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΕΑ ΜΕΣΩ "GOOGLE EARTH"

 

 

(Υ.Γ.: Δεν έχω δώσει εξετάσεις).

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρέψουμε στο νήμα, άκουσα πως το πολυνομοσχέδιο θα ψηφιστεί προς το τέλος της εβδομάδας, έχει κανείς κάποια άλλη πληροφορία?

Σύμφωνα με την πρόταση η δεύτερη συζήτηση του νομοσχεδίου στις επιτροπές, θα συνεχιστεί την ερχόμενη Δευτέρα, στις 2.00 μμ με φορείς, ενώ στις 6.00 το απόγευμα θα γίνει η τρίτη συνεδρίαση. Την Τετάρτη στις 3.00 μμ θα γίνει η επεξεργασία του σε Β' ανάγνωση, και την Πέμπτη θα συζητηθεί και θα ψηφιστεί, το βράδυ, από την Ολομέλεια.

 

http://www.capital.gr/story/3076819

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Διδόνη το έχεις βάλει το αρχείο στο φορουμ?

 αμέ... εδώ και πολλούς αιώνες.... (το 2014 δηλαδή)

 

 

Ενέργεια Περιβάλλον & Κτίριο - Κατάρτιση Ενεργειακά

 

με έχουν ενημερώσει ότι το έχουν βάλει και μερικά περιφερειακά ΤΕΕ... 

 

έχει ενσωματωμένη δυνατότητα να το βάλεις και σε δικό σου σάιτ αρκεί να μη ζητάς λεφτά για αυτό ... 

 

bb83346d01af70c115625966f1f8db2f.png

 

 

Edited by Didonis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.