Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηδενική αμοιβή - υποχρεωτική απαλλαγή από ΤΕΕ?


Recommended Posts

... πεθεράς του .... προστασία του γάμου του βλέπω :grin: ..... ἔχουσι τὴν γνῶσιν οἱ φύλακες.

Την καλημέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε αναλογες περιπτωσεις κοβω 10ευρω αμοιβη.

Δοκιμασε να πας Καραγιωργη Σερβιας με αυτοκινητο και μετα θα εισαι διαθεσιμος να κοψεις 10.000 αμοιβη...

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα μιας και είσαι ο πιο λάρτζ απ όλους μας… σε δική μου υπαγωγή στο πατρικό μου, στον 4178 με μοναδικό κληρονόμο εμένα τι να κόψω στη μαμά? (το έχω έτοιμο να το φτιάξω… ότι πεις θα βάλω) :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 

Μια ωραιότατη σπανακόπιτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Καλημέρα

Έχει νόημα η αίτηση απαλλαγής για εκπόνηση μελέτης από μηχανικό, ο οποίος δεν έχει κάνει έναρξη..αλλά έχει άδεια άσκησης(εγγεγραμμένος στο τεε), για ίδια ή συγγενική χρήση;

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, Iasonas Diavatis said:

...η αίτηση απαλλαγής για εκπόνηση μελέτης από μηχανικό, ο οποίος δεν έχει κάνει έναρξη.....

Πως θα αιτηθείς αίτηση απαλλαγής αμοιβών στην ΔΟΥ αφού δεν έχεις κάνει καν έναρξη (στην ΔΟΥ)?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Didonis said:

Πως θα αιτηθείς αίτηση απαλλαγής αμοιβών στην ΔΟΥ αφού δεν έχεις κάνει καν έναρξη (στην ΔΟΥ)?

Σωστά..

Επειδή δε γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία, μπορεί να είναι και μπούρδα η ερώτηση..η υδομ θα δεχόταν μελέτη από μηχανικό, για τον εαυτό του πάντα ή συγγενή, στην κατάσταση που περιέγραψα πιο πάνω(χωρίς να 'χει κάνει έναρξη), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται απόδειξη(έστω μηδενική);

Ρωτάω για αρχιτεκτονικές ή/και ΗΜ(αν έχει κάποια διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

τακτοποιηση αυθαιρετου στον εαυτο μου..στον εαυτο μας μπορουμε να κοψουμε αποδειξη??

εστω 20ευρω για να μη μπλεξω με απαλλαγη αμοιβης απο τεε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.