Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα "Ενίσχυση της Αυτοαπασχόλησης Πτυχιούχων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης"


Recommended Posts

Πραγματι η δαπανη αυτη επιδοτειται.

Αλλα θεωρω πολλα τα 1350Ε για ενα προυπολογισμο κατω των 25000Ε.

 

Το επιχειρηματικο πλανο, ειναι μια βλακεια και μιση.

Πανω απο 1 σελιδα δεν ειναι.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Τόσο απλό είναι για τις επιδοτήσεις; 

Γιατί τα κλασικά επιχειρηματικά πλάνα που έχω δει εγώ έχουν δουλίτσα 

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι προγραμματα εχω δει ειναι το πολυ 10 σελιδες.

Και στην ουσια περιγραφουν την παραγωγικη διαδικασια και τις επιθυμητες δαπανες, με μπολικη σαλτσα.

 

Σε προγραμμα στο οποια ειχα υπαχθει, τωρα ειδα το επιχειρηματικο πλανο και ειναι 3/4 της σελιδας.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχω δει κι εγώ καμιά 10αριά σελίδες. 

 

Υπάρχουν και πρότυπα business plan αν ψάξει κανείς στο net. Συνήθως έχει και το office πρότυπα ώστε να έχεις ένα μπούσουλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι αν λάβεις υπόψην ότι θα γράψουν c/p απο παλαιά "προγράμματα". Πάντως χωρίς ανεργία και πρόσληψη προσωπικού όσοι κάνουν με ήδη στημένα γραφεία απλά θα πάνε στο κουβά οπότε τσάμπα και οι επενδυτικές προτάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε το πρόγραμμα και θα δείτε ότι τα 350,00€ που ζητάνε είναι πάρα πολλά γιατί υπάρχει και η περίπτωση να μην εγκριθείς.

Τα πράγματα είναι πολύ απλά, αν δεν έχεις πολύ δουλειά κάθεσαι και το κάνεις μόνος σου, αν έχεις πάρα πολύ δουλειά το ζυγίζεις.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

MK-ATM σου είπανε 350+1000=1350 ή 350+650=1000;

Γιατί μόνο 1000€ επιδοτεί το πρόγραμμα για σύμβουλο.

Αν σου είπανε το πρώτο, τα 350€ τα βάζεις εσύ μπροστά και δεν τα παίρνεις πίσω αν επιδοτηθείς.

 

Alej +1, απλώς αυτό όπως το γράφεις "υπάρχει και η περίπτωση να μην εγκριθείς" είναι υπεραισιόδοξο, γιατί η περίπτωση αυτή είναι απλά η πιθανότερη. Άμα δεις τον προϋπολογισμό, πανελλαδικά θα πάρουν επιδότηση γύρω στους 2.000. Οι αιτήσεις θα είναι >10.000...

Edited by stat
Link to comment
Share on other sites

Συνολική αμοιβή 1350 ευρώ, τα 350 για να σου καταθέσουν φάκελο και τα υπόλοιπα 1000 για να τρέξουν τον φάκελο ΑΝ εγκριθείς, τα οποία είναι φιξ επειδή μέχρι τόσα επιδοτεί το πρόγραμμα. Ρώτησα και σε άλλο γραφείο και μου είπαν την ίδια τιμή και ότι πάνω κάτω όλοι με αυτές δουλεύουν 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.