Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα "Ενίσχυση της Αυτοαπασχόλησης Πτυχιούχων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης"


Recommended Posts

Αν πραγματι οι θεσεις για Ελ.Επαγγελματιες ειναι 2200 συνολικα (ή 3000)...μου ειπε ενας συμβουλος οτι στην περιοχη Θεσσαλιας- Ηπειρο-Κεντρικη Μακεδονια αντιστοιχουν 800. Οπότε ή ανεργος ήΤζοκερ!

 

Τα ποσά για Μακεδονία είναι μεγαλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με γραφείο που αναλαμβάνει φακέλους, μου είπαν ότι απαγορεύεται η συστέγαση και πως ο φάκελος θα απορριφθεί κατευθείαν, μόνο η περίπτωση που υπάρχουν αρχιτεκτονικά σχέδια του ακινήτου που να δείχνουν ότι ένα διαμέρισμα πχ έχει 2 ξεχωριστές εισόδους για κάθε έναν από τους συστεγασμένους μπορεί να εγκριθεί ο φάκελος. Επίσης μου είπαν ότι αν σου κάνουν επειχηρηματικό σχέδιο αυτοί θα πάρεις την μέγιστη μοριοδότηση γι'αυτό απ'ότι αν το γράψεις μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

350€ για την κατάθεση του φακέλου συμμετοχής και 1000€ στη συνέχεια μετά την έγκριση για την παρακολούθηση του φακέλου και την σύνταξη της διαδικασιας για να πάρεις τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

350€ για την κατάθεση του φακέλου συμμετοχής και 1000€ στη συνέχεια μετά την έγκριση για την παρακολούθηση του φακέλου και την σύνταξη της διαδικασιας για να πάρεις τα χρήματα

sorry αλλα δεν αντεξα

...350 + 1000....!!!!

Καντε εσεις μηχανικάρες ...ΠΕΑ και βεβαιωσεις και αυθαιρετα με 100-200-500 ευρω!!!! (και εγω μαζι με σας)

Edited by gio
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν τα λες και πολλά. Τα 1000 δεν είναι σίγουρα. Μόνο αν εγκριθεί το σχέδιο. Τα παίρνουν από το πρόγραμμα. Κάτι σαν τα 250 του εξοικονομώ.Απλά  πάνε πρώτα στον επενδυτή.

Τα 350€ για σύνταξη του σχεδίου νομίζω ότι είναι απλά καλούτσικα. Αν και φαντάζομαι ότι έχουν φασόν επενδυτικά σχέδια. Πχ για όλους τους μηχανικούς το ίδιο. Νομίζω πάντως ότι ένας μηχανικός μπορεί να υποστηρίξει πολύ καλύτερα το επενδυτικό του σχέδιο από ότι  κάποιος άσχετος με το επάγγελμα.

 

Τώρα το ότι εμείς έχουμε ρίξει τόσο τις τιμές, δεν μας φταίει κανείς αλλός..

Edited by *olga*
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.