Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση Εξόφλησης Ειδοποιητηρίων ασφαλιστικών εισφορών των Μηχανικών Β Εξαμήνου 2015


george68

Recommended Posts

οι δικηγόροι ΤΟΧΟΥΝ

 

μου φαίνεται οτι  ΕΧΤΡΑ  πληρώνουν από παράβολα σε δίκες υπερ ταμείου όλο το χρόνο τους τα ΑΦΑΙΡΟΥΝ από ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ

 

 

δλδ πως πληρώνουμε εμείς για ΤΣΜΕΔΕ από άδειες και 4178......αυτά τα ποσά να μας τα αφαιρούσαν απο εσιφορές κάθε έτος

 

 

Δεν σου φαίνεται, έτσι ακριβώς είναι!! Και το πληρώνει ο πελάτης μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι ετσι ειναι.

Το ιδιο και οι συμβολαιογραφοι.

 

Συμβολαιογραφος μου ελεγε οτι παλιοτερα που ειχε πολλα συμβολαιο δεν πληρωνε καθολου ασφαλιστικες εισφορες. Ηταν πλήρωμενες ηδη απο τις κρατησεις για καθε συμβολαιο.

Τωρα τις φαινονται πολλα τα 2000Ε που δινει το χρονο..!!

 

 

Εκει ειναι και η προσωπικη μου διαφρωνια με τις κρατησεις υπερ ΤΣΜΕΔΕ.

Αν αφαιρουνταν απο τις εξαμηνιες εισφορες θα ημουν απολυτα συμφωνος.

Ελπιζω, αν περασει το Νομοσχεδιο Κατρουγκαλου, να καταργηθουν αυτες οι γελοιες εισφορες υπερ ΕΜΠ & ΤΣΜΕΔΕ.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο.

Να συμψηφιζοντουσα, να πληρωνουμε και για καθε ΠΕΑ που λεει ο λογος.

Να εχουν καποιο αντικρυσμα και τα 50αρικα που δινουμε για το 4178

Συναδελφος με 2 τακτοποιησεις το μηνα, 25 ετησιως σκαει 1.250€ μονο σε πορους υπερ ΤΣΜΕΔΕ χωρις το παραμικρο αντικρυσμα, συν τις εισφορες του...

 

Ξερω ξερω... ειναι υποχρεωτικα απο το Νομο κλπ κλπ κλπ 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά ρε παιδιά γιατί τα λέμε μεταξύ μας?
Γιατί ποτέ δεν αποτέλεσαν αιτήματα του κλάδου?
Γιατί με τόση ευκολία "ρίχνεται" ο κλάδος από τους ίδιους του τους εκπροσώπους?

Πώς το ΕΤΑΑ δεν έχει πρόβλημα από το 30-6 των Νομικών, αλλά δε βγαίνει να δώσει παράταση στους μηχανικούς?
Θα μου πείτε δε ζητήθηκε...
 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πώς το ΕΤΑΑ δεν έχει πρόβλημα από το 30-6 των Νομικών, αλλά δε βγαίνει να δώσει παράταση στους μηχανικούς?

Θα μου πείτε δε ζητήθηκε...

 

Αυτό ακριβώς πρέπει να γίνει....να υπάρχει κοινή αντιμετώπιση των κλάδων που υπάγονται στο ΕΤΑΑ.....αφού οι δικηγόροι πήραν παράταση μέχρι 30-6...να πάρουμε κι εμείς! Ας ξυπνήσουμε επιτέλους....

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά! Και τουλάχιστον αυτή τη φορά δόθηκε χωρίς να παρακαλάμε σαν ζητιάνοι για το αυτονόητο!

Link to comment
Share on other sites

 

Το ιδιο και οι συμβολαιογραφοι.Συμβολαιογραφος μου ελεγε οτι παλιοτερα που ειχε πολλα συμβολαιο δεν πληρωνε καθολου ασφαλιστικες εισφορες. 

 

 

Εκει ειναι και η προσωπικη μου διαφρωνια με τις κρατησεις υπερ ΤΣΜΕΔΕ.

Αν αφαιρουνταν απο τις εξαμηνιες εισφορες θα ημουν απολυτα συμφωνος.

 

 

 

Να συμψηφιζοντουσα, να πληρωνουμε και για καθε ΠΕΑ που λεει ο λογος.

Να εχουν καποιο αντικρυσμα και τα 50αρικα που δινουμε για το 4178

 

 

Αυτό ακριβώς πρέπει να γίνει....να υπάρχει κοινή αντιμετώπιση των κλάδων που υπάγονται στο ΕΤΑΑ.....αφού οι δικηγόροι πήραν παράταση μέχρι 30-6...να πάρουμε κι εμείς! Ας ξυπνήσουμε επιτέλους....

 

Μόνοι μας τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συναδελφικές καλημέρες.

Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με ενδεχόμενη νέα παράταση στην καταληκτική ημερομηνία πληρωμής των ασφαλιστικών εισφορών του Β' 2015 (άλλα σχετικά θέματα: πληρωμή αναδρομικών από 2011 ως 2015, απόφαση ΤΣΜΕΔΕ για  μηνιαία καταβολή εισφορών) ή θα σχολιάζουμε πάλι τελευταία στιγμή;

Edited by Ghostrider
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφικές καλημέρες.

Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με ενδεχόμενη νέα παράταση στην καταληκτική ημερομηνία πληρωμής των ασφαλιστικών εισφορών του Β' 2015 (άλλα σχετικά θέματα: πληρωμή αναδρομικών από 2011 ως 2015, απόφαση ΤΣΜΕΔΕ για  μηνιαία καταβολή εισφορών) ή θα σχολιάζουμε πάλι τελευταία στιγμή;

Μακάρι να υπάρξει....αν και φτάσαμε πάλι μια ημέρα πριν την καταληκτική ημερομηνία.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.