Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση καταβολής των ασφαλιστικών εισφορών Β΄εξαμήνου 2015 του ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Παιδιά έκτακτο!!

Μόλις επικοινώνησα με τον πατέρα μου που πήρε τηλέφωνο στο ΤΣΜΕΔΕ (βρίσκομαι εκτός Αθηνών όπως έχω ξαναπεί). Του είπαν πως δόθηκε παράταση μέχρι 16/2/16....Αυτό από ΤΣΜΕΔΕ ήταν κατηγορηματικοί και είπαν ότι θα ακολουθήσει ανακοίνωση

Προσωπικά δεν θα τον στείλω να πληρώσει τώρα, δεν θα περιμένω πότε θα γράψει ο "προγραματιστής" μία σειρά ανακοίνωση στην σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ.

και εγώ θα ακούσω την συμβουλή του φίλου Ικαρου και θα πράξω το ίδιο Και γενικά συμφωνώ με τις απόψεις του moon Loop Και εγώ βλέπω την δουλειά μου ανεξάρτητα από τα προβλήματα και το αν έχει χρήματα ή όχι , αλλά με την χαρά του να δημιουργείς έργο και θα την έκανα ακόμα και αν πλήρωνα για αυτό 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

@zio7

δεν γουστάρεις το μηχανιλικι φιλε σορρυ.

 

γουσταρεις τα φραγκα που ΕΙΧΕ το μηχανιλικι στην Ελλαδα του 60-70-80-90-00.

 

δουλευω από το 1999,

εχω δουλεψει και σε καλες συνθηκες

 

Αν δούλευα και εγώ από το 1999 και προλάβαινα ειδικά τις χρυσές εποχές 2004-2007 για τους πολιτικούς μηχανικούς και έβγαζα τα λεφτά που υπονοείς ότι ήταν το όνειρο μου για να γίνω μηχανικός (λες και είναι κακό!!!) θα το έπαιζα και εγώ χομπίστας και χωρίς άγχος για το αν θα δώσει το ΤΣΜΕΔΕ παράταση για τις ασφαλιστικές εισφορές που «ματώνω» για να πληρώσω. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς όποιον γνωρίζει , για να πληρώσει κάποιος μέσω internet banking ποιο iban χρησιμοποιεί για την μεταφορά;

Link to comment
Share on other sites

Για την ΕΤΕ, έχει ειδική πληρωμή για τις εισφορές ελεύθερων επαγγελματίων ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ. Κάνε αναζήτηση από τις πληρωμές.

 

Νομίζω κάτι αντίστοιχο ισχύει και για την Attica.

 

Για άλλες τράπεζες δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα απ' όσο ξέρω.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Nαι μιλάω για άλλη τράπεζα και από ότι βλέπω δεν έχει τέτοια δυνατότητα σύνδεσης με το ΤΣΜΕΔΕ. Κατά συνέπεια δεν μπορεί κλαποιος να μεταφέρει χρήματα μέσω λογαριασμού άλλης τράπεζας απ'ότι καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

zio χομπιστα να πεις αλλον

 

το ποσο ματωνω και το τι κανω για να τα βγαλω περα  το ξερω εγω και μονο

 

αντε για να μην αρχισω να σε λεω και γω καλοπερασακια και κακομαθημενο επειδή δεν σου πηγαν όλα όπως στα ελεγε ο μπαμπακας!

Edited by MoonLooP
Link to comment
Share on other sites

MoonLoop αν μπορείς να πας προς τα πίσω θα δεις ποιος χαρακτήρισε ποιόν οκ? Έκανα ένα σχόλιο για εμένα και εσύ έγραψες 

 

 

δεν γουστάρεις το μηχανιλικι φιλε σορρυ.

γουσταρεις τα φραγκα που ΕΙΧΕ το μηχανιλικι στην Ελλαδα του 60-70-80-90-00.

 

οπότε άσε τα περί θα αρχίσω να λέω και εγώ... 

 

τέλος από εμένα σε αυτό το θέμα

Edited by zio7
Link to comment
Share on other sites

Nαι μιλάω για άλλη τράπεζα και από ότι βλέπω δεν έχει τέτοια δυνατότητα σύνδεσης με το ΤΣΜΕΔΕ. Κατά συνέπεια δεν μπορεί κλαποιος να μεταφέρει χρήματα μέσω λογαριασμού άλλης τράπεζας απ'ότι καταλαβαίνω...

 

Μπορείς να το κάνεις.

Π.χ. από την ALPHA καταθέτεις τα χρήματα σε ειδικό ΙΒΑΝ της ΕΤΕ που αφορά το ΤΣΜΕΔΕ.

Δες εδω το Β ή το συνημμένο όπου σου έχω σημειώσει το θέμα (είναι το ίδιο με το προηγούμενο link που έδωσα)

post-2272-0-96903500-1452859653_thumb.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις.

Π.χ. από την ALPHA καταθέτεις τα χρήματα σε ειδικό ΙΒΑΝ της ΕΤΕ που αφορά το ΤΣΜΕΔΕ.

Δες εδω το Β ή το συνημμένο όπου σου έχω σημειώσει το θέμα (είναι το ίδιο με το προηγούμενο link που έδωσα)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, βεβαια προκύπτει μαλλον οτι αν κάποιος πληρώσει με αυτόν τον τροπο αύριο που ληγει το ειδοποιητηριο θα θεωρηθεί οτι το έκανε εκπροθεσμα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.